סיוע בקושי בקריאה

danizone

New member
סיוע בקושי בקריאה

שלום לכולם
בתי בת ה 6 (כיתה א') מתקשה בקריאה בעיקר בנושא זיהוי ניקוד. היא מזהה את האותיות כמו שצריך אבל מתקשה בהגייה נכונה בעיקר כאשר יש לזהות את התנועות (חיריק, סגול, ושווא).
אשמח לרעיון (סרטון, אתר או כל דבר) שיסייע לי ללמד אותה.
הדגש הוא על זה שאני אלמד אותה

תודה

סביון1

New member
אם הדגש הוא על זה שאתה תלמד אותה

אז נראה לי שהכי מתאים, שפשוט תשב לקרוא איתה. יש ספרונים לראשית הקריאה שמחולקים לפי תנועות. אולי זה מה שיתאים לה. אם קשה לה בהתחלה לקרוא, אתה יכול להציע לה לקרוא יחד: שורה אתה שורה היא. או עמוד אתה עמוד היא. יש כמובן גם אתרי אינטרנט (לצערי אני לא זוכרת אחד מסוים) אבל בשיטה זו לך אין חלק בלימוד. זה היא מול המחשב.

סביון1

New member
עוד רעיון - משחק זכרון

על כל כרטיס יש אות עם תנועה. כמובן שיש זוג כרטיסים מכל צרוף. השחקן בתורו מרים כרטיס, קורא את ההברה ומוצא את הכרטיס התאום. החסרון של המשחק הזה הוא ש.. בעצם אין אותו למכירה (לפחות לא היה לפני שבע שנים). צריך ליצור לבד.
חוץ מזה יש המון משחקי קופסה לאוריינות. צריך ללכת לחנות ולחפש.

רi תם

New member
קיימות גם אפליקציות לנייד

כמו-"הסוד של מאיה","לומדים לקרוא","לומדים אותיות" ועוד.
שם מופיעים העיצורים עם תנועות ושומעים את דרך ההגייה.
וקריאה תמה ,מתוך ספר ממשי,הכי "שווה".
תהנו ובהצלחה

אולי היא לא רואה טוב?

נסה אולי לתת לה ספרים עם כתב גדול יחסית ותראה אם הבעייה נשארת.

וגם רוצה להזכיר שאנחנו בסך הכול בסוף נובמבר של כיתה א'
קבלת כאן רעיונות טובים, רק בלי לחץ

ספר אלף ביי

הישן והטוב.
לשבת עם הילדה כל יום עד 5 דק'. בהתמדה.
והיא תטוס בקריאה ובהגייה!
&nbsp
בדוק ומנוסה.

smiley 89

New member
תומכי זכרון

לקרוא ולתרגל את הקריאה זה מעולה תמיד!
רעיון נוסף שלא העלו עדיין הוא להכין יחד תומכי זכרון: עזרים שיעזרו לה להבדיל בין התנועות.
אפשר להעזר בתומכי זכרון של תנועת הפה מול המראה (אִי - חיוך, אֶה - פה חצי פתוח ושווא - אין תנועה). בגוגל אפשר לראות תמונות של זה.
תומכי זכרון נוספים: חיריק - להגיד אייי ולהצביע על הסנטר (יש שם מעין נקודה); סגול - עיניים פה - אֶההה (הצורה של הניקוד); ושווא - זה כמו דמעות: האות בוכה שאין לה תנועה ולכן שומעים רק הצליל של האות.
בהצלחה!

למעלה