העברה באט"ן

העברה באט"ן

שלום לכולכם! אבי הוא מונשם כרוני, שמאושפז במוסד למונשמים. הוא בהכרה מלאה, יציב לחלוטין, אוכל בעצמו, אפילו הולך בעזרת הליכון. חוץ מהסיוע הנשימתי שהוא מקבל הוא יציב המודינמית לחלוטין. מה שכן, הוא שבר שן, ואותה צריך לעקור בהלל יפה, במרפאת פה ולסת שם. מכיוון שאני מתנדב, אני אוכל לקבל העברה באטן בסבסוד כמעט מלא (או מלא לחלוטין) אך להפתעתי שאמרתי לאחות האחראית שם ולרופאים שאני הולך להעביר אותו באטן ללא רופא, הם אמרו שהם לא מסכימים ושכל חולה חייב להגיע ולצאת מהמחלקה באמצעות נטן עם רופא. אני רוצה שוב להדגיש שאבי יציב לחלוטין לא מחובר לשום מוניטור במקום שהוא שוהה או לעירוי ורידי או משהו כזה והוא גם לא חולה לבבי, ואין לי ספק שאט"ן יוכל להעביר אותו בביטחון מלא, במיוחד שמדובר בנסיעה של עשר דקות לכל היותר. מה שכן רובנו מודעים למקצועיות של הרוב המכריע של הפרמדיקים באטנים, ולעיתים רבות חשים באנמיות ובחוסר התועלת של חלק מהרופאים בנט"נים שלפעמים פשוט ממלאים את משבצת הרופא. חפרתי הרבה, אבל השאלה שלי קצרה: האם הם יכולים להכריח אותי להשתמש דווקא בנטן? (אין לי בעיה לחתום על הסרת אחריות מהמחלקה או משהו בסגנון) אבקש איזושהיא אסמכתא שאוכל להשתמש בה. תודה, צחי

למעלה