ניצני מיניות

ניצני מיניות

הילדה, בת 7, גילתה שמאד נעים לגעת 'שם' ושיתפה אותי בתגלית. אמרתי שמותר לגעת ושזה באמת נעים, רק שעושים את זה בפרטיות ושצריך לשטוף לפני כן ידיים כי זה מקום רגיש. איך מדברים על זה? חשוב לי לגדל ילדים עם מיניות בריאה, ולא לעשות מהעניין טאבו. יש למישהו את המתכון?

נשמע לי שמה שאמרת זה סבבה. חוץ אולי מהלרחוץ ידיים

נראה לי מוזר שהילדה תפתח ריטואל שלפני משהו שקשור ביחסי מין, צריך לרחוץ ידיים.

mitmit11

New member
אפשר להסביר את הרציונל

זה בדיוק כמו הסיבה שנוטלים ידיים לפני אוכל. יש חיידקים על הידיים ואנחנו לא רוצים שיכנסו לגוף שלנו. זה יותר רלוונטי לאוננות מאשר ליחסי מין.

גם אני אשמח לעצה

רק שלי יש בן, ועל הבנים רואים

אין לי חוכמות בנושא אבל אני חושבת שכדאי שהאבא ידבר

איתו על הנושא ולא את כדי למנוע אי נעימות....
&nbsp
שולחת

חחח...אני בטוחה שגם בעלך וגם לבנך היה לא נוח בשיחה...

אני זוכרת את השיחה עם אמא...במעורפל כי הדחקתי חחחח
&nbsp
בגיליים האלה זה קשה אבל היום אני מדברת עם אימי לגמרי בחופשיות..גם עם אבי ז"ל כשהיה בחיים...
&nbsp
שבעלך יחזור על השיחה, אולי שינסה להתייעץ עם חבר שיש לו עם בנים שעבר את זה כבר...

mitmit11

New member
ממליצה לקרוא האתר - מידע אמין על מין

מנגיש להורים תכנים להגשה לילדים ועוזר לנו להתגבר על המבודכה וליצור שיח בריא סביב הנושא של מיניות.
&nbsp
https://www.minamin.org/

מתלבטת עד כמה לפתח את הנושא

והאם זה נכון מצדי כאמא או שאני צריכה ללכת בקצב שלה.האם לקרוא לנעים בשמו ולהסביר על אוננות? להסביר לגבי איבר המין עצמו? האתר מעניין ונותן רעיונות, השורה התחתונה היא שכמו בהרבה נושאים, גם בעניין הזה כל אחד צריך למצוא את שביל הזהב שלו. אני כילדה זוכרת שלא היתה שום התייחסות לגוף. שום דיבור על מיניות. ההורים שלי גרושים אז גם לא יצא לי להיחשף לקרבה פיזית ביניהם. לי השתיקה מאד הפריעה, זה פשוט לא היה נושא שאפשר היה להעלות. הייתי רוצה שהילדים יוכלו לדבר איתי על מין ולשאול אותי כל דבר ותוהה איך מגיעים לפתיחות בנושא.

נומלה

New member
מי שצריך לקבוע את קצב האינפורמציה

זו היא. תעני על כל השאלות שלה. אל תשקרי, אל תנדבי אינפורמציה שלא נשאלת עליה, ואל תגידי אף פעם "כשתגדלי". אם תראי שיש התענינות ערה מצידה, תני לה ספרות מותאמת גיל ותבקשי שתשאל כל מה שבדעתה. אם לא, הניחי לנושא.
רק במאמר מוסגר, ילדים מתחילים לאונן לפעמים בגיל שנתיים שלוש, לא ברור שבשלב זה צריך לקשר למין.

תודה רבה

תמללת לי באופן מדויק את מה זה שאני מרגישה שנכון. גם בהקשרים אחרים בחיים אני נותנת לה להוביל את קצב קבלת המידע, ומתאימה את התשובות ליכולת ההבנה שלה. היא שואלת שאלות מאד ספציפיות, מסתפקת בתשובות ברורות וקצרות, וכשמשהו מטריד אותה היא חוזרת לנושא שוב ושוב.

למעלה