האם אני מגזימה?

האם אני מגזימה?

בן שלי בן 9 משתתף בחוג חדש. היום שינו את המיקום עקב מזג האויר. כאשר הגיע למקום החדש, ניגש אליו ילד ואמר שזה לא החוג הרגיל אלא רק קבוצת המתקדמים. הבן שלי תמים ילא בוגר לגילו, הוא האמין לו, התבייש לוודא עם המדריכים וחזר הביתה מבולבל (5 דקות הליכה מהבית).
שאלתי מה קרה, הקפצתי אותו חזרה ובדרך התקשרה המדריכה. שאלתי אותה איפה החוג, אז היא אמרה שזה אכן במקום שהבן הגיע, שהם ראו אותו ואז הוא נעלם.
אז ככה שבמקום להיות שעה בחוג, חצי מהזמן הוא הלך הלוך וחזור.
כתבתי הודעה למדריכה כדי שתדבר עם הילד שמשום מה החליט לפגוע בבן שלי (הם ביחד בחוג אבל הבן שלי בכלל לא מכיר אותו). כי אני רוצה לוודא שהוא לא יתחיל להציק לו וכד', כי מצא קורבן נוח.
התשובה שלה הייתה שאני צריכה ללמד את הילד לפנות למבוגרים (כמובן שאת זה גם ככה אמרתי לו) ושעליו ללמוד מיומנויות החיים.
בעיני זאת תשובה מזעזעת. לא רק שהיא לא מתכוונת להתערב, היא גם מאשימה את הקורבן.
מה דעתכם?

mykal

New member
בעיני כן,

היא ענתה תשובה פרקטית.
עוד לא הוכח שהילד שענה לבן שלך באמת רצה או מנסה להציק.
אם הדברים יחזרו על עצמם יהיה ענין לטפל/להתערב
כרגע היתה תקרית--אי הבנה, והיא צדקה במקום לשאול ילד שיפנה למבוגרים.
לא האשימה ולא הפכה אותו קרבן.

danakama10

New member
התשובה של המדריכה טובה ונכונה

אני חושבת שזה גם טעות גדולה לשים לבן שלך את התוית - תמים ולא בוגר וקורבן. הרבה ילדים יכלו להאמין למה שאומרים להם.
והמדריכה צודקת, זו מיומנות מאוד חשובה לדעת לפנות למבוגרים כשיש בעיה. להגיד לילד שלך לפנות למבוגרים זה לא מספיק. תני לו משימות להגיד למורים כל מיני דברים או למסור להם פתקים ממך כדי שיתרגל את זה.
המדריכה לא יכולה להתערב כי היא לא יודעת בדיוק מה היה. יכול להיות שהילד שלך לא הבין את הילד השני, יכול להיות שהילד השני התכוון שהחוג שהוא והבן הולכים אליו הוא המתקדמים. אני לא חושבת שאת צריכה לקפוץ למסקנות שמעכשיו הילד הזה יתחיל להתנכל לילד שלך. אם תראי שכך הדבר, בוודאי שיש צורך להתערב.

עד שלא מוכח לך אחרת, תני את ה- benefit of the doubt שלילד השני לא היו כוונות זדוניות.

לא ביקשתי תגובה חריפה

לא ביקשתי שיזרקו אותו מהחוג או יצעקו עליו מול כולם. רק רציתי שהמדריכה תגש אליו ותגיד: הבנתי שאמרת לו שזה לא החוג שלו ועליו ללכת ועשית טעות. אל תחזור על זה. זהו. ואז אם הייתה כוונה רעה, הוא יידע לא לחזור על זה.

ואני חושבת שאת מגזימה כי זה לא תפקידה של מדריכה בחוג.
מדריכה בחוג היא לא מחנכת בבית ספר וגם לא מורה מקצועית בבית הספר. נראה לי שהציפיות שלך ממנה הן מוגזמות.
באופן כללי לדעתי, את עושה מזה יותר מדי. גם מול המדריכה וגם מול הבן. קרה מה שקרה, והבן צריך ללמוד מזה שבפעם הבאה הוא מתקשר אליכם ומוודא מולכם לפני שהוא חוזר הביתה. זה הכול. לא באמת קרה כלום, ולא צריך לנפח את זה.

את קצת מגזימה בנסיון לגונן על הילד

זה אותו ילד שכבר כתבת בעבר? או שזה אחיו? שילדים אחרים החביאו לו את התיק בטיול, וכל מיני דברים כאלה?
בכל מקרה - נשמע שאכן הוא צריך עזרה במיומוניות חברתיות ושיפור בטחון עצמי

אי אפשר לבנות על זה שתמיד יהיו בסביבה מדריכים או מורים נבונים וקשובים וישימו לב לכל פגיעה ויגנו עליו.

במקרה הזה - הדבר היחיד שאולי היא יכולה לעשות זה לפנות לבן שלך ולהגיד לו משהו נחמד. שיבין שהוא לא צריך לפחד ממנה.

מצטרפת לדעת האחרות..אני באמת חושבת שאת מגזימה...

לדעתי, בגלל החרדות שלך שבנך יהפוך לקורבן, את בעצם הופכת אותו לכזה...
&nbsp
אולי הילד השני התבלבל?..
אולי זאת הייתה בדיחה (לא מצחיקה) שעשו גם לילדים אחרים ואם תנפחי את זה, הילדים האחרים "יסמנו" אותו...
אני קוראת אותך הרבה זמן ואני בטוחה שאת אוהבת את ילדייך ורוצה רק בטובתם...
&nbsp
אני כן חושבת שהבן שלך זקוק לחיזוק של מיומנויות חברתיות כי נראה שהבעיה הזאת חוזרת על עצמה במסגרות שונות כך שכנראה יש משהו שהוא עושה שמעודד את זה..אני גם חושבת שאת מגוננת עליו יותר מידי..
&nbsp
אני קוראת את כל ההודעות שלך ואת נשמעת לי אמא חרדה...הלוואי והייתי יכולה לייעץ לך כדי להקל עליך אבל באמת שאין לי מושג מה להגיד...אם הייתי במצבך, כן הייתי פונה להדרכה הורית...אני זוכרת שהייתי לי חברה בלימודים שנתקלה בקשיים עם 2 ילדיה וזה מאוד עזר לה ונתן לה כלים להתמודד...לפני שסיפרה לי, מודה שחשבתי שמדובר בחבורת שרלטנים אבל עובדה שזה עזר לה...
&nbsp
שיהיה בהצלחה..

למעלה