שאלת מנקה

שאלת מנקה

יש למישהו מנקה שגם מסדרת?
במסגרת ההחלטה להביא עזרה בכסף, חשבנו שהכי טוב למצוא מישהי שתבוא 3 פעמים בשבוע בשעות הבוקר המאוחרות, תנקה ותסדר ואז הצהריים תעזור עם הילדים. בנתיים לא מצליח לי כי אף מטפלת לילדים גדולים לא מוכנה לנקות. ומי שעובדת כמנקה, לא מתאימה לטפל בילדים (דיברתי עם שתיים, אז מקווה כן למצוא שילוב כזה). והרוב גם לא ניידות.
השאלה היא האם יש טעם לחפש פתרון כזה.
היה מתאים לי גם שמנקה תבוא לשלוש פעמים בשבוע לכמה שעות. כי מעבר ללנקות, יש פשוט המון בלגן שוטף. אבל שוב בעייתי למצוא מישהי כזאת. בנתיים, אני ממשיכה לחפש גם את הפתרון הזה.
אבל אני תוהה האם זה באמת עובד? כי כשמנקה באה פעם בשבוע, היא יוצאת והבית נקי. אבל אם היא תבוא כמה פעמים, תמיד היא תעשה רק חלק. והאם תדע לשים דברים במקום? כי לא יעזור שתשים הכל בערימה.

mykal

New member
באופן אישי

אני לא אוהבת שילובים--בעיני זה לא חוסך,
להפך זה מאפשר לחמוק מאחריות--לא סידרתי כי הייתי עם הילדים.
מנקה--את משאירה הוראות של מה הדרישות--כן, תנקי ותסדר,
מראים לה איפה הדברים מונחים. והיא תשים במקום.

מטפלת בילדים--תשמור עליהם--תטיל איתם--תקח ותחזיר לחוגים,
וגם תקנה הרגלים של סידור הבית אחרי משחקים.
לכל אחת תחום אחריות שונה.

מסכימה איתך

mykal

New member
בהרבה תחומים פיצלתי

הרבה פעמים לקחתי את הנכדים לקנית בגדים,
זה מודד, ההוא בורח, זה לוקח זה מסרב, התעיפתי.
יוצאת כל פעם עם אחד/ת. עדיף כמה פעמים ברגוע מפעם אחת קשה ומעצבנת.
וככה הם גם זוכים ליחס והתעסקות אישית.
ככה הרבה יותר פשוט. למרות שזה נראה עמוס.

מילי2017

New member
זה דווקא יכול לעבוד,

כי יש גם ילדים גדולים שגם ככה לא ממש זקוקים להשגחה
אז פשוט יש מישהי שתהיה עם הקטנים בנוסף לאחיהם הגדולים
וזה לא דומה למטפלת שחייבת להיות בפוקוס מלא על תינוק.
אם הבנתי נכון מדובר על זמן קצר בצהריים להיות עם הילדים ?

mykal

New member
וגם כשהגדול בבית,

אפשר להעזר פעם, אבל אחריות של קבע,
לא חושבת שזה נכון.

Ani15

New member
ביישוב שלנו זה מקובל

יש כמה כאלה, לא הרבה. את צריכה לחפש מישהי שממילא עובדת שלוש פעמים חצי יום במקום אחר ביישוב, ותשמח להשלים את חצי היום השני אצלך. תשאלי בקבוצה של היישוב.
האם זה עובד? אם היא טובה, כן. היא אף פעם לא תעשה עבודה טובה כמוך אבל היא תעשה הרבה יותר מעבודה שלא נעשית כי אין לך זמן או כח לעשותה.

נומלה

New member
היתה לי פעם

מנקה שהגיעה יומיים בשבוע ואז באמת גם סידרה, החליפה מצעים ועשתה כביסה (ואני חושבת שהיתה מוכנה גם לבשל). אבל אף פעם לא היתה לי מטפלת שגם נקתה.

danakama10

New member
קיצורי דרך

ממה שאני מכירה פה, רמת האנשים שמנקים היא מאוד נמוכה ואת ממש לא רוצה שהם ישגיחו על הילדים. אם בארץ המצב דומה, אני מציעה לך להתרכז בפתרונות מעשיים ולא פתרונות שנועדו לעשות לך את החיים קלים על חשבון הילדים.
אגב, יש לי מכרים שיש להם מישהי שהיא גם מנקה, גם מבשלת וגם שומרת על הילדים.
מדובר במשפחה שעקב התפקיד של הבעל הם מארחים לעיתים קרובות מספר גדול מאוד של אנשים. יש להם מישהי שבאה גם בימים ובשעות קבועים, וגם היא זמינה אליהם כל פעם שהם מזמנים אותה. הם משלמים לה פר שעה, לא משנה מה היא עושה בזמן הזה. היא מקבלת לשעה סכום מאוד גבוה ואפשר להגיד שהיא מועסקת אציליהם בערך ב 3/4 משרה.
פגשתי אותה אצלם מספר פעמים והיא אכן אשה ברמה גבוהה, אבל צריך לקחת בחשבון שזו משרה כמעט מלאה עבורה. לדעתי קשה מאוד יהיה למצוא מישהי ברמה גבוהה שמוכנה גם לעבוד בעבודה פיזית.

והנה השני סנט של קרן מור בעניין מנקה
https://youtu.be/8JpOfShPwJI

סביון1

New member
לדעתי בארץ זה קצת שונה

לי יש מנקה מקסימה ואינטליגנטית, כך שאם הייתי צריכה מטפלת לילדים, לא הייתי מהססת להציע לה את התפקיד.
&nbsp
אחת העוזרות הקודמות שהיו לי היתה מהנדסת גשרים ברוסיה.
&nbsp
ביניהן היתה לי עוזרת ממוצא אתיופי, אמנם לא משכילה אבל אשה נעימה ועדינה, אמא בעצמה, שגם בידיה הייתי מפקידה את הילדים בלי בעיה.

סביון1

New member
אני חושבת שלא יהיה לך קשה למצוא מישהי לעבודות בית קלות

כמו לשים כלים במדיח, לתלות ולקפל כביסה, לסדר קצת.
למצוא מישהי שגם תשטוף רצפה ותנקה שרותים וגם תטפל בילדים, יתכן שיהיה יותר קשה. אבל לא הייתי מרימה ידיים כל כך מהר, יתכן שאם תתעקשי תמצאי. תשאלי כמה שיותר אנשים, למשל אמהות מהגן, מבית הספר ומהחוגים. תבררי עם סטודנטיות או סתם בחורות אחרי צבא. מספיק שתשאלי אחת, גם אם היא לא מעוניינת, אולי יש לה חברה שרוצה.

adif11

New member
כשהילדים היו קטנים חיפשתי

בדיוק מישהו כזו. גם מספיק שווה כמטפלת (הקטן היה בן 3 בערך והגדול בן 7) וגם שתנקה אבל ממש תנקה כולל שטיפה, שירותים אמבטיה וכו' ונתקלתי בדיוק באותה תופעה שאת מתארת.
אז - פירסמתי מודעה ביד 2 ותיארתי בדיוק מה אני רוצה כך שכל מי שפנתה אלי ידעה מראש מה נדרש וזה התאים לה.
ריאיינתי כמה ובסוף התלבטתי בין שתיים שהתאימו מאוד.
האחת שנבחרה , בחורה צעירה אחרי צבא, היתה איתנו כשנתיים וחצי והיתה נפלאה עם הילדים ומנקה די סבירה. לימדתי אותה לבשל קצת והיא גם הכינה אוכל לילדים.
תנסי.
מודעה ביד 2 או אתר דומה עולה כ 300- שח . זה לא מעט אבל שווה .

למעלה