מתייעצת לגבי רופא שיניים ועקירת שיניים

מתייעצת לגבי רופא שיניים ועקירת שיניים

היי,
בתי הת ה-8 צריכה לעבור עקירה של שתי שיניים (שיני חלב) כי יש לה שן שנכנסת במקום לא נכון וצריך לעקור את השתיים שמפריעות לגדילה.
חוץ מטיפול אצל שיננית הבת שלי מעולם לא עברה טיפול שיניים אמיתי עם הרדמה וכו'. הרופאה אמרה לי שהיא מכירה את בתי והיא חושבת שלא תהיה בעייה לעקור עם הרדמה מקומית אבל אני מעדיפה ללכת למכון שבו מרדימים או זריקת טישטוש. אני לא יודעת מה באופציות בדיוק.
מישהי עברה משהו כזה ויכולה לשתף? מה היו האופציות ואיך הילד עבר את זה?

mykal

New member
האמת,

אינני מבינה בזה מספיק, מהידוע לי עקירות כאלה לא כ"כ כואבות,
אבל למה להעדיף הרדמה/טשטוש של כל הגוף, מאשר מקומי.
אם יש לכם רופאה טובה, תסמכי עליה ותאפשרי לה.

בני עבר עקירה לפני גיל 4

נפילה על המנשך גרמה לשורש להירקב. אני הייתי איתו. הרדמה מקומית בלבד. עמד בזה כמו גיבור. לא הייתי הולכת לכיוון של הרדמה מלאה, אלא במצב של חוסר ברירה.

אותי ההרדמה מפחידה יותר מעקירה

שלי בגיל 4 עבר עקירה של שאריות שן שנשברה. בקלות ובלי בעיות.

Ani15

New member
חוו"ד שניה ויפה שעה אחת קודם

לרופאים שונים יש גישות שונות וזה שהרופאה הקבועה אמרה שצריך לעקור לא מחייב שזה הדבר הכי נכון. לבן שלי היה מצב כזה והחוו"ד השניה (והשלישית) אמרה לא לעקור ולתת לזה להסתדר לבד ואכן כך היה.
אגב, הרופאה עשויה להיות נגועה בשיקולים כלכליים בהצעה של הליך קיצוני כזה (בפרט אם היא במרפאה ציבורית של הקופות). הרדמה מלאה בכל מקרה לא מומלצת לילדים אם לא חייבים.

תודה! עונה שמדובר בשן שגדלה במקום הלא נכון. יש לה שן

&nbsp
שלא שייכת לאזור החניכיים שבו היא גודלת. רופאת השיניים יעצה והוציא את שתי שני החלב שמפריעות לגדילה של השן החדשה, וגם האורטודנט יעץ אותו דבר.
שאלתי מה יקרה אם לא אעשה כלום. שניהם אמרו לי שהשניים החדשות שיגדלו באזור הזה של החניכיים יהיו אחד מאחורי השני. יהיה שם אזור צפוף עם שיניים שלא שייכות.
&nbsp
הרופאה אמרה שזה בעייה אסטטית עם גדילה של שיניים באזור שהן לא שייכות.
האורטודנט (שרוצה כסף) אמר בקול סמכותי: יהיו הרבה בעיות אם לא תטפלי. שאלתי איזה בעיות. הוא אמר לי: פשוט יהיו לה הרבה בעיות אם לא נטפל.
הבנתי

&nbsp
דרך אגב לא מדובר בהרדמה אלא בטישטוש כלשהו. לא בטוחה מה זה.

סורי, לא ראיתי שענית. הם אומרים לי לא לחכות כי אחרת שיניים

חדשות שיגדלו יכנסו גם במקום לא נכון והבעייה תחריף

danakama10

New member
אני לא בטוחה למה את מתכוונת כשאת אומרת זריקת טשטוש

טשטוש זה בדר"כ גז צחוק. ממה שאני יודעת לרופאי שיניים מותר לבצע הרדמה, ורובם עושים זאת ע"י זריקות כלשהן, בלי להכניס צינור לדרכי הנשימה. הרדמה כזו היא יחסית מסוכנת יותר.
הרדמה ע"י מרדים מומחה נחשבת לבטוחה מאוד. בדר"כ כששומעים שמשהו השתבש עם הרדמה, מדובר באנשים מבוגרים או חולים.
עדיין, יש סיכון מסויים, ולכן אם אין צורך אמיתי, אני הייתי מוותרת בשמחה.

למה את חושבבת שהיא לא תוכל לעבור עקירה עם הרדמה מקומית? בנוסף, ממה שלי ידוע, מחכים עם עקירות לצורך יישור עד גיל 12 לפחות. לדעתי לכי לחוות דעת נוספת ותשאלי את השאלות האלו.

למעלה