חטה"ב- מופ"ת, עמ"ט- הבדלים בין הכיתות? תיכון הנדסאים הרצליה

חטה"ב- מופ"ת, עמ"ט- הבדלים בין הכיתות? תיכון הנדסאים הרצליה

שלום לכולם,
אשמח להחכים ממי שבדק ויודע/חווה עם ילדיו בחטיבת הביניים-
מה ההבדל בין כיתת מופ"ת, לכיתת עמ"ט (עתודה מדעית טכנולוגית)?
מבחינת רמת הלימודים (במקצועות המדעיים או בכלל), לחץ, דרישות ועומס שעות בביהס ובבית, אוירה תחרותית/נינוחה בכיתה, וכולי.
האם עמ"ט נחשב ברמה נמוכה ממופ"ת? היכן ההבדלים?
כמו כן, אם מישהו חווה דרך ילדו את תיכון הנדסאים העל איזורי בהרצליה (שמשנה הבאה הופך להיות שש שנתי החל מכתה ז'), ויכול לתת חוות דעת מנסיון, באשר לשאלות שהועלו מעלה או רושם כללי.
בקיצור אשמח לכל חוות דעת ומידע שיאיר את עיניי.
תודה רבה

לא יודעת לגבי מופ"ת, אבל יכולה לספר על עתודה מדעית טכנולוגית

הבת שלי ב-ח', שנה שנייה עתודה מדעית טכנולוגית. זה מתבטא בכך שהיא לומדת השנה מתמטיקה מוגבר, ביולוגיה מוגבר, פיסיקה, ומחשבים (שנה שעברה היא למדה דברים דומים - אבל אני חושבת שהיה גם כימיה, אולי במקום ביולוגיה). בבית הספר שלנו האפשרות היחידה ללמוד מחשבים היא אם אתה בעתודה טכנולוגית, וזה המקצוע שהיא הכי נהנית ממנו, כי אתה ממש מייצר משהו. פיסיקה כן אפשר לבחור ללמוד אצלנו גם בלי עתודה. מבחינת עומס, העתודה עצמה לא מעמיסה יותר מדי - אבל זה תלוי מה קורה בשאר המקצועות (ואולי תלוי גם במורה, מבחינת כמה שיעורים הוא נותן) - הבת שלי פטורה מחלק מהמקצועות האחרים, ומתעלמת על דעת עצמה מכמה מקצועות נוספים...
מבחינת רמת הלימודים - לדעתי היא מוצלחת, ומתאימה לילדים שרוצים ללמוד את המקצועות האלה ברמה גבוהה.
מבחינת אווירה תחרותית - אצלנו העתודה המדעית הטכנולוגית היא לא כיתה בפני עצמה, אלא סוג של הקבצה - בכיתת האם יש גם ילדים מעתודה מדעית טכנולוגית וגם ילדים שלא בעתודה - כך שאני לא יכולה לדבר על אווירה תחרותית ב"כיתה", ולא יודעת אם משהו שונה בעתודה המדעית לעומת כיתת האם מהבחינה הזאת.

ואצלנו בבית הספר אין כיתת מופ"ת.

יש בבית ספר אחר בעיר, ואם הבנתי נכון מהורה אחד שהבת שלו שקלה ללכת לשם, בכיתת מופ"ת ההיא צוברים איכשהו נקודות זכות לתואר ראשון (אצלנו בבית הספר אין תכנית שמאפשרת לצבור נקודות זכות לתואר ראשון).

דיברגנט חדש

Well-known member
מה ז.א. פטורה?

ממתי מקבלים פטור בחטיבה, למעט מתמטיקה למי שלומד במסלול בר אילן?

michal@gal

Active member
מנהל
אצלנו אילו כיתות נפרדות

ומופ"ת נחשב לרמה יותר גבוהה מאשר עמ"ט, אבל שתיהן ברמה גבוהה.
&nbsp
מבחינת אוירה בכיתה, זה לגמרי תלוי בילדים עצמם. יהיו כיתות תחרותיות ויהיו כיתות נינוחות.

danakama10

New member
נשארו עוד כיתות רגילות בחטיבות/תיכונים?

מהכתוב פה נשמע שזה כבר עלבון להיות בכיתה רגילה...

למעלה