מרגישה שהשנה חולפת מבלי לעצור...ואוטוטו היא בחטיבה...

macaroni35

New member
מרגישה שהשנה חולפת מבלי לעצור...ואוטוטו היא בחטיבה...

השנה הזו פשוט טסה לנו ואני מרגישה שהזמן מתקצר...
מה גם שהיא קטנטונת רק חגגה 11...לפני 3 חוד'
כבר פסח והנה שלחו רישום לחטיבה, מיד אחרי החופש ביקור בחטיבה, מפגש...
ואיך בוחרים חברים? עד כמה התערבתם/השפעתם בהחלטה?
טיפים...?
למה אי אפשר להנות עוד טיפה מהיסודי....
ולהשאיר אותם קטנים...

אצלנו זה לגמרי אחרת.

כבר בנובמבר, נדמה לי, מתחילים הימים הפתוחים בחטיבות, וצריך לבחור באילו חטיבות מעוניינים, לעבור מיונים, וכו'. כך שכמעט כל השנה מוקדשת לעניין הזה של רישום לחטיבה. אני דווקא נהניתי מהביקורים בחטיבות - זה היה בילוי נחמד עם הילדה שאפילו קירב בינינו.

דיברגנט חדש

Well-known member
אתן מדברות על 2 רישומים שונים

היא מדברת על הרישום הכללי ואת על הרישום לכיתות המיוחדות.

לא, גם אני מדברת על התהליך הכללי. אצלנו צריך לבחור

שני בתי ספר באזור שלך, שני בתי ספר ייחודיים ואחד מחוץ לאזור שלך. לייחודיים יש מבחנים וכו', אבל ביקרנו גם בייחודיים וגם בלא ייחודיים, ובסוף היא רשמה את העדיפויות שלה, עשתה את המבחנים הרלבנטיים לייחודיים שבהם היא הייתה מעוניינת, ושיבצו אותה בבית ספר ספציפי. מי שרצה רק בית ספר אזורי, עדיין צריך היה לרשום שני בתי ספר אזוריים, ולאו דווקא קיבל את בית הספר שהוא כתב בעדיפות ראשונה. כך שאצלנו המתח התמקד בשיבוץ עצמו, והחלק של הרישום לא היה מרגש במיוחד, כי הוא היה אחרי שהכל הסתיים.

macaroni35

New member
נכון הוא צודק ביישוב שלנו אין בחירה לחטיבה ייחודית...

רק עכשיו התחילו לעבוד על ייחוד ביה"ס וייקח זמן שנה-שנתיים-שלוש....
ולכן עוברת עם כל השכבה ו' והשכבה מביה"ס יסודי אחר ביישוב לחטיבה אחת.
כלומר 2 ביה"ס מתאחדים (8 כיתות) לחטיבה אחת - שכבה ז'.
ולצערי להתקבל לחטיבות השכנות מכיוון שיש חטיבה פה ואפילו יש תיכון חדש (מה שלא היה) לא יקבל אישור במועצה ויהיה כרוך במעבר לעיר אחרת.

שוב, אצלנו זה התהליך - גם למי שלא מעוניין

בחטיבה ייחודית, הוא עדיין בוחר שתי חטיבות אזוריות והחלק המותח הוא אם הוא יצליח להתקבל לעדיפות הראשונה שלו. החלק של להירשם הוא רק פורמליות, ולהיפגש עם הכיתה וכו' נעשה רק יום-יומיים לפני תחילת שנת הלימודים בחטיבה. זה מה שניסיתי להגיד - שאצלנו זה כל כך שונה מאצלכם שלא ניתן להשוות.

Ani15

New member
שימי לב

שאם מדובר על כתה ייחודית (מופת, מחוננים) או התמחות ייחודית של החטיבות השכנות שיש לכם סיבה להתאים אליו (למשל חינוך דתי, אומנותי, סביבתי), למועצה אין ברירה והיא חייבת לאשר ההעברה.

macaroni35

New member
תודה בדיוק התחלתי ל"פזול" טיפונת לשכנים...

קצת מאכזב שאין שום דבר ייחודי בחטיבה במיוחד לאור זאת שהיא תהיה חדשה וכולי תקווה שאכן תיפתח בספטמבר הקרוב.
בדיוק התחלתי להתעניין אצל השכנים למרות שקצת מרגיש לי מאוחר...
אציע לה, אם תהיה מעוניינת - אשקול בקשה למעבר לחטיבה אחרת.

תודה

דיברגנט חדש

Well-known member
תפעילי לחץ ציבורי שיבטלו את החטיבות המטופשות האלו ויחזרו ל-8

שנתי יסודי ו-4 שנתי תיכון.

גם לנו השנה טסה
הוא רק התחיל כיתת מופ"ת, לחוץ ומבולבל
והנה או-טו-טו הוא מסיים את כיתה ז'.
אצל הבכור לא היה עניין של לבחור חברים כי הוא נרשם לכיתת מופ"ת, אבל בהכירי את מערכת היחסים בינינו, אם הוא היה צריך לעשות את זה, יש 2 אפשרויות - או שהוא היה מדסקס איתי למוות את העניין, או שהוא היה מקבל החלטה מיידית בינו לבין עצמו בלי לשתף אותנו. כך או כך, אני חושבת שלא הייתי מתערבת. הייתי מתעניינת אם לא היה משתף, וגם אם היה משתף בעיקר הייתי מקשיבה ומשקפת לו בחזרה את מה שהוא אומר, ולא ממש מביעה דעה משל עצמי. כי בסופו של דבר אלו חברים שלו ולא שלי, ומצד שני זו לא באמת כזו החלטה גורלית בעיניי (למעט מקרים חריגים מאוד של ילד שמתעמר בילד אחר באופן שיטתי, ואז כמובן צריך להפריד. אבל זה חריג).
מכינה בימים אלו מצגת בר מצווה לבכור. את מדברת על יסודי? אני הייתי נותנת הכול כדי להיות שוב עם בן השנתיים ההוא

macaroni35

New member
ברכות לגיל המצווה
בהחלט מרגש...

איזו התרגשות וכיף אבל בהחלט מבינה אותך ...אזרום אפילו עם חזרה לשנתיים...

האמת שמתחילת ו' היא נאלצה להתבגר טרם זמנה כי רוב הבנות חוגגות ויחגגו בנות מצווה, היו לנו 4 מפגשים בנוסף בביה"ס של בנות מצווה של תוכנית "מתחברות" וגם קבוצת האימהות הקימה פרוייקט בנות מצווה שכל אימא התנדבה לקיים מפגש עבור הבנות (6 מפגשים בערך לאורך השנה) בנושאי תזונה וקוסמטיקה, יהדות, התנדבות בקהילה, עצמאות ...ויש עוד כמה בדרך.
ולכן המלצתי לה לקחת מזה את הכיף ולהירגע כי היא לא ממש שם...אני גם מרגישה זאת.

אבל אני מרגישה שעוד לא התחילה ו' והנה מסיימים....

אהבתי את מה שרשמת ובהחלט לוקחת לעצמי את העצה - להקשיב ולשקף בחזרה.

תודה והמון מזל טוב לכם

אצלנו מספר שלוש היא כמעט שיבוט של הגדולה,

אבל אפילו היא כבר עברה את השנתיים מזמן, והיא בת 4 וחצי אוטוטו... אבל אם אשתמש בתמונות מהמצגת של הגדולה בשבילה בבוא היום, לא ישימו לב
. גם אותי חלקן מבלבלות.

למעלה