ילד שלא גדל

יהלום29

New member
מה הגובה שלו?

הבן שלי גם נמוך, אבל מנסיון הם עוקבים אחרי שינוי, ואם יראו צמיחה לא מטפלים.
אם יש גנים נמוכים אז כנראה שהוא לא יהיה מאד גבוה למרות ששמעתי על כאלו שנתנו קפיצה מאוחר.
יש לי תאומים בני 9 וקצת, בן ובת, ולגבי השיניים אצל הבת התחלפו כמעט כולם ואלו שלא מתנדנדות, ואצל הבן משהו כמו ה8 הקידמיות בלבד , והשאר לא מתנדנדות אפילו.
רופאת השיניים אמרה שזה נורמלי לגמרי, ושלרוב בנים מפגרים אחרי הבנות גם בזה..
אמרה שלגמרי נורמלי טוחנות שמתחלפות גם בגיל 12

126

פחות מפריע לי הגובה כמספר כי הוא עדיין אחוזון סביר, יותר התחושה שהוא לא צומח. וגם השיניים שלא צומחות (שוב, רק 4 שהתחלפו עד גיל 9.5) - כאילו שמשהו חסר בגוף.

קר ברוס

New member
אחוזון 20 זה נמוך, אבל לא חריג ...

וזה אומר שהסיכוי שתצליחו לשכנע אנדוקרינולוג (וועדה אחריו ..) ללכת על טיפול
בהורמון גדילה הוא לא גבוה.
&nbsp
חשוב לי לציין שהגדילה שלו, גם ממה שאת מספרת, וגם מאבחון רפואי שאת מספרת שהוא עבר, היא תקינה. הוא אמנם נמוך יחסית, אבל גדל בסדר.
&nbsp
בעולם הנטורופתיה יש, לפעמים, פתרונות קטנים שיכולים לעזור.
הבעיה היא, וזה קצת מזכיר את כל הקונספט של תואר במדעי החברה, שאם תקחי
את ההמלצות הנטורופתיות והילד יתחיל לגדול, לא באמת תדעי אם הגדילה היא
תוצאה ישירה של הטיפול, או תוצאה של גדילה טבעית שהיא חלק מהגיל

&nbsp
השורה התחתונה היא פשוטה : את לא גבוהה. בעלך לא גבוה. וההיסטוריה הגנטית/משפחתית שלך נמוכה. זה אומר שהילד לא יהיה שחקן כדורסל מקצועי. מצד שני גם לא נראה שתצטרכי לצבוע אותו בכחול כדי שיוכל לשחק דרדס בהצגות בית הספר

ליאת של עדי

New member
מנהל
שקד שלישי? נחירות?

גם תהיתי לגבי העניין בשבוע האחרון לגבי הבן תשע שלי.
העניין שהוא לא נמוך אבל השיער והציפורניים גדלים לאט יותר וכך גם מידת הנעל.
אני סוג של משווה עם אחיו בן השבע שמאוד מהר מיישר איתו קו

אני חושבת שההשוואות האלו לא נכונות. גם אצלי הקטן יותר גבוה
בהשוואה לבכור באותו גיל. אבל מראש הוא נולד יותר ארוך, תמיד היה בין הילדים הגבוהים בשנתון, ועכשיו בגיל 9 וחצי הוא לובש בגדים שאחיו לבש בגיל 11 ו-12, וזה ממש לא גדול לו...
רופאת הילדים שלנו אמרה, שההשוואה הנכונה היא אחרי האחוזונים של הילד הספציפי. אם ילד נמצא באחוזון מסוים ושומר עליו לאורך השנים, לא יורד משמעותית באחוזונים, באופן רציף והדרגתי ולאורך זמן, אז הכול בסדר.

עדיקים

Active member
מסכימה איתך- אסור להשוות בין הילדים

יש לוודא שהילד שומר על האחוזונים שלו.
אצל חברה שלי יש הבדל משמעותי בין הילדים. היא במעקב אצל רופאה כי זה ממש נראה קיצוני. בעלה גבוה מאוד והיא נמוכה. השילוב הזה הוא כנראה הגורם לשוני בין הילדים. כל אחד ירש את הגובה מהורה אחר.
הרופאה אמרה שאין מה לדאוג אם כל תוצאות הבדיקות טובות.

ליאת של עדי

New member
מנהל
קטע.. את צודקת

שבע היה באמת מאז ומתמיד באחוזונים הגבוהים ותשע היה בנמוכים ואני מניחה שהם שומרים עליהם.
הטירדה האמיתית היא קצב הצמיחה של הציפורניים, שיער, כף רגל, שהיא איטית לטעמי בלי קשר להשוואה. אני פשוט חושבת שהצמיחה המהירה של האמצעי והקטנה נותנת לי אינדיקציה לגבי המהירות שבה הציפורן נניח אמורה לצמוח..
ולגבי השוואות.. זה עניין פעוט אצלנו כשהילדים מודעים ליכולות של עצמם ולהפרדה ביניהם מכל הבחינות.

גם בנושא הזה אני לא חושבת שיש "אמור" אלא קצב אינדיבידואלי
שאגב גם משתנה אצל כולם בין החורף לקיץ (גם שער וגם צפורניים לא גדלים באותו קצב בחורף ובקיץ, ובהחלט משתנים בין אנשים שונים).
כשהתכוונתי להשוואות התכוונתי ספציפית לעניין הגובה, לא בכללי. השוואת הגובה בין ילדים היא לא אינדיקציה טובה לכלום.

ליאת של עדי

New member
מנהל
איך אני יודעת מה קצב צמיחה תקין?

כשאחד דחוף צריך להסתפר, השני ניראה כמעט אותו הדבר. לאחד אני גוזרת ציפורניים כל שבועיים לשני כל חודש.
זה מעבר להשוואה בין ילדים. זה מציק לי ואני לא יודעת אם לדאוג ואיך לבדוק. היה שקד שלישי טיפלנו בהומיאופתיה ואחרי הטיפול הלכנו לאאג שאמר שהוא לא רואה שקד שלישי אבל הנחירות עדיין שם. אז אני תוהה מה לעשות

אני פשוט הייתי שואלת את רופא/ת הילדים שלכם. כי מאוד יכול
להיות שאין לזה באמת שום משמעות רפואית, ויכול להיות שזה מטריד אותך בלי שום סיבה אמיתית. אז למה להישאר עם התהייה ולא לשאול רופא?

ליאת של עדי

New member
מנהל
עונה לשתיכן

התהיה היא משהו שנח לו בצד המוח והרק לאחרונה זה מטריד אותי.
היינו אצל אאג ועשינו צילומים בדיקות שינה עוד בדיקה פולשנית באף בדנה
בגדול אומרים "שניראה" בסדר ואין בעיה אבל הצמיחה האיטית שתיארתי קיימת.
אז אני תוהה.. רופאת משפחה..? שוב? על חששות הלא מאומתים שלי כי הוא בן תשע כמעט ובגובה של 1.36 סמ מידה 35 בנעליים ושוקל 26 קילו בריא פעיל ספורטאי חכם? ואם אני לא אבדוק האם אני לא מטפלת בעיכוב שאולי קיים?

למעלה