הקדמת חגיגת יום הולדת בגן

הקדמת חגיגת יום הולדת בגן

הבן הקטן שלי בן 3.10 יליד תחילת אוגוסט, והגננת הציעה לחגוג לו יום הולדת השבוע. שזה אומר הקדמה בחודשיים.
נראה לי מיותר ומבלבל, מצד שני בקייטנה לא חוגגים ימי הולדת.
אולי עדיף לדחות לתחילת השנה הבאה?
למי יש נסיון?

הניסיון שלי הוא שחוגגים לילידי אוגוסט בסוף השנה.

לי אישית אין ילידי אוגוסט, אז אין לי מושג איך הם מתמודדים עם העניין.
נראה לי שבן 3 ו-10 חודשים הוא כבר גדול מספיק כדי שתוכלי להסביר לו את הנושא, ולהגיד לו שבאוגוסט תחגגו עם המשפחה וכו'.

גם אצלנו תמיד היה נהוג לחגוג לילדי הקיץ רק בשנה"ל החדשה
ולא לפני יום ההולדת. אני בדעתך, בעד לחכות לאחרי הקיץ.

ועכשיו אני רואה שאני ו"חייבת להגיב" כתבנו לך תשובות הפוכות

בקיצור, לא ממש עזרנו. לדעתי תעשי את מה שמרגיש לך נכון לילד. לא תמיד מה שמקובל הוא מה שמתאים לילדים האישיים שלנו, ואין כאן ממש נכון או לא נכון. תעשי מה שלך אישית מרגיש נכון, והכול יהיה בסדר.

הבת שלי ילידת יולי וחוגגים תמיד ביוני בגן

לדעתי זה נכון יותר כי ככה חוגגים עם הילדים שהיתה איתם כל השנה.
ככה חגגנו כל שנות הגן וככה חוגגים אצלנו לכל הילדים שנולדו ביולי אוגוסט. הבת שלי ראתה איך כל השנה חוגגים לאחרים היא בהחלט מצפה לזה. איזה הרגשה זו אם חוגגים לכל הילדים ולך לא?
זה לא מבלבל. אני תמיד הסברתי שבגן חוגגים מוקדם יותר כי היא נולדה בחופש הגדול. את יום ההולדת האמיתי חוגגים עם המשפחה.

לגבי הבן שלך : האם חגגת לו את גיל 3 בתחילת השנה בגן הזה?
אם לא, קחי בחשבון שהוא ראה כל השנה איך חוגגים לילדים אחרים ולו לא חגגו. לא פייר שהשנה תיגמר בלי שתהיה גם לו יום הולדת בגן עם החברים שהיו לו השנה בגן. שנה הבאה זה כבר לא בהכרח אותם ילדים.

את צודקת. הרגשתי שעדיף לבטל וכבר ביקשתי מהגננת

אצלינו במשפחה לא חוגגים לפני הזמן.
אבל את ממש צודקת לגבי זה שראה אחרים.
אני ממש מבולבלת.

חוויות אוספים ונוצרים בערך מגיל 5

אני גם חושבת שממה שלא עושים אישו הוא לא אישו, משמע הילד לא יעשה עניין אם יום ההולדת שלו יהיה בספטמבר אם את לא תייצרי סביב העניין דרמה
.
אישית הייתי פועלת כמו שפעלת. חוגגת בתחילת השנה הבאה.
מזל טוב מראש.

עדיקים

Active member
גם אצלי לא חוגגים לפני

ולכן ממליצה לך לדחות לתחילת השנה. הוא ממשיך באותו גן? אם כן לא רואה עם זה בעיה.
הדבר היחיד שמפריע לי זה באמת שכתבו כאן שאם כולם חגגו במהלך השנה תחסר לו חגיגה השנה בגן, אבל כמו שהוסיפו הם לא ממש זוכרים את זה בסוף והחגיגות הגדולות בגיל הזה הן שלנו ולא שלהם. אם תחגגו בקיץ עם המשפחה זה יהיה מעולה ומספק אני בטוחה.

תודה לכולן

החלטתי סופית לחגוג לו השנה. אני מאמינה שהוא כן רוצה לחגוג "כמו כולם" כי מספר אם חוגגים למישהו בגן. זה באמת לא מאד קריטי האם לחגוג חודשיים לפני או חודשיים אחרי (כי לא חוגגים בספטמבר בגלל ההסתגלות).
על הדרך גם שאלתי בגן של אחיו, יליד יולי, למה לא קבעו לו תאריך למסיבה

למעלה