הגבלת זמן מסך של ילד בכיתה ה'

kolerabi

New member
הגבלת זמן מסך של ילד בכיתה ה'

אנחנו מגבילים את הילד ל 45 דקות ביום של משחקים בטלפון ובטאבלט.
קנינו והתקנו אפליקציה (screentime labs) שמאפשרת לקבוע זמן שונה לילדים שונוים ולאפליקציות שונות.
האפליקציה הצילה אותנו מריבים בלתי פוסקים עם הילד על מתי להניח כבר את המכשיר.
אבל הוא מאד כועס על ההגבלה וטוען שהוא הילד היחיד בשכבה שהוריו מגבילים אותו כך.
בהנחה שהדבר נכון, האם עלינו להימנע מהגבלתו רק כדי שלא ירגיש מקופח,
למרות שאנחנו חושבים שזה נכון בשבילו?

רi תם

New member
אני חושבת...

ששאלת וענית- "זה נכון בשבילו".
אנחנו, כהורים, המבוגר האחראי שלרוב רואה את טובת ורווחת הילד יותר ממה שהילד רואה ומבין בעצמו ולכן חלק מההחלטות שלנו, לגבי הילדים, לא מוצאות חן בעינייהם אבל אם הן "נכונות בשבילם"?
אני חושבת שצריך לבחור את המלחמות מול הילדים וזמן מסך, לדעתי האישית, זו מלחמה ראוייה.
אתם כהורים תחליטו אם המלחמה הזו ראוייה בעיניכם ומה הגבולות שאתם מוכנים למתוח ואו לאפשר להרחיב על מנת שכל הצדדים, אולי, יהיו שבעי רצון.
בנוגע לשכונה ...למי אכפת מה קורה בבתים של אחרים? הוא הילד שלכם,אתם הוריו, אוהבים ודואגים לרווחתו וזה המסר שצריך לעבור.
שבוע טוב

אני חושבת שאת הפוסט הבא בנושא הזה אני מוחקת מיידית. קבלו
אזהרה ראשונה ואחרונה. הפעם לא מחקתי רק כי כבר הגיבו לכם. בפעם הבאה הפוסט יימחק יחד עם התגובות שלו.

kolerabi

New member
אם אתם מתכוונים שניסיתי לפרסם את האפליקציה,

אז סליחה, זו לא היתה הכוונה ואני ממש לא ממליץ עליה.
היא עבדה כמה חודשים אבל היא מלאה באגים ועכשיו אני מסיר אותה ומחפש אחרת
(אשמח להמלצות אני לא יודע באיזה פורום)

danakama10

New member
דבר ראשון, באייפד הפונקציה של הגבלה ע"פ אפליקציות, זמנים וכו

היא בילט-אין.
דבר שני, יתכן מאוד שהוא הילד היחיד בשכבה שהוריו מגבילים אותו כך, ממה שאני קוראת בפורומים.
גם אנחנו מגבילים מאוד את הילדים, אבל החברים שלהם גם מוגבלים. יש לבכור חבר אחד שמקבל כל יום כשעה, וזה באמת גורם לו למרמור שהוא מקבל פחות. אחרי שהתלונן מספר פעמים והסברתי שכל בית קובע לעצמו את החוקים, והוא לא היה שמח אם היו לו את שאר החוקים שיש לאותו ילד, הוא הפנים.
אני חושבת שזה קשה להתמודד כשכנראה כל החברים לא מוגבלים, אבל אם זה חשוב לכם, תעמדו על כך. זה הרי לטובתו, גם אם הוא מרגיש מקופח. בשישי ושבת תרשו לו אולי כפול, כדי שלא ירגיש כל כך שונה.

הפונקציה של ה-בילט-אין באייפד, לפחות במערכת ההפעלה שיש לנו,

לא באמת חוסמת את האייפד בסוף הזמן שנקבע.
מסתבר שרק מופיעה הודעה על המסך שהוא הגיע למקסימום זמן שנקבע ויש כפתור שאפשר להמשיך את פעולת האייפד באין מפרע.

למעלה