שאלת בר מצווה

ויקה1222

New member
שאלת בר מצווה

הבן חוגג עוד מעט, שנה ראשונה בחטיבה. הוא שוקל להזמין את כל הכיתה ולדעתי היה שמח לעשות זאת כי הכיתה נחמדה באופן כללי, אבל קצת מוזר שאף אחד לא עשה את זה עד עכשיו ואנחנו כבר במחצית שנה. הייתה בר מצווה אחת שאליה הוזמנו רק הבנים והייתה מסיבת בנות אחת בתחילת השנה. האם מקובל להזמין את כל הכיתה בגיל הזה?

michal@gal

Active member
מנהל
מאד מקובל להזמין את כולם

בכיתה של הבן שלי לרוב מסיבות הבר מצווה הוזמנה כל הכיתה.

ויקה1222

New member
קודם כל תודה ועוד שאלה

האם אני יכולה לשלוח את ההודעה בקבוצה של ההורים? ראיתי שבמקרה של מסיבת בנים בלבד, הילד המזמין פתח קבוצת ווטסאפ נפרדת עבור הבנים בלבד. האם עדיין מקובל בגיל הזה שאמא כותבת בקבוצת ההורים?

michal@gal

Active member
מנהל
אצלנו פרסמו בקבוצה של הורי הכיתה

ובנוסף חילקו לילדים הזמנה בכיתה.

אצלנו לדעתי לא היו בר מצוות ב-ז' שאליהן הוזמנה כל הכיתה,

אבל זה לא נראה לי משהו בעייתי אם אתם מעוניינים לעשות את זה. (ב-ו' הבנים שחגגו בר מצווה כן חגגו לכל הכיתה).
לגבי הורים - למיטב ידיעתי, אצלנו בחטיבה אין קבוצת וואטסאפ של הורים (ביסודי הייתה) - לילדים יש קבוצות וואטסאפ שלהם או עם המורים וההורים לא חלק מהעניין.

לא יודעת איך החטיבה שלכם, כלומר אם היא שכונתית או לא. אצלנו זו לא חטיבה שכונתית, ורוב הילדים הכירו מעט מאוד ילדים בכיתה שלהם בתחילת השנה. (אני מדברת על ז'. עכשיו הם כבר ב-ח', וכמובן מכירים, וכו').

אצלנו לא כולם הוזמנו לכל בר המצוות. לחלק כן, לחלק גדול מאוד
לא. הבן לא הזמין את כל הכיתה, ממש חברים בודדים.

סביון1

New member
אצלנו בבר מצוות לפעמים הזמינו את כל הכיתה ולפעמים לא

היו אפילו מקרים שהזמינו את כל הכיתה פלוס כל הילדים מהכיתה הקודמת מהיסודי (כיתה ו')
מקובל בהחלט להודיע להורים בווצאפ ובנוסף לשלוח הזמנה

מזל טוב!

mykal

New member
מענינת ההתלבטות,

והשאלה שתמיד היא הנרטיב היא "מה מקובל"
ואי בהחלט מבינה את זה.
אבל, ואבל גדול--לפעמים יציאה מהמקובל יוצרת משהו לא פחות מוצלח

ואז משתפת, הנכד שלי נהיה בר מצוה לפני שבועיים---
ושלא כמקובל-- ההורים החליטו--
אולם רק ל-80 איש, סבים סבתות, דודים של ההורים, דודים ובני דודים של הילד,
אף אחד נוסף, לא הבנתי, אבל ההחלטה שלהם, השמחה שלהם.
מנגן באורגן
היה כ"כ משפחתי, אינטימי, הילד היה במרכז, הכיר את כולם,
היה ערב שכבר מזמן לא נהניתי כ"כ.
בשבת בעליה לתורה עשו כיבוד יפה מכובד, לשם הוזמנו השכנים,
החברים של ההורים, (לא של הילד).
ולמחרת הזמינו לביה"ס ארוחת צהרים רק לילדי הכיתה,
כל קבוצה זכתה למה שהתאים לה. הילד מצא את מקומו בכל קבוצה.

הרבה יותר קרוב, מרגש ומענין.
ו-ששששש אל תספרו לאף אחד-גם הרבה יותר זול.

אמרתי לבן לכלה--למדתי מכם-שאפשר אחרת, ובכ"ז הכל מכובד ובטוב טעם,
הגם שלא כמקובל.

סתם חומר למחשבה.

זה בדיוק מה שגם אנחנו עשינו, מינוס האירוע לכל הכיתה
גם לבן וגם לנו היה מאוד חשוב, שהאנשים שיהיו נוכחים באירוע יהיו אנשים שבאמת אוהבים ומכירים את הבן, ולא אנשים שמגיעים מתוך תחושת מחויבות ורואים בזה נטל, שאין להם מושג איך נראה הבן, ושלו אין מושג מי הם.
עשינו אירוע קטן ואינטימי (60 אנשים), רק עם משפחה קרובה מאוד, 2 משפחות של חברים קרובים שמלווים אותנו הרבה שנים, וכמה חברים טובים מאוד של הבן. וזהו. והיה כל כך נעים, והרגיש משפחתי וחם וכיפי, ואנשים לא רצו ללכת (בניגוד לאירועים באולם, מהם אני תמיד מנסה "לברוח" ברגע שאפשר, ויחד איתי עוד הרבה אחרים).
הבכור בחר שלא לעשות אירוע לכל הכיתה. הוא מאוד לא אוהב להיות במרכז תשומת הלב, זה לא מקום שנעים לו להיות בו, ואירוע מצומצם ומשפחתי מהסוג שעשינו עזר לו להרגיש הרבה יותר בנוח ו"במקום".
גם עם הצעיר נעשה בדיוק כזה, וכמו שאני מכירה אותו, הוא גם ירצה לעשות אירוע אחר כך לכל הכיתה, אבל זו כבר הבחירה שלו.

mykal

New member
זה היה כ"כ

אחר ממה שאני עשיתי, והיה כ"כ נעים וכיף.
אבל אצלינו הוזמנו מאות אנשים, בגלל היותינו אנשי ציבור,
לא הם היו מחויבים אלינו אלא אנחנו כלפיהם, ועוד כאלה שנפגעו שלא הזמנו.
ולי היתה/יש משפחה גדולה מאוד.
ובאמת שהרגשתי שהבן עשה לנכד כיף כיף כיף.

וכל הכיתה-ארוחה, ממש לא במרכז מבחינת הילד,
אלא הוא מאוד חברותי ואהוב ואוהב אותם.

אנחנו לא אנשי ציבור אבל גם את אבא שלי הטרידה שבועות ארוכים
העובדה שהוא לא יכול להזמין כל מיני בני דודים שלו ומכרים שלו שלא יודעים מי הבן שלי, איך קוראים לו, ולא היו יכולים לזהות אותו ברחוב גם אם חייהם היו תלויים בכך.
עבר לו

אמא שלי, לעומתו, מאוד הבינה את הכוונה שלנו ותמכה בכיוון. בסופו של דבר גם הוא הודה שזה היה אירוע הרבה יותר בעל משמעות מאשר אירוע באולם עם 200 מוזמנים.

מוסיפה משהו קטן

אני בדרך כלל מזמינה את כל הכיתה בגלל שיש לי בת חורגת שהיום היא כבר גדולה, אבל כשהיתה קטנה יותר היתה לה חרדה חברתית ובאופן כללי היו תקופות שלא היו לה חברות. ובגלל זה היו שנים שהיא לא הוזמנה אפילו למסיבת אחת עם הכיתה.
בגלל זה חשוב לי להזמין את כל הכיתה על מנת להגיע גם אל הילדים שבדרך כלל לא מוזמנים למסיבות משך השנה.
מצד שני - אני זוכרת מסיבה של הילדים שלי, שהגיעו המון ילדים, יותר ממה שהזמנתי. והיה צפוף ורועש. אחרי שרוב הילדים הלכו, נשארו כמה ילדים בודדים והחצי שעה האחרונה היתה הכי כייפית.
אז אני כל שנה בדילמה איך להתארגן ..

יש הבדל לדעתי בין בר/בת מצווה, לבין מסיבות יום הולדת רגילות
ויש מקום להתאים את האירוע לאופיו של החוגג ולאופייה של המשפחה החוגגת.
לגבי ימי הולדת רגילים - נוטה להסכים איתך.

Ani15

New member
רק עכשיו מתחילות הבר מצוות

רוב הילדים בשנתון של הבן שלך חוגגים 13 רק מינואר והלאה - כלומר החל מהשבוע הבא.
אצלנו אין מקובל או לא - כל אחד עושה כראות עיניו. יש כאלה שמזמינים רק כמה חברים, כאלה שמזמינים רק את המגדר, כאלה שמזמינים את כל הכתה וכאלה שמזמינים את כל השכבה. תעשי מה שבא לכם.

ויקה1222

New member
תודה ועדכון

תודה רבה, באמת החכמתי מהתגובות. התרשמתי שהבן שלי כן מעונין להזמין את הכיתה (הגדול והאמצעי לא הזמינו בזמנו, זה ממש לא מדבר אליהם) אז עודדתי אותו להיות הראשון (סך הכל זה באמת להיות הראשון במשהו טוב ונחמד) ופרסמתי הודעה בקבוצת ההורים. תודה רבה לכולן פה!

ויקה1222

New member
תודה רבה

היה לי גם קטע מצחיק כי ההורים של הבנות בכיתה חשבו משום מה שהבנות לא מוזמנות ושההזמנה מיועדת רק לבנים, מה שכמובן לא היה נכון. למזלי, אחת האמהות שאלה אותי על זה והבהרתי מיד את הנושא. לי ברור לגמרי שכאשר מפרסמים הזמנה בקבוצת ההורים הכללית, היא מתייחסת גם לבנים וגם לבנות, לא חשבתי שצריך לציין זאת במיוחד, פשוט כתבתי שהוא מזמין את כל חבריו לכיתה. טוב שאחת האמהות שאלה.

למעלה