טיול בר מצווה קצר - יש דבר כזה?

טיול בר מצווה קצר - יש דבר כזה?

הילד ביקש שטיול בר מצווה יהיה בלי אחים. לכן, זה אומר שבעלי ייסע איתו לאנשהו לתקופה קצרה.
המטרה היא למצוא מקום מתאים לשבוע.
הילד חשב על לוס אנגלס, אבל לדעתי זה לא מתאים לטוס לארצות הברית לשבוע.
בהתחלה חשבו לטוס לאיזו תערוכת אלקטרוניקה אבל בסוף מסתבר שזה לא מתאים לילדים, לא יודעת למה.
יש למישהו רעיון?

ליאת של עדי

New member
מנהל
טיול בר מצווה

לדעתי ארצות הברית דורשת חודש או לפחות שלושה שבועות. גם הכרטיס יקר, גם טיסה ארוכה וגם מקום שדורש זמן ועומק. גם אם הייתי מתמקדת בחוף המזרחי (המערבי רחוק יותר) הייתי מקדישה לו לפחות שבועיים.
כנל תאילנד- שלושה שבועות לא פחות.
אירופה זה יעד לשבוע. יש טיולים מאורגנים ואפשר לתכנן טיול לבד.

זה בדיוק מה שאמרתי לו

ואז הוא הגיב באופן שגורם לי לשקול את הכל מחדש: "אז אולי תסגרי סופ"ש באילת ונגמור עם הסיפור".
הבעיה באירופה שאין יעד (נראה לי) שהוא מתאים לרעיון - טיול אבא בן למקום מעניין שגם לא מתאים לילדים צעירים ולכן ניתן להגדיר אותו כטיול בר מצווה.
הילד והאבא לא מתעניינים בספורט, אז גם כיוון זה לא רלוונטי.

michal@gal

Active member
מנהל
אחרי תגובה כזו

הייתי שולחת אותו לארגן לעצמו טיול לבד.
שיחליט מה הוא רוצה לראות בגבולות המתאימים שאת קבעת (כלומר אירופה ולא ארה"ב) במקום שיריץ אותך לתכנן טיול שבסוף יצא ממנו לא מרוצה.
&nbsp
אירופה מתאימה לטיול אבא-בן בדיוק כמו שלוס אנג'לס מתאימה.

למה צריך ש"לא מתאים לילדים קטנים"?

צריך תירוץ בפני האחים הקטנים למה הם לא מוזמנים?

שהוא יגדיר בדיוק מה הוא רוצה, בלי סד של "אבל משהו שמתאים רק לבני 13"

danakama10

New member
ת'כלס, הרעיון הכי טוב

מה רע בסופשבוע באילת של אבא ובן? הם יכולים לקחת קורס צלילה, לעשות נסיעה בג'יפים, לרכב על גמלים. אפשר גם לשלב עם טיול לעומק בירושלים, מתאים מאוד לבר מצווה. אפשר טיולים אתגריים בארץ. ממתי זה הפך לחוק שלכבוד ההישג המדהים שילד מגיע לגיל 13 הוא אוטומטית מקבל נסיעה לחו"ל?
בעיני, נסיעה לחו"ל היא חויה משפחתית ומגבשת, ואין סיבה לא לנסוע כל המשפחה. אפשר לשווק את זה כטיול בר מצווה, אבל אם בעל השמחה מתעקש בלי האחים (בסיטואציות מסויימות, אין ספק שזה בצדק), אין רע שיסתפק במשהו צנוע יותר. הוא עשוי להנות לא פחות מטיול כייפי בארץ.

michal@gal

Active member
מנהל
יש המון אפשרויות מתאימות באירופה

השאלה היא מה מעניין את הילד.
&nbsp
תציעו לו לונדון, פריז, הולנד, איטליה, תראו מה הוא מעדיף.
&nbsp
&nbsp

הייתי איתם בלונדון בשנה שעברה

לא התלהב.
גם טיול פארקים נראה לי לא מתאים, אם הוא לבד בלי אחים.
הילד מתעניין באלקטרוניקה, לכן חשבנו על תערוכה. אבל כמו שרשמתי, בסוף זה לא מתאים.

Ani15

New member
מתאים לגמרי

כחצי מהמתקנים בפארקים לא מתאימים לגילאים צעירים, לכן דווקא בילוי "מבוגרים" בפארק לבד, בלי לבזבז זמן על תורים במתקנים של הקטנים, יכול להיות מעולה ומיוחד.
טיולי אופניים וספורט אתגרי: סנפלינג, ראפטינג
טיול ג'יפים (בעלי חזר מכזה בגאורגיה לאחרונה והיה מאוד מרוצה, מדובר בטיול מאורגן, יש המון חברות, בעלי נסע דרך "מדראפט" והם היו מצוינים. זה גם לא מאוד יקר)
ביקור במוזיאוני מדע
כנסי משחקי מחשב (אני בטוחה שהוא מכיר הרבה יותר טוב ממני, אני מכירה בגרמניה ובאירלנד)
&nbsp
הערת צד: יש לך נטיה לפסול בהתלהבות כל מה שמציעים לך, בעיקר אם הוא לא בדיוק חופף לרעיון המקורי שלך. את לא ממש חייבת לכתוב בפירוט למה כל ההצעות שקיבלת לא מתאימות לכם, זה לא טוב למוטיבציה של אנשים אחרים להמשיך להציע. אפשר לכתוב תודה ולהמשיך הלאה בשקט, ממילא אנחנו לא יודעים מה את עושה עם ההצעות האלה בסוף.

סביון1

New member
אין לי רעיון, אבל ממליצה לך להמשיך לחפש בארופה

לא יתכן שבכל ארופה לא תמצאי מקום עם איזה מוזאון אלקטרוניקה שיכול לענין אותו. אולי אפילו מרכזי מבקרים מושקעים של חברות אלקטרוניקה גדולות יעשו את העבודה.
&nbsp
רעיון אחר: אני רואה לאחרונה הרבה פרסומות על טיולים מאורגנים הורה-ילד (בדרך כלל בג'יפים או משהו בסגנון) בכל מיני אתרים ברחבי העולם, לא חייבים להרחיק מאד. למשל בגאורגיה. אולי ימצא חן בעיניו?

אבדוק לגבי טיול ג'יפים

כן נשמע מתאים להגדרה.
בעלי גם מצא פרסום על טיול ספארי באפריקה.
חברות אלקטריניקה זה יותר באסיה, לא?

בירה אירופאית כלשהי. המלצה שלי - לונדון

הגדול שלי גם ביקש טיול בר מצווה ללא האחיות שלו.
ההורים שלי לקחו אותו לשבוע בלונדון.
היו במוזיאון ריפלי (מומלץ לגיל הזה), בטאוור של לונדון, ברכבל החדש שמעל התמזה, במוזיאון הטבע ובמוזיאון המדע.
הבן שלי מאוד אוהב את ספרי הארי פוטר, אז הזמנו מראש סיור באולפנים (חצי שעה נסיעה מלונדון. צריך להזמין כרטיסים מראש) - וזה היה השיא של הטיול מבחינתו.
בלונדון יש המון מוזיאונים שבטח חלקם ידברו לבן שלך. יש את כל המצודות שגם הן יכולות לדבר אליו.

מבחינת טיול קצר - כל עיר אירופאית גדולה יכולה להתאים, ויכול להיות ששווה לראות איפה מרוכזות אטרקציות שמתאימות לתחומי העינין של הבן

שהילד ייתן רשימה של דברים שהוא רוצה

ואתם תעזרו לו לחשוב איפה באירופה אפשר למצוא את הדברים האלה

למה הוא ביקש לוס אנג'לס? אני משערת שיש שם עוד דברים שקוסמים לו, חוץ מ"תערוכת אלקטרוניקה".

מאחר והאמצעי הצעיר שלנו גם ביקש סוג של טיול כזה...

וגם הוא רצה ארה"ב אבל לסופ"ש של ה All Star ועל זה קיבל תשובה של "תמשיך לחלום" ולכן "הסתפק"... בנסיעה עם אביו לראות משחק של ליגת האלופות + משחק נוסף של הקבוצה שהוא אוהד (ריאל מדריד)
&nbsp
אם כדורגל לא מדבר אליו אז יש את האופציה שהציעו וזה ספארי בקניה/ ד. אפריקה
&nbsp
לחילופין אפשר לנסוע ללאפלנד לראות את הזוהר הצפוני, טיולים עם מזחלות שלג ושאר הרפתקאות מקומיות.
&nbsp
&nbsp
והכי חשוב, מזל טוב

מצטרפת להצעות לשאול את הילד מה הוא רוצה,

במקום איפה. אם אין לו רעיונות את יכולה להציע, אבל אולי יש לו.
הגדולה שלי ביקשה עיר גדולה + שלג, וסידרנו את זה סביב כנס שלי (והיא עשתה סקי בפעם הראשונה).
באירופה יש הרבה דברים - רק צריך לבחור מה רוצים.

לאיזה זמן בשנה אתם מתכננים?

כי ברוב המקומות הסקי הוא מקסימום עד סוף מרץ ככה. אנחנו חיפשנו במיוחד מקום שיש בו גם שיעורי סקי לילדים, והגענו ממש בסוף סוף העונה.

אז אם אתם מחליטים על סקי,

כנראה עדיף לא אחרי פברואר. בסוף העונה חלק מהאטרקציות והמסלולים סגורים (אנחנו למשל בחרנו במקום הספציפי גם כי אמור היה להיות בו טיובינג, אבל כשהגענו הסתבר שהחלק הזה כבר סגור לעונה). בכל מקרה באינטרנט כתוב על אתרים מומלצים לילדים, על עד מתי בערך כל אתר פתוח (אבל, שוב, אם זה ממש סוף העונה של האתר חלק מהדברים יהיו אולי סגורים), וכו'. אנחנו בחרנו ללון בדיוק מול בית הספר לסקי וזה היה מאוד מאוד נוח.

למעלה