ועדת החינוך אישרה רק חלק מתשלומי ההורים לשנה הבאה

נפלא

בתי הספר הופכים מפעלי ענק לציונים.יופי של סידור.
מה לא צריך?
חינוך
ערכים
דרך ארץ
תרבות
תעודת עניות למקבלי ההחלטות.
במקום לייצר שינוי משמעותי במערכת החינוך, מונעים את נקודות האור היחידות שמזמנות לילדים חשיפה לכל הנ"ל.
היידה ל 5 יחידות במתמטיקה .מאוד חשוב

mykal

New member
מענין, אצליכם

בכיתות היסודי עד כיתה ו' עושים
5 יחידות מתמטיקה?באמת נפלא.

לשם מכוונים

ומשם מתחילים.
ילדיי ביסודי, אני בעל יסודי.
על הניואנס יקום ויפול דבר
או על העדר משהו אחר שלא קוראים לו למידה לצורך ציון?

mykal

New member
לא נכון,

לא לשם מכונים.
מכונים להקנית ידע שיקדם לאקדמיה.ושם יש דרישות סף.
ואת ההואי והתרבות אפשר לתת באופן שוטף דרך המשאב האנושי
של כוחות ההוראה. (אם רק לא יזלזלו בהם).
ואת יודעת--אני מצטערת על "הריב המלאכותי" שמנסים ליצר.
כשהעיתון בסופ"ש היה כמה כסף בזבזו בוגרי התיכון על נשפי סיום--
מחוץ לכתלי ביה"ס. (שהמסיבה הרשמית היתה.)

דעתי שונה

אני בתוך וחלק מהמערכת (לזכרוני את פנסיונרית שלה אז וודאי יודעת לפני ולפנים) וחושבת שכוח ההוראה די לוקה בחסר בעניין של תרבות,ערכים וכיו"ב.
גם אני, וודאי כמו רוב המורים בישראל, נלהבת לא ללוות טיולים שנתיים וכיו"ב כי הנטל והאחריות הם אדירים והס מלהזכיר שלעיתים עוזבים ללילה משפחה.
ובכל זאת,למרות שטיול, הצגה מצריכים מאיתנו להתנהלות לגמרי אחרת ותובענית אני חושבת שזו טעות למנוע אותם.
רק ללמוד וללמוד? מה מעבר?
אני מתיימרת לחנך ולגדל בני אדם עם דרך ארץ, ערכים ותרבות ולא מכונות למידה אנושיות שנדרשות רק למבחני סף באוניברסיטה.
איזה מזל שיש טיולים לכותל אחרת חלק מהילדים לעולם לא יגיעו לשם. איזה מזל שיש הצגות בהיכל התרבות.יש הורים שידם לא משגת והילדים שלהם לעולם לא יחשפו להצגה,למופע מחול.
אז, עם כל הכבוד ויש כבוד לנו,המורים, מחנכי דור העתיד, לא כולם ערכיים, לא כולם מרגישים שמלאכת החינוך היא שליחות קודש וטיולים,הצגות ועוד תורמים לילדים שלנו מאוד.
אגב,נחמד יהיה אם הורים יהיו בעניין באופן שוטף, אולי אז דברים יראו אחרת.

mykal

New member
וואוו כתבת על הרבה ענינים

בתוך התגובה כאן,
הייתי שמחה לשבת איתך על כוס קפה, ולהתיחס לכל דבריך,
אני מזדהה עם דבריך כאן,
עצובה מאוד על המשפט הבא:",המורים, מחנכי דור העתיד, לא כולם ערכיים, לא כולם מרגישים שמלאכת החינוך היא שליחות קודש"
כי אפשר היה לעשות המון דברים ברי תרבות, עם היתה תשוקה, אם היו מרגישים
כפי שאנחנו מרגישים עד היום שההוראה/החינוך בדמינו.עם קצת יוזמה,
גם הלימוד לא היה רק לימוד אלא חויה שיש בה גם עול של כיף.

זה לא שאני מצדיקה את הכניסה לכיס ההורים--אבל כן יש צורך בשיתופם גם בהוצאות שלהם לערכים של ביה"ס.
והרבה הורים לא מעונינים בכך שביה"ס יעניק חינוך, הם טוענים שיבלו
עם ילדיהם בעצמם.
האוכלוסיה מגוונת, יש חזקה ויש חלשה ולמצוא את שביל הזהב המדויק כנראה קשה.
(אני אמנם פנסיונרית, אבל מחוברת לבתי הספר בתפקידי המתנדב
וגם בקשר עם תלמידים שלהם ילדים במסגרות וגם עם נכדים, אז מכירה מקרוב הלכי רוח בתחום)

כי הטיולים מלמדים ערכים? אהבת הארץ?

אולי איפה שאת מלמדת זה שונה, מקווה בשביל התלמידים שלך.

אבל מה שאני ראיתי (בבתי ספר שנחשבים טובים למדי), בטיולים אין לא ערכים ולא אהבת הארץ.

יש ילדים שאוכלים חטיפים ועושים שמח. בשבילם הטיול הוא הפסקה אחת ארוכה.

ויש ילדים שאין להם חברים וכל הטיול הם קצת מבואסים ומבודדים, או קשה להם פיסית והם מתביישים, ולפעמים בגלל הקשיים - בכלל בוחרים להישאר בבית. גם עבורם הטיול הוא הפסקה ארוכה, אבל במקרה שלהם - זה לא דבר טוב. וטרם נתקלתי במורה שמנסה לברר למה תלמיד נשאר בבית. או לארגן פעילות כדי שכל הילדים ייהנו בטיול.

שוב - בטוחה שיש מורות שדואגות גם לערכים וליחסים החברתיים וכולי. אבל על סמך מה שאני רואה ושומעת - אלה מיעוט.

והכי חשוב -
ערכים ואהבת הארץ אפשר לתת גם בכיתה. לא חובה לנסוע.
יש פחות טיולים? אחלה, במקום יום טיול - תעשי פעילות אחרת לילדים.

בעניין הטיולים כנראה שאכן זכיתי

יש לנו,כל השנים, מורי של"ח מעולים שמחדירים בילדים ערכים ובניהם אהבת הארץ,המולדת. ילדים רבים אצלנו הם מש"צים והטיולים בהחלט בעלי ערך ומעוררי עניין.
קשה פיזית?בטחחחח לבוא.כולנו שם ונעזור, נושיט יד, נדחוף, נסחוב, נמשוך ומה שנדרש.
אוי למורה שאדישה לתלמידים שלה וחבל על אותו תלמיד שמרגיש שקוף.חבל.
ומשהו אחר במקום טיולים? נהדר רק שמורים רבים צריכים,לצערי, את זה כתוב, מחייב, בכפייה אחרת זה לא יקרה.
ואגב, מה רע בהפסקה כזו או אחרת מעת לעת גם אם לצורך העניין היא ריקה מתוכן?

סביון1

New member
אז בגלל שיש ילדים שקשה להם פיזית הטיולים פסולים?

ואם למישהו קשה פיזית בשיעור ספורט אז שיעורי ספורט פסולים? ולאחר קשה במתמטיקה אז לא נלמד מתמטיקה?
&nbsp
וזה שהילדים אוכלים חטיפים ועושים שמח לא אומר שהם לא מקבלים גם ערך מוסף מהטיול של אהבת הארץ וגם של חויות שאין בכיתה וגיבוש חברתי.

אמרתי שהטיולים פסולים?

אמרתי שקשירת הכתרים של "הטיולים מקדמי ערכים" היא מוגזמת.

ולא כתבתי רק על ילדים שקשה להם פיסית. כתבתי על ילדים שקשה להם חברתית.

ואני לא מאחלת לך להיות ילד בן 12 שקשה לו פיסית... הטיול יכול להיות מסכת בלתי פוסקת של הצקות ולעג.

טוב, זה לא בדיוק כמו שאתה מציג את זה...
כחול לבן לא הסכימה לאשר תשלומי הורים, ולכן עדיין אין אישור לגבות תשלומים מעבר לתשלומי חובה כרגע (ביטוח, השאלת ספרים והזנה).
בפועל, אגב, בתי ספר גובים ורושמים לגמרי כרגיל. לראיה, 1000 ומשהו משהו ש"ח ששלמתי אתמול לרישום הבכור לכיתה ט'...
בואו נחכה קצת לפני צקצוקי השפתיים. מוכנה להמר שבשנת הלימודים הקרובה ילדים ימשיכו לצאת לטיולים ולהצגות.

למעלה