לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1802318,023 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לילדים ביסודי

ברוכים הבאים! לכל אחד מאיתנו יש אמונות ודעות באשר לגידול ילדים. לעיתים אנחנו מצליחים ליישמן, ולעיתים המציאות גורמת לנו "לחשב מסלול מחדש". הכניסה של ילדינו למערכת החינוך מציבה בפני ההורות שלנו אתגרים חדשים הלובשים פנים שונות לאורך השנים של ילדינו בביה"ס. אנחנו כאן כדי לדבר בפתיחות ובאווירה נעימה על כל מה שקשור להיותנו הורים ולא רק... גלישה נעימה ליאת של עדי והפוך עם ראש כפול
x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום הורים לילדים ביסודי
המשך >>

לצפיה ב-'אז קייטנות.. הנושא כבר עלה. התחלתם להתארגן לקיץ?'
אז קייטנות.. הנושא כבר עלה. התחלתם להתארגן לקיץ?
09/05/2018 | 10:25
41
631
חשבתם מי הולך לאן? לילדים יש בקשות מיוחדות או שהם בכלל לא רוצים קייטנות? והאם מישהו כאן "מנצל" את פרויקט בית הספר של הקיץ?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אצלנו, לשמחתי הרבה, כל הנושא בכלל לא קיים'
אצלנו, לשמחתי הרבה, כל הנושא בכלל לא קיים
09/05/2018 | 10:31
9
216
כבר בשנה שעברה שניהם היו בבית ולא הלכו לשום קייטנה. שמחה שהגעתי סוף סוף לשלב הזה שבו הבכור כבר מספיק גדול כדי להיות אחראי על הקטן, כי באמת שהבכור סבל בכל קייטנה שהיה בה אי פעם. הצעיר הלך פעם אחת ל"בית ספר של הקיץ", חזר בוכה כל יום (!), ומאז כל נושא הקייטנות ירד לחלוטין מסדר היום.
אמנם כמעט את כל הקיץ הקרוב נעביר בחו"ל (טיול בר מצווה ארוך ארוך ארוך בארה"ב ), אבל גם אם לא היינו נוסעים, לקייטנה אף אחד לא היה הולך.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'למה הילדים סבלו בקיטנות? ממה הם סבלו?'
למה הילדים סבלו בקיטנות? ממה הם סבלו?
09/05/2018 | 11:04
7
162
מהחברה? משיעמום? מהחום?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מהחברה, השעמום וחוסר היכולת של המדריכים להשתלט'
מהחברה, השעמום וחוסר היכולת של המדריכים להשתלט
09/05/2018 | 11:58
6
185
על אירועי אלימות.
הבכור היה בסוף כיתה א' בקייטנת מחשבים של המתנ"ס, והתלונן בעיקר על שעמום ועל אלימות (לרוב מילולית) של ילדים.
בסוף כיתה ג' הוא הלך עם חבר לקייטנה של הבריכה המקומית, ואמנם שם כבר לא דיווח על אלימות, אבל בעיקר על שעמום ועל האוכל.
בסוף כיתה ב' הוא סירב ללכת לקייטנה ולכן שלמתי לנערת י"ב שהגיעה אלינו ושמרה עליו כל יום במהלך חודש יולי.
הצעיר הלך בסוף כיתה א' לבי"ס של הקיץ, ואחרי שבוע הוצאתי אותו. הבלגן חגג שם בצורה בלתי נסבלת, המדריכים היו צעירים מאוד וחסרי כל ניסיון, המורה היחידה מבית הספר  - שהייתה אחראית על כל הכיתות! - כמובן לא הצליחה להשתלט על הבלגן, ולצעיר זה פשוט היה יותר מדי. הוא חזר ממש בבכי כל יום, ולתחושתו כל הסאגה הזו הייתה התעללות. הוא אמנם ילד אובר-רגיש, אבל כל הרעש והמהומה, לצד העדר סדר יום והעדר דמויות סמכות כלשהן שישתלטו על הבלגן, פשוט ערערו אותו והוציאו אותו לחלוטין מאיזון. מאז כל האופציות של הקייטנות בתשלום במסגרת בית הספר פסולות אוטומטית.
הקייטנות הנוספות היחידות בעיר הן של המתנ"ס, ואת הרמה הסופר-רדודה שלהן כבר הבנתי, אז נשארנו בלי שום אפשרויות.
 
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אצלנו בבית הספר של הקיץ היו יותר מורות ביה"ס ממדריכים צעירים'
אצלנו בבית הספר של הקיץ היו יותר מורות ביה"ס ממדריכים צעירים
09/05/2018 | 12:19
3
160
והיה מאד מסודר. הצעיר הספיק ללכת לשם פעם אחת לפני שהיה גדול מידי. לא התלהב מהקיטנה, אבל העדיף אותה על קיטנה אחרת כי רצה להיות עם חבריו לכיתה (כל הכיתה נרשמה).
 
לגבי קיטנות מתנ"ס או עיריה - לא יודעת על איזו רמה את מדברת. אני לא מצפה מקיטנה שתספק חומרים משובחים למוח או להתמקצעות במשהו. כמובן שאם זה קורה זה עוד יותר טוב, אבל בעקרון, אני מצפה מקיטנה שתהיה מסגרת בו הילדים מבלים בכיף, בחברת בני אדם ולא מסכים (אם כי נאלצתי להכנע גם לקיטנות עם מסכים פה ושם), בצורה מתורבתת יחסית (עם דגש על יחסית, כן ) וכמובן בצורה בטיחותית. קיטנות העיריה אצלנו עונות על הדרישות האלה. הילדים בוחרים נושא שמעניין אותם, בין אם בתחומי הספורט, יצירה, DND, שחמט, ועוד ועוד. יש מבחר די גדול. גם אם הם לא שואפים להישגים גדולים בקיטנה, עדיין הם נהנים מהפעילות, כי מדובר במשהו שהם רצו ובחרו, ומקיימים אותו באוירה קלילה יחסית כי בכל זאת מדובר בקיטנה ובאנו ליהנות. פעם בשבוע יוצאים לבריכה ועוד פעם בשבוע יוצאים לפעילות כיפית אחרת כמו לונה פארק וכדומה. מבחינתי זה מספיק.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אצלנו ההיצע של קייטנות המתנ"ס דל, ומשנה לשנה הולך ומתדלדל '
אצלנו ההיצע של קייטנות המתנ"ס דל, ומשנה לשנה הולך ומתדלדל
09/05/2018 | 13:57
2
142
עוד ועוד. לדעתי השנה יש קייטנת כדורסל, קייטנת כדורגל וזהו. פעם היה קצת יותר (רובוטיקה, אמנות, ריקוד), אבל מאז שיש את "החופש של בית הספר", רובן נסגרו.
תראי, זה לא שהיו לי ציפיות מי יודע מה. אבל הבעיה הייתה כנראה שבקייטנות "התוכן" הכול באמת היה רדוד מאוד (ומה לעשות שנפלו עלי שני ילדים מחוננים, אחד קצת פחות ואחד הרבה יותר, אבל שניהם מחוננים), ומצד שני בבית הספר הספציפי שלנו לא הצליחו להיערך נכון לקיץ, לפחות לא בשנה שבה הצעיר הלך. אני מאמינה שאם היו נערכים נכון יותר, הוא היה מצליח להנות, כי בסך הכול היו איתו כל הילדים של הכיתה, ובסוף גם ארגנו פעילויות חביבות. אבל הוא, עם המצב הרגשי המורכב שלו, לא הצליח להסתדר עם מה שהלך שם, ולא היה לי לב להמשיך לשלוח אותו כשכל יום הוא היה חוזר בבכי (בכי אמיתי, לא של הצגה).
מאוד יכול להיות שבשנה שעברה היה יותר טוב ויותר מאורגן, אבל הוא פסל את זה מראש, ולי ממש לא היה כוח לריב איתו כל בוקר שיקום וילך, בעוד אחיו הבכור נשאר לישון עד מאוחר. היה לי ברור מראש שזה מה שצפוי לי כל בוקר, והחלטתי לחסוך את זה מעצמי. מזלי שהייתה לי ברירה, אחרת אין ספק שהוא היה הולך לקייטנה כזו או אחרת.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אם הילד חוזר בבכי, זה לא שווה את זה'
אם הילד חוזר בבכי, זה לא שווה את זה
09/05/2018 | 18:03
1
129
לגבי התכנים - אמנם אין לי מחוננים, אבל אני לא בטוחה שזה קשור. אולי אני טועה, אבל אתגרים של קייטנת ספורט או אמנות לא נראים לי קשורים קשר הדוק לרמת אינטליגנציה. בקשר לבתי הספר של החופש הגדול - אולי זה ענין של היערכות, ואולי זה ענין של היענות של מורות. אם המורות לא רוצות ללמד בקיטנה אף אחד לא יכול להכריח אותן, ואז נשארים עם שילוב קטלני של מדריכים צעירים ולא מנוסים, עם תכנים לא מרתקים במיוחד.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'וזה בדיוק מה שקרה '
וזה בדיוק מה שקרה
09/05/2018 | 18:18
19
לצפיה ב-'מופתעת לשמוע שבקיטנות של החופש הגדול אין מורות בית ספר'
מופתעת לשמוע שבקיטנות של החופש הגדול אין מורות בית ספר
09/05/2018 | 12:24
123
הן מתוגמלות יפה מאוד על הקיטנות האלה ולפי השיח לפחות איפה שאני גרה הן ממש רוצות להיות בקיטנות האלה ולעשות עוד כסף. במיוחד שזה רק שלושה שבועות ביולי ויש להן עוד הרבה חופש אחרי.
אפילו בפסח שצהרונית בית הספר הפעילה את הקיטנה (ככה העירייה החליטה) היו אצלנו הרבה מורות שהשתתפו בקיטנה הזו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אצלנו בבית הספר של קיץ'
אצלנו בבית הספר של קיץ
10/05/2018 | 00:36
96
המחנכת הייתה איתם ואפילו הסייעת לאחד הילד שהייתה במשך השנה. חלק מהפעילויות היו ממש נחמדות והבן שלי דיי נהנה, נכון שיש קייטנות יותר מוצלחות, אבל היתרון היה שהוא היה עם החברים מהכיתה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'איזה כייף לכם טיול בר מצווה מקסים'
איזה כייף לכם טיול בר מצווה מקסים
09/05/2018 | 12:25
111
אנחנו גם מתכננים לבת מצוה שנה הבאה לעשות נסיעה מושקעת לא יודעת אם זה יהיה ארה"ב אבל לא חופשה של 5-7 ימים זה בטוח.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'קיטנות'
קיטנות
09/05/2018 | 11:11
132
שניהם ילכו למחנה רכיבה בן חמישה ימים, שזה סוג של קיטנה בעצם אבל עם לינה. בשנה שעברה הבכור היה ונהנה מאד.
חוץ מזה הצעיר ישמש עוזר מדריך בקיטנה של העיריה, שמפעיל החוג שהוא משמש בו כל השנה כעוזר מדריך. (אמנות לחימה כלשהיא).
שניהם הולכים מרצון חופשי ומצפים להנות.
אגב זה כמעט תמיד היה כך. כשהגדול הגיע לכיתה ו' הוא סירב ללכת לקיטנה כי התפדח מפני שאף ילד בכיתה שלו לא הלך. אני התעקשתי על מסגרת ובסוף הלך למשהו במחשבים. לא סבל במיוחד אבל היה חסר לו עינין. מעבר לזה, הם נהנו מכל קיטנה שנרשמו אליה במהלך השנים. אלה היו קיטנות עיריה, או קיטנת "אקשן על גלגלים".
 
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אחד כן שניה לא'
אחד כן שניה לא
09/05/2018 | 12:20
108
עד שנה שעברה שניהם היו בקיטנות עד כמעט אמצע אוגוסט.
למזלי שניהם עד שנה שעברה כמובן נהנו מאוד בקיטנות. דאגתי לגוון להם שיהיו מחזור אחד בקיטנה אחת ומחזור שני בקיטנה אחרת.
מה שיכלו לנצל מבחינת קיטנה של החופש הגדול כמובן שניצלתי. הגדולה היתה שנתיים הקטן יהיה שלוש.
שנה שעברה לצערי לגדולה היה חוסר רצון ללכת לקיטנה. הטעות שלי ששלחתי אותה לשני מחזורים באותה קיטנה יקרה מאוד ומושקעת. צוות מדהים פשוט כבר נמאס לה.היתה שם שנתיים, הדברים די חזרו על עצמם והיא השתעממה. בגלל שהיתה קטנה מידי בשביל להשאר ימים שלמים בבית וגם הקיטנה שולמה מראש ולא היתה אופציה נוספת נשארה בקיטנה עד סופה.
השנה כבר לא תהיה בקיטנות בכלל. מקוה שתצליח לשרוד את החופש.
הקטן יהיה בקיטנה של החופש הגדול שלושה שבועות ואחרי כן שבועיים בקיטנה המושקעת והיקרה שתארתי שביתי הלכה אליה. למזלי אצלנו בקיטנה של החופש הגדול מרבית הצוות שמפעיל אם לא כולו הוא צוות המורים של בית הספר והקיטנה מושקעת ומוצלחת מאוד.
באוגוסט הם יהיו לבד חלק מהזמן ואיתנו בחלק השני. עוד לא סגרנו לאן נוסעים אבל עובדים על זה. משהו בסגנון שנה שעברה של בטן גב בריכה לבקשת הילדים ולשמחתנו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'קייטנת תאטרון ביולי.'
קייטנת תאטרון ביולי.
09/05/2018 | 14:34
28
168
היא הולכת לשם כבר כמה שנים, כל שנה מקבלת תפקיד משמעותי יותר בהצגה שהם מעלים בסוף הקייטנה. בלי בריכה, בלי פעילות ספורטיבית, רק סדנאות שקשורות לתאטרון והופעה על במה.
היא לא היתה מוותרת על הקייטנה הזאת, ולכן מראש תיכננו טיול בת מצווה לאוגוסט, חודש ביפן. עדיין לא גמרנו לארגן את כל הפרטים, אבל כרטיסי הטיסה כבר הוזמנו, ובימים הקרובים הכל ייסגר.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'איזה כיף זה שיש לילדים תחום עניין ומוצאים קייטנה שעונה עליו'
איזה כיף זה שיש לילדים תחום עניין ומוצאים קייטנה שעונה עליו
09/05/2018 | 15:17
8
168
אם הייתה באזורנו קייטנת איור וקומיקס, הקטן היה מתעלף.
אגב, אני גם זוממת על יפן מתישהו בשנים הקרובות. אבל נראה לי שאחרי הקיץ הקרוב, הטיול הבא לא יהיה יותר משבועיים. גם ככה הקטן בלחץ מזה שהטיול כ"כ ארוך (כמעט 7 שבועות...)
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'טיול של שבעה שבועות,'
טיול של שבעה שבועות,
09/05/2018 | 15:36
1
180
נשמע ממש חלומי. הלוואי ויכולנו לבלות שבעה שבועות ביפן.
כתושבי פריפריה אנחנו ממש מאושרים שיש בסביבה קייטנה שמתאימה לילדה. האחים הגדולים שלה הלכו לקייטנה בתל אביב, וישנו אצל סבא וסבתא. כיום ההורים שלי כבר לא מסוגלים לארח, אז זו אפשרות שכבר לא קיימת עבורנו.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כתושבת פריפריה, אני ממש מבינה על מה את מדברת'
כתושבת פריפריה, אני ממש מבינה על מה את מדברת
09/05/2018 | 16:45
157
טיול של 7 שבועות אכן נשמע חלומי לי, לבן הזוג ולבכור. הקטן מאוד חושש, מאלף ואחת סיבות. מאמינה שיהיו הרבה רגעי משבר (לא רק לו, לכולנו. זה לא קל), אבל נצלח אותם יחד.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'וואו!!!!'
וואו!!!!
10/05/2018 | 19:23
5
122
טיול באמת מאוד מאוד ארוך. אתם מתכננים לנסוע באוטו/rv מחוף לחוף? והיכן אתם מתכננים לבקר?
כל הכבוד לכם, ומקווה שיעבור בהנאה ובלי קשיים רבים. זה לא פשוט להיות בדרכים כל כך הרבה זמן.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מכונית גדולה, ולא חוף לחוף'
מכונית גדולה, ולא חוף לחוף
<< ההודעה הנוכחית
10/05/2018 | 22:43
4
126
נוחתים בווגאס להתאוששות של 3 ימים, משם שבוע לפארקים באזור (ציון, ברייס, גרנד קניון), ואח"כ מתחילים לעלות צפונה ומערבה - יוסמיטי, סן פרנסיסקו, לאסן פארק, רדווד, ומשם צפונה לאורך חוף אורגון עד אולימפיק פארק, סיאטל, הר רייניר, סנט הלנס ומסיימים בפורטלנד. כל זה 35 יום.
משם טסים למונטריאול לכמה ימים (אחי הכועס: "אתם באזור ולא תקפצו לבקר???" ), ומשם לשבוע בניו יורק והביתה
הכול כבר מתוכנן כמובן, חוץ מהשבוע בניו יורק. התעייפתי והותשתי. כרגע יש לגבי ניו יורק רעיונות ותכנון כללי בלבד, טרם ירדתי לפרטים של מה הולך עם מה, ומה באיזה יום. אבל בגדול כבר יש כיוון. מחכה שיחזרו לי האנרגיות להמשיך לתכנן, כרגע אני בשפל.
 
אין לי ספק שיהיו רגעים קשים, זה ברור לכולנו וכבר דברנו על זה, ועוד נמשיך לדבר על זה. התקווה שלי היא שכל אחד מאיתנו יעבור את המשברים שלו כמה שיותר מהר. יש לנו יתרון ברור בכך שאנחנו כבר מנוסים בטיולים לחו"ל. אמנם ממש לא בסדר גודל הזה, אבל כבר למדנו להכיר אחד את השני, על המשברים, הקשיים, ה"חירפונים", וגם למדנו מה עוזר לכל אחד מאיתנו לצאת מזה. אז אנחנו מוכנים נפשית לרעיון שתהיה מחזוריות כזו של משברים לכל אחד מאיתנו, כי באמת ש45 יום זה לא קל, אבל אני מקווה שהחוויות וההנאות והכיף יפצו על הכול.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'נהדר!'
נהדר!
11/05/2018 | 04:13
3
112
מסלול מקיף במיוחד שמשלב הרבה דברים מדהימים!
אגב, באורגון יש על הכביש מקליפורניה ספארי קטן חמוד וזול, ובעיני שווה לעצור שם. https://wildlifesafari.net/
 
אם את פתוחה לשינויים, יש לי בכל זאת מספר הצעות, וזאת בהסתמך על מה שהילדים שלי אוהבים 
דבר ראשון לגבי יוסמיטי, כדאי לחצות אותו ולהגיע למונו לייק.
ביוסמיטי יש יער סקויה (הרבה פעמים קוראים לעץ הזה סיארה רדוודס...) מדהים (מריפוזה גרוב) ויש טיול מאורגן שאפשר לקחת בו. יש גם כשעה צפונית לסן פרנסיסקו את Muir Woods, יער של רדוודס אמיתיים (לדעתי אפשר לוותר אם רואים את זה של יוסמיטי)... לדעתי הצנועה, לבקר אחרי זה בצפון קליפוניה, אורגון ווושינגטון בשביל היערות, זה אולי קצת חוזר על עצמו. לא הייתי בוושינגטון, אבל במקומך הייתי בודקת בתמונות טוב טוב אם הנופים לא די מזכירים את קליפורניה. הנסיעה לשם היא סך הכל מאוד מאוד ושוב מאוד ארוכה. אם אתם בכל זאת נוסעים, שווה לבדוק על להוסיף את Butchard Gardens בויקטוריה, קנדה. כאמור, יתכן והילדים שלך שונים לחלוטין משלי, אני יודעת ששלי היו נהנים משילוב טבע יחד עם דברים אחרים. 
 
 לו אני הייתי מתכננת את המסלול, ובהנחה שהילדים שלך עוד לא היו שם, אני הייתי מבקרת במקום וושינגטון ואורגון בדרום קליפורניה ועולה למעלה עד סן פרנסיסקו. הנופים מהממים, ויש הרבה דברים מעניינים בדרך. Sea World, לגולנד (אבל הייתי מוותרת על סן דיאגו אם אתם באים מווגאס), דיסנילנד (ולא לפחד מהתורים! יש להם מערכת מעולה עכשיו להזמנת תורים למתקנים), יוניברסל, La Brea Tar Pits & Museum,  לבקר ב- Hearst Castle ולראות את פילי הים שנמצאים על החוף, לטייל ב- Big Sur, באקווריום במונטריי, לעשות שם או ב- Big Sur קייקים ולראות מקרוב את חיות הים החמודות כולל אוטרים, ה- 17 מייל דרייב, לבקר אם רוצים בטיילת על הים של סנטה קרוז ולהסתובב בדאונטאון מלא ההיפיז, ואז חוצים את ההרים (אפשר לעצור ב- Castle Rock, אחלה מקום לילדים לטפס על סלעים ולהכנס למערות הקטנות, וב- Mystery Point - גימיק מטופש אך חביב, אם אתם יותר הרפתקנים אפשר לעצור כאן) ומגיעים ל- Bay Area. גם פה יש מקומות נחמדים לבקר בהם לפני שמגיעים לסן פרנסיסקו. למשל בתור גימיק - מרכז המבקרים/חנות החדש של אפל בקופרטינו, לבקר באוניברסיטת סנטפורד היפה ולחלום איך העוללים לומדים שם בעתיד (ולבדוק אם יש שם אירועים באותו יום), אפשר גם לבדוק אם יש הופעות ב- Mountain Winery בסרטוגה (הקונצרטים הם בחוץ בערב, נוף מקסים, אוירה טובה, מכל מקום את קרובה לבמה, ויש אקוסטיקה נהדרת! הופעות המוזיקה הכי טובות שהיינו בהן היו שם), אם הילדים בעניין אפשר לקחת אותם לשיעור חינם ברולר הוקי (שוכרים את הציוד תמורת 10 $), או לסקייט פארק ענק שיש בו כמה אטרקציות הגדולות בעולם (אפשר לשכור שם קסדות ואופניים/קורקינט/סקייטבורד), אפשר לתרגל לעוף באויר ב- iFly  ביוניון סיטי, אפשר לעשות שיט לוויתנים מהמון מקומות, ועוד ועוד. עוד מקום מעניין שהוא קצת אחרי סן פרנסיסקו הוא Point Reyes, שם אפשר לראות מה קורה כששני לוחות טקטונים (הלוח הפסיפי והלוח של צפון אמריקה) מתנגשים זה בזה - San Andreas Fault, אם אחד מהילדים מתעניין בגיאולוגיה. 
 
בזמן שקצת נשאר אם מוותרים על אורגון וסיאטל, אני הייתי מקדימה את הביקור לניו יורק (אגב, אפשר לשלב את מפלי הניאגרה ממונטריאול לניו יורק) ומנסה לשלב בו גם ביקור קצר לוושינגטון DC, ולמעשה בכל מקרה הייתי לוקחת יומיים מניו יורק כדי לעשות זאת.  ביומיים האלו (לילה אחד) הייתי מבקרת בבית הלבן (שימי לב שמי שלא אזרח חייב לתאם ביקור עם השגרירות של המדינה שלו ב- DC), בקפיטול והאנדרטות, ואולי גם בסמיתסוניאן. 
 
טוב, מרוב התלהבות שיניתי לך לחלוטין את הטיול  
בקיצור, כך או כך, בטוחה שתהנו וזו חוויה שתיזכר אצלכם לכל החיים. טוב שאתם מודעים לקשיים שעלולים לצוץ, ולא נורא אם מתחשק לכם פה ושם סתם לרבוץ במלון ולהיות בברכה או בחדר ולראות טלויזיה. גם מנוחה זה דבר חשוב!
 
 
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-' כן, "קצת" שינית '
כן, "קצת" שינית
11/05/2018 | 07:44
2
107
האמת שהיו הרבה קיצוצים מהתוכנית המקורית, כי אם היינו עושים כל מה שאני רציתי במקור, היה לוקח לנו לא חודש וחצי אלא 4 חודשים בערך . הניאגרה, למשל, היה בתוכנית המקורית, והרבה זמן היו התלבטויות איך בדיוק לעשות את זה (רכב, טיסה, צד קנדי, צד אמריקאי...). בסוף הוחלט לוותר ולדחות את זה לטיול שיהיה מתישהו בקנדה.
 
על לוס אנג'לס ודיסני ותרנו במודע. היינו עם הילדים 3 ימים בדיסני פריז במטרה מוצהרת מראש לגרום להם בבוא העת לוותר על דיסני בארה"ב, והמטרה הושגה. הם היו הראשונים שאמרו שבטיול הזה אין צורך להגיע לדיסני, ועדיף שנעשה דברים אחרים. חושבים על פיצויים "בקטנה", לא בסדר גודל של דיסני אבל בכל זאת פארק שעשועים. האופציות כרגע הן הלונה פארק של מונטריאול, כי יש לנו כמה ימים שם ובכל זאת אין הרבה מה לעשות בעיר זאת, או חצי יום בקוני איילנד (זה מה שהקטן ביקש. נראה אם נצליח).
מונטריי בתכנון פוטנציאלי אם יהיה כוח וחשק כטיול יומי מסן פרנסיסקו, מונו בהחלט בתכנון (ישנים בממות' לייקס ואפילו שוהים באזור יום שלם לפני שמתחילים להיכנס ליוסמיטי). גם מריפוזה גרוב בתכנון, אנחנו ישנים 2 לילות במריפוזה
שיט לווייתנים כרגע מתוכנן מאנאקורטז (שעה וחצי נסיעה צפונה מסיאטל). עוד לא הזמנו כי עדיין לא לגמרי סגורים שאנחנו בעניין. כלומר, אנחנו המבוגרים בעניין, יש לי עדיין סימני שאלה לגבי הילדים. אני כל הזמן בודקת זמינות בתאריכים שלנו, ונכון לעכשיו הכול עוד פתוח, אז מחכה עם ההחלטה די לרגע האחרון.
על סיאטל אין  מצב שאני מוותרת, כבר עכשיו בא לי להגיע לשם ותכלס לפורטלנד אנחנו מגיעים בשביל שופינג. זה לא שהשופינג שם מיוחד, אלא שהבעל מכיר שם את כל האאוטלטים כמו את כף ידו (לשם תמיד נוסע בנסיעות העבודה שלו), וזה חוסך לנו זמן כי נדע בדיוק לאן ללכת כדי למצוא מה שאנחנו רוצים. כך שהחלטנו לא לבזבז יותר מדי זמן על שופינג לאורך הדרך, ולרכז הכול (כמעט) לסוף, לפני הטיסה למונטריאול.
יאללה, זרקי עלי עוד מחשבות ורעיונות!!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גם אנחנו'
גם אנחנו
11/05/2018 | 09:46
1
94
היינו בדיסני לאחרונה כי "צריך", ולא נחזור בעתיד הנראה לעין, גם אנחנו וגם הילדים מרגישים כך. 
תקשיבי, לגבי קניות באוטלטים, יש לך באיזור הביי אופציות מעולות, לא צריך עד פורטלנד . יש ב Gilroy, כשעה דרומית מס"פ את ה- premium outlets ושם יש לך את כל האוטלטים שאת יכולה לחשוב עליהם מרוכזים יחדיו. צפונית יותר, כ- 45 דקות מס"פ יש את ה- Great Mall ב- Milpitas, שיש שם מבחר נחמד והכל indoors. אני יודעת שיש גם בליברמור, שזה מזרחית לס"פ. 
אגב, אני לא קונה באוטלטים. זה שאת קונה למשל ב- Gap Factory, לא אומר שאת קונה בגדים של ה- Gap מעונות קודמות או עם פגמים קטנים ולכן הם בהנחה. את קונה דברים שמיוצרים אך ורק ל- Factory, והם בהחלט נראים כך. אין מה להשוות את בגדי הגאפ לאלו של הפאקטורי. גם המחירים בדר"כ לא כאלו טובים. 
אם את רוצה לרכז קניות במקום אחד, אני הייתי ממליצה לך להכנס לאיזה מול גדול - בסן חוזה/סנטה קלרה יש אחד גדול ומומלץ מאוד, באים אליו מכל איזור הביי,  Westfield Valley Fair, ושם יש לך את כל חנויות האופנה (חנויות רשת) שאת יכולה להעלות על הדעת. ברוב החנויות יש תמיד סייל כזה או אחר, ואפשר למצוא מציאות נהדרות גם בחנויות יוקרתיות. אגב, אני די בספק שבפורטלנד יהיה לך מול שמרכז בו כל כך הרבה חנויות בגדים. בסן פרנסיסקו גם יש מול של Westfield, אבל הוא קטן יותר ויכול להיות ששם יקר יותר ואולי קשה למצוא חניה קרוב? 
 
מה עוד? אם אתם נוסעים לממות לייקס, כדאי לבקר גם ב - Devil's Postpile, מבנה גיאולוגי מיוחד מאוד. ביוסמיטי בלילה הייתי ממליצה לקחת את ההדרכה של צפיה בכוכבים ב- Glacier Point, מאוד מיוחד. הייתי גם ממליצה לא לעשות מסלול טיולים בתור שבילים ביער אם אין שם תנועה ערה של אנשים, גם אם אלו שבילים מוכרים וידועים). יש הרבה דובים ביוסמיטי, והם לא ממש מפחדים מאנשים. לא היית רוצה להתקל באחד פנים מול פנים.  כדאי גם לשכור שם raft ולעשות rafting בנהר, חויה נחמדה מאוד. מסלול קל ולא צריך נסיון.
 
כשאתם יוצאים מיוסמיטי לכיוון סן פרנסיסקו, שווה לעצור באיזורים של ה- Gold Rush. במיוחד הייתי ממליצה על Columbia, יש שם קטע עיר היסטורי קטן וחמוד, ואפשר גם לחפש שם זהב (והילדים תמיד מוצאים זהב, כי הם שותלים אותו שם!). תתקשרו ותקבעו זמן מראש להצטלם שם בבגדים של פעם, זו מזכרת חמודה. תמיד יש שם תור ארוך ומאוד מומלץ לקבוע מראש בטלפון. אפשר גם לעבור דרך Twain Harte, שם מארק טווין כתב את הסיפור שפירסם אותו. הסיפור היה על תחרות הצפרדעים שנערכת בעירה (עד היום הזה), ולכן הצפרדעים הן המוטיב של העיירה הקטנטנה הזו. בנוסף שווה לעבור ב- Murphys, שם יש מערה ענקית ששווה לרדת אליה. שלושת העיירות האלו קרובות אחת לשניה. אם עוד לא נמאס אפשר גם לעבור בסונורה, גם קרוב, אבל אותו רעיון. 
 
לגבי שיט לוייתנים, אנחנו עשינו את זה מאיזור מונטרי, היה נהדר, ראינו לוייתנים ודולפינים לרוב והילדים מאוד נהנו. בעלי סבל, מסתבר שפתאום יש לו sea sickness, למרות שבעבר לא היתה לו בעיה כזו. לכן מומלץ להצטייד בתרופות מתאימות גם אם אתם לא חושבים שאתם סובלים מזה. 
 
זהו. הגיע זמן לישון!
 
 
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'דווקא מכירים את גילרוי. הבחירה בפורטלנד היא כדי לחסוך זמן'
דווקא מכירים את גילרוי. הבחירה בפורטלנד היא כדי לחסוך זמן
11/05/2018 | 19:27
64
יותר קל להתנהל במקום שכבר מכירים, יודעים בדיוק לאן ללכת ואיפה למצוא מה, מאשר במקום גדול שלא מוכר לאף אחד מאיתנו, ואז יש פוטנציאל לבזבז הרבה מאוד זמן רק על לחפש מה שרוצים. אנחנו גם צריכים דברים מאוד ספציפיים, שבן הזוג מביא איתו תמיד. לצערי בשנה האחרונה הוא לא טס לארה"ב ולכן אנחנו כבר ממש קצרים בציוד שהוא מביא וצריכים חידוש אספקה, אחרת בכלל היינו מוותרים על כל העניין של השופינג. לא ממש קונים ביגוד, יותר נעלי ספורט, בגדי ספורט ודברים כאלו. הקטן גם בעניין של לגו. אבל אנחנו לא בקטע של גאפ וכו'.
אני אבדוק את כל שאר ההצעות שלך, נשמע מאוד מעניין. תודה!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הבת שלי הייתה משתגעת על חודש ביפן.'
הבת שלי הייתה משתגעת על חודש ביפן.
10/05/2018 | 10:07
12
150
אולי תקחו אותה איתכם?

הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הבכורה?'
הבכורה?
10/05/2018 | 10:11
11
128
התרשמתי שיש לה הרבה תחומי עניין משותפים עם הבת שלי.
 
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כן. '
כן.
10/05/2018 | 10:13
10
114
שלשום היינו ביום יפן באוניברסיטה... במקום שהיא תלך לבית הספר. 
היא מאוד מחפשת מישהי/מישהו שמתעניין באנימה. הבת שלך מתעניינת גם בזה? יכול להיות שהיא תסתייג מהעובדה שהבת שלך קטנה ממנה. אבל להתחיל בהתכתבות בנושא אנימה אני בטוחה שהיא תשמח.
היא גם תשמח לדבר עם מישהו יפנית.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'איזו אנימה היא אוהבת?'
איזו אנימה היא אוהבת?
10/05/2018 | 10:26
9
118
מעניין אם הטעם שלהן דומה.
הבת שלי לא מתכוונת ללמוד יפנית כרגע, כי היא התחילה השנה ללמוד ספרדית (זה מה שהיה זמין לה). מסתבר שתהיה לה כנראה אפשרות להמשיך עם הספרדית גם בשנה הבאה. 
הבת שלך לומדת ערבית? הבנתי שבחטיבת הביניים מדובר במקצוע חובה. גיליתי שבתיכון אליו היא תלך לומדים פרסית ברמת 5 יחידות, והיא מתכוונת לנסות לשכנע את מי שאחראי שיאפשרו לה ללמוד פרסית במקום ערבית. בכל מקרה היא לא תוסיף לימוד של שפה נוספת.
החייל שלי מדבר יפנית, אבל הוא כמעט לא זמין.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כן, היא לומדת ערבית.'
כן, היא לומדת ערבית.
10/05/2018 | 10:35
8
107
לא יודעת איזו אנימה היא אוהבת. וגם אם הייתי יודעת, לא הייתי יכולה להגיד כי היא הייתה הורגת אותי (היום היא אוהבת משהו, ומחר זה ילדותי מדי... מתבגרת, נו).
היא צופה בהן רק ביפנית, עם תרגום לאנגלית (היא כבר די יודעת לקרוא יפנית אבל אוצר המילים שלה עדיין קטן, אני חושבת). היא מאוד קינאה בזה שביום יפן אנשים הגיעו בזוגות ודיברו ביניהם יפנית, והיא הגיעה עם אמא שלה שאין לה מושג בשום דבר - לא ביפנית, לא באנימה, לא בכלום שקשור לנושא.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גם אני כבר לא מצליחה לעקוב.'
גם אני כבר לא מצליחה לעקוב.
10/05/2018 | 10:48
7
85
יודעת שבשנה שעברה היא ראתה וואן פיס. זה כל כך ארוך, שלא יכולתי לפספס. מאז היא כבר החליפה כמה וכמה, ואין לי מושג.
גם שלי רואה ביפנית עם כיתוביות באנגלית. כשיש דיבוב לאנגלית היא ממש כועסת, ומחפשת את המקור. את זה אני יודעת, כי שמעתי שיחה שלה עם אחיה. אני  לא נחשבת בת שיח בנושא, בגלל ההבנה האפסית שלי.
ראיתי את הפירסומות ליום יפן, אבל הייתי אמא ממש גרועה, ולא יידעתי אותה. אחרת, אולי היינו נפגשות.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אז אולי היא כן כבר יודעת קצת יפנית...'
אז אולי היא כן כבר יודעת קצת יפנית...
10/05/2018 | 10:52
6
82
אני לא יודעת מה זה וואן פיס. לא מצלצל לי מוכר - אבל זה לא אומר כלום, כי אני מכירה רק שם של סדרה אחת, שהיא התחפשה לדמות ממנה בפורים - אבל יודעת שאת השם שלה, ספציפית, אסור לי להגיד כי זו לא סדרה "נחשבת" בעיניה.
חוץ ממנה וממשפחה יפנית אחת, לא היו ילדים בכלל ביום יפן (נו, מן הסתם - זה יום לימודים). אני בטוחה שהיא הייתה שמחה מאוד אם הבת שלך הייתה שם. באמת חבל... בפעם הבאה שיהיה משהו דומה אולי באמת ניצור קשר וניפגש. הבנתי שיש כנס אנימה בארץ באוגוסט - אה, אבל אז הטיול שלכם, לא?
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אני אגלה לך בסוד, בלי שהיא תדע,'
אני אגלה לך בסוד, בלי שהיא תדע,
10/05/2018 | 11:20
5
101
שהיא הודתה בפני שהסידרה שהיא הכי אוהבת היא קצת יותר מידי של בנות וטיפה ילדותית. סידרה לא ידועה, כך שאם היא תתחפש לדמות משם, אף אחד לא ידע למה היא התחפשה. היא גם טוענת שזו סידרה לא ידועה, ואי אפשר להשיג בחנויות את התחפושות שלה. משהו על קבוצת בנות שמתאמנות באומנויות לחימה, אבל אולי אני  לא מעודכנת, והיא כבר עברה הלאה.
באוגוסט לא נהיה. אולי בפעם אחרת.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אה, ברור שאף אחד בביה"ס לא ידע למה הבת שלי התחפשה.'
אה, ברור שאף אחד בביה"ס לא ידע למה הבת שלי התחפשה.
10/05/2018 | 11:24
4
81
אבל הסדרה מספיק מוכרת שאחת ביום יפן הייתה לבושה ככה. זאת שמכרה את הברד היפני הייתה מחופשת, לטענתה (של המוכרת), לדמות שאף אחד לא מכיר כי היא ממשחק שנמצא רק על שרתים שחסומים למדינות מחוץ ליפן... כך שזה שמישהו מתחפש למשהו בתחום לא מאוד קשור לשאלה אם הוא חושבים שיזהו או לא...

ואת התחפושות קונים אונליין או מכינים, בגדול. במקרה שלנו קנינו תחפושת לא קשורה שדומה לאיך שהדמות התלבשה מתישהו + פאה. התחפושת של זאת ביום יפן נקנתה באיביי.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'הבנתי שהסידרה שהיא מדברת עליה לא ידועה גם ביפן.'
הבנתי שהסידרה שהיא מדברת עליה לא ידועה גם ביפן.
10/05/2018 | 11:29
3
57
סידרה בת כמה עשרות שנים, שלא מאוד הצליחה.
לבת שלי לא מאוד אכפת להיות יוצאת דופן ולא מובנת, אבל כנראה שהבת שלך עוד יותר קיצונית ממנה בתחום הזה. 
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'אהההה... נראה לי שהבת שלי'
אהההה... נראה לי שהבת שלי
10/05/2018 | 11:34
2
83
באמת צופה בסדרות עכשיוויות - אבל, תכלס, כאמור, אין לי שמץ של מושג. הבת שלי דווקא הייתה שמחה מאוד למצוא מישהו עם תחומי עניין דומים, שהיא תוכל לדבר איתו על הדברים שהיא אוהבת והוא יבין. להפך, היא מנסה עכשיו "לדוג" כאלה איפה שהיא יכולה. היא לא מנסה להיות חריגה - היא אוהבת את מה שהיא אוהבת ומחפשת כאלה שאוהבים גם. קצת נמאס לה תמיד לאמץ את תחומי העניין של אחרים כדי שיהיה לה קשר איתם.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'בדיוק מה שהבת שלי מקווה להשיג'
בדיוק מה שהבת שלי מקווה להשיג
10/05/2018 | 11:39
1
65
בשנה הבאה, בכיתה החדשה.
חשבתי שיש סיכוי יותר גדול בכיתות מהסוג הזה, למצוא חברות/ים בעלי תחומי עניין דומים. קצת מאכזב אותי לשמוע שהבת שלך לא מצאה כאלה בכיתה שלה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'גם אנחנו קיווינו.'
גם אנחנו קיווינו.
10/05/2018 | 11:45
63
יש מישהי בכיתה שגילינו שאולי קצת מתעניינת בתחום, שהבת שלי תנסה ליצור איתה קשר. בכל זאת זה תחום עניין לא מאוד נפוץ... מדע בדיוני ופנטזיה "רגילים" אולי נפוצים יותר בכיתות כאלה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'באמ'שלך'
באמ'שלך
10/05/2018 | 10:58
5
146
תשלחי לי בבקשה פרטים על הקיטנה, באתר שלהם עוד אין פרסום וגם שלי רוצה.
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'מצאתי לך את הפירסום'
מצאתי לך את הפירסום
10/05/2018 | 11:11
4
131
לצפיה ב-'זה הפרסום של שנה שעברה'
זה הפרסום של שנה שעברה
10/05/2018 | 11:55
3
86
אנסה להתקשר. תודה בכל מקרה!
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'שום דבר לא השתנה, הכל רלוונטי גם'
שום דבר לא השתנה, הכל רלוונטי גם
10/05/2018 | 11:58
2
97
לצפיה ב-'השאלה לגבי התאריכים'
השאלה לגבי התאריכים
10/05/2018 | 13:35
1
83
ואיך זה מסתדר עם המחנ"ק
הורים לילדים ביסודי >>
לצפיה ב-'כבר יודעים מתי המחנ"ק?'
כבר יודעים מתי המחנ"ק?
10/05/2018 | 14:43
22

הודעות אחרונות

20:55 | 18.10.18 אנה חדשה
21:22 | 17.10.18 אנה חדשה
10:12 | 17.10.18 אנה חדשה
09:56 | 15.10.18 אורחים בפורום
10:47 | 10.10.18 אנה חדשה
14:38 | 07.10.18 קינמונית10
12:25 | 07.10.18 הפוך עם ראש כפול
19:40 | 03.10.18 אנה חדשה
18:01 | 03.10.18 אנה חדשה
07:39 | 02.10.18 הפוך עם ראש כפול
08:03 | 01.10.18 אנה חדשה
17:29 | 30.09.18 רi תם

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ