יום הורים - באיזה שעות עושים אצלכם?

יום הורים - באיזה שעות עושים אצלכם?

קיבלנו הודעה על יום הורים - 14 עד 18. ישר תפסו את ההתחלה ואת הסוף. הספקתי לשריין רק חמש וקצת. ואין לי אפשרות להגיע בשעה הזאת - יש חוג לאח אחר ובלי קשר, אין לי גם פתרון לקטנים. גם בעלי לא יכול להגיע כל כך מוקדם.
מן הסתם אני לא יכולה לוותר, שנה ראשונה בחטיבה. ואין לי שום פתרון כרגע.
אני לא מבינה למה אין התחשבות בהורים (שוב אותה הדילמה כי השעה שלוש דווקא פנויה - הגיוני לקחת חצי יום חופש? ותמיד יש איחור, אז בסוף אאחר להגיע לגן).
ביסודי תמיד ימי הורים הם עד 20 ולא הייתה לי אף פעם בעיה.

יום הורים

אצלנו יום ההורים בחטיבה ובתיכון עד שמונה בערב.
החל מהשעה ארבע אחר הצהריים.
אגב, מאחר וחילקו תעודות בטו בשבט, ימי ההורים התקיימו לפני כן.

ביום ההורים שהיה השנה בכיתה ז' התחילו ב16 ולדעתי זה נמשך
עד 20. אם את לא יכולה להגיע, נסי למצוא בקבוצת הוואטסאפ שלכם מישהו שיהיה מוכן להתחלף. או שאולי המחנכת תוכל להפגש איתך בשעת השהייה שלך במקום? (אם כי אני לא בטוחה שזה יפתור את הבעיה... )

danakama10

New member
אסיפת הורים יותר חשובה מחוג

ואת יכולה להחליט לקחת בייביסיטר אחת או שתיים כדי להתפנות לאסיפה. ובעלך אפילו שהוא לא יכול, בעצם יוכל להגיע מוקדם אם זה מספיק חשוב לו.

באור שאמצא פתרון

אני רק לא מבינה למה אני צריכה.
בפעם הקודמת יום ההורים התחיל ב - 15:30 כי הילדים מסיימים ללמוד אחרי 15.
הפעם בחרו יום יחיד בשבוע שהלימודים מסתיימים מוקדם ולכן יום ההורים הוקדם ל 14.
ואין יום אחר, ולא נמצאים בבית ספר "סתם". אין לימודים בימי שישי והחטיבה מחוץ לעיר.

danakama10

New member
רק כדי שתרגישי יותר טוב

אספר לך שאצלנו אסיפות ההורים מתפרסות על פני שבוע, ובימים האלו בית הספר נגמר שעתיים וחצי קודם וההורים צריכים לבוא באמצע היום לאסיפות הללו. הורים עובדים כמובן צריכים למצוא סידור נוסף לילדים בימים בהם בי״ס נגמר מוקדם.

וואו זה בכלל מעצבן- הביה"ס כנראה ממש גדול

אצלי בביה"ס שעבדתי בו זה היה במהלך היום אבל היו 2 בחורות צעירות שהביה"ס שכר ובזמן המפגש עם ההורים- הילדים יכלו להיות עם הבייביסיטר. אומנם זה לא לכל היום אבל לפחות זה רק יום אחד מסודר.

danakama10

New member
אני חושבת שזה מה שמקובל

לפחות בבתי ספר ציבוריים.
כשהילדים שלי קטנים והיו בגן פרטי, ימי ההורים היו יומיים בשבוע, והיתה כיתה עם גננות בה אפשר היה לשים את הילדים בזמן הפגישה עצמה. כך שהורים עובדים עדיין היו צריכים למצוא סידור לילד ליומיים.

הגיוני לקחת חצי יום חופש

חצי יום חופש שיתחיל בלהקדיש לילד אחד תשומת לב ביום הורים, וימשיך בקצת זמן איכות עם אחיו.
זו אחת הסיבות שיש בשבילן ימי חופש. להקדיש למשפחה.

כדאי לקחת חצי יום חופש פעם בשבועיים שלושה. זה יותר חשוב (למשפחה) מלצאת פעם בשנה לחופשה בחו"ל.

ליאת של עדי

New member
מנהל
דעתי

אלה באמת שעות קשות, בדכ זה מתחיל בשלוש ארבע ומסתיים בשבע.
הייתי ממליצה לך לדבר עם המורה ו/או להגיע בשעה מאוחרת עם הילד ולהמתין.
לקחת חצי יום חופש זאת אופציה נחמדה מאוד, אם את יכולה לכי על זה, ואחרי הפגישה תצאו יחד לדייט פינוק רק שניכם, מה שידרוש ממך התארגנות לבייבי סיטר.

עדיקים

Active member
אצלנו יום הורים לא מתחיל לפני שלוש

אם לא מצאת שעה שמתאימה לך הייתי מנסה כמו שכתבו לך להחליף עם אמא אחרת בקבוצת הווטסאפ, לפנות למורה ולבקש שעה מאורחת יותר אם אפשרי ואם לא מסתדר אז לצאת מוקדם יותר אותו יום מהעבודה.
רציתי לכתוב לך שתקבעי עם המורה בשישי אבל אז ראיתי שלא לומדים אצלכם בשישי אז זה באמת בעיה.

אני מניח שלבית הספר ולמורה יש לו"ז שלא תמיד מסתנכרן לזה של

כל ההורים
הפיתרון הפשוט ביותר הוא כנראה לוותר על החוג. הילד יגיע לאוניברסיטה/ משחקים האולימפיים גם אם החסיר פעם אחת את החוג...

סביון1

New member
אמנות התמרון

ילד בחוג - לבקש מהורה אחר שיקח/יחזיר אותו ל/מהחוג ובתמורה את תקחי/תחזירי בשבוע הבא.
&nbsp
כדי שלא לאחר לגן אפשר לאסוף את הילד מהגן מוקדם יותר מהרגיל ולקחת אותו איתך ליום הורים (אצלנו זה מקובל, מקוה שגם אצלכם). אני משוכנעת שהילדים יכולים לשבת בשקט עשר דקות בזמן שאת משוחחת עם המורה, או לחלופין אפשר להשאיר אותם תחת השגחת אמא שממילא מחכה בחוץ לתורה, ועוד אפשרות היא להשאיר אותם אצל שכנה שיש לה ילדים ותוכלי להחזיר לה טובה ולעשות לה בייביסיטר בפעם אחרת.
&nbsp
ואם כלום לא מסתדר אז למצוא בייביסיטר.

חוטהשני

New member
האמת שיש התחשבות בהורים....
בארה"ב אחותי סיפרה שימי הורים הם בבוקר
(ביום חמישי - בו פשוט לא מתקיימים לימודים - והתלמידים יוצאים לסופשבוע ארוך...) כך שזה יום ההורים בארץ ידוע שהוא בשעות אחה"צ - זאת בהחלט התחשבות בהורים....
&nbsp
במידה והיום לא מתאים או נוח לך את יכולה לברר עם המורה אולי תגיעי ביום אחר...

danakama10

New member
ככה עשו אצלנו בגנים

ביטלו יומיים לימודים עבור האספות. עכשיו סיבת ספר, במשך שבוע מסיימים ללמוד שעתיים וחצי מוקדם יותר, ובשעות האלו מתקיימות הפגישות.

acamolit

New member
לצערי,

מכל הלב,

הסיבה היא שאין תשלום על שעות מעבר לשעה 4.
כל זמן אחר הוא על חשבון המורה, על כך שהוא צריך לשלם לבייבי סיטר, הוא צריך למצוא פתרון יצירתי על מנת לקחת את ילדיו לחוגים.
רק כאשר ההורים יבינו שעליהם ללכת יד ביד עם המורים ולא נגדם - הדברים יראו אחרת.
גם אם צריך ללכת לרופא מסוים - יש להתאים את ההגעה לשעות פעילותו,
כנ"ל גם בבנק.
רק מהמורה דורשים להגיע על חשבונו (גם נסיעות לא נכללות).
רק המורה צריך להיות זמין גם בשבת לגחמות ההורים והתלמידים (בתיכון).
ובאמת, חבל שזה כך.

רק הערה קטנה יש לי - זה ממש לא "רק המורה". יש עוד כמה וכמה
מקצועות שבהם אנשים נדרשים לזמינות גבוהה, לא תמיד מקבלים תגמול על שעות או על נסיעות, ולא בהכרח תשמעי אותם מתלוננים על זה (אגב, אני אחת מבעלי המקצוע האלו).
בעיניי עובדי הוראה חשיבותם היא מהמעלה הראשונה, ואני בעד תגמול הולם לכל עובדי ההוראה באשר הם. אבל מה שיוצר אצלי אנטגוניזם בשנים האחרות כלפי מורים ומורות היא התלונות על כך שהם כביכול עובדים בתנאים ש"אף אחד אחר במשק לא עובד בהם", וזו תמונה שרחוקה מלהיות שיקוף מדויק של המציאות.
לא ניכנס שוב לדיון הזה, אבל לא רק מורים לא מקבלים תגמול ישיר על כל שעה שהם עובדים. צר לי.

acamolit

New member
בהחלט מקבלת

את ההערה.
איני מכירה עוד מקצועות שהמשכורת הבסיסית כה נמוכה.
אני ממש לא עובדת עבור הכנסה זעומה זו, אבל מגיע הרגע שחשים סוג של ניצול וזה מקומם.

למעלה