התייעצות לגבי בת 7 שלימודים זה הדבר האחרון שמעניין אותה

מתלבטת78

New member
התייעצות לגבי בת 7 שלימודים זה הדבר האחרון שמעניין אותה

כל היום עושה גלגלונים, עמידות ידיים ואם היתה יכולה גם פליק פלאק באויר.
כמובן שרשמנו אותה לחוג מתאים.
באמצע השיעורים, באמצע האוכל... בכל מצב היא מתעניינת רק בדברים האלה.
קריעת ים סוף יותר קלה מלגרום לה לשבת ללמוד.

ביום ראשון יש לנו תור לנוירולוגית בקשר לבדיקת קשב וריכוז (שמן הסתם יש לה), אבל לא יכול להיות שפשוט אני עושה לה עוול כשאני רוצה שהיא תלך במיינסטרים כשהיא יכולה לבלוט ולהיות ווינרית במקום שמתאים לה? כרגע היא מרגישה לוזרית, כי היא מאד מתקשה בלימודים אף על פי הרצון הגדול שלה להצליח.

זה מזכיר לי את ההרצאה קן רובינסון בטד בנושא יצירתיות. הוא מספר שם על ילדה שהתקשתה בלימודים ונחשבה לתלמידה גרועה (מה שמן הסתם משפיע על הדימוי העצמי), שהלכה להיות לבית ספר שעוסק בריקוד, ושם שגשגה ופרחה.

מישהי מגדלת דבר כזה בבית? יש פתרונות יצירתיים שלא ידכאו אותה?

תודה מראש

mykal

New member
כמה דברים--

1)מצוין שרשמתם אותה לחוג, ושנעים לה שם.
אולי כדאי אפילו לחפש עוד חוג בתחום הזה כדי שתהנה
ותתפתח בתחום הענין שלה.
2)לא מכירה בי"ס מתמחה בתחום ספציפי כזה --לגיל כ"כ צעיר.
תגיע לחטיבה או תיכון שם כבר יש בי"ס לאומויות וכד'.
3)לגבי לימודים היום--הייתי דואגת שתעבור אבחון, אם באמת יש לה קשיים
בלימודים, שתקבל עזרה, או תשובץ לכיתה קטנה, כדי שיהיה לה קל יותר,
אבל כן צריך שתלמד דברים בסיסיים. היא צריכה לדעת לקרא שוטף ולהבין,
היא צריכה חשבון ברמה בסיסית. כשתהיה מטופלת נכון מהבחינה הלימודית,
פשוט לתמרץ אותה ולגרום לה גם ללמוד.
את לא מעונינת לגדל אנאלפביתית. לימוד בסיסי הוא דרישה בסיסית.

יש לך את הגזר

היא רוצה לעשות גלגולים ועמידות ידיים את רוצה שהיא תלמד
אז אומרים נקרא עמוד אחד או שלושה תרגילים ואז עשר דקות של עמידות ידיים .
השאלה איך הולך לה בבית ספר האם היא קוראת איך היא בחשבון?

היא צריכה להפנים שהיא לא חייבת להצטיין בהכל

אני מקווה שאחרי אבחונים, תמצאו את הדרך הטובה לעזור לילדה.

אבל בכל מקרה - היא לא צריכה להרגיש רע בגלל שהיא לא יודעת חשבון.

תנו לה המון תשבוחות על הדברים שהיא עושה טוב.
תנו לה המון תשבוחות על המאמץ העז שלה בלימודים.
ושלא תיקח ללב את הציונים.

אני מגדלת ילדה שגם בגילאים האלה כל הזמן עשתה גלגלונים. אבל היו לה ציונים טובים, ככה שזה כנראה לא בדיוק אותו דבר.

נומלה

New member
אני לא מגדלת דבר כזה בבית אבל

אמא שלי גידלה דבר כזה בבית, אותי (טוב, אני אהבתי לטפס על עצים, גלגלונים לא היו הצד החזק שלי). וממרומי גילי יש לי כמה תובנות:
1. הסיפור על הילדה שרצתה לרקוד הוא נפלא, ויש עוד כמה סיפורים כאלה, אבל רוב הילדים בעלי לקויות למידה כאלה ואחרות הם ילדים רגילים. לקות למידה והפרעות קשב לא עושים אף אחד סופר סטר. שיעור המציונים שבהם בכל התחומים פחות או יותר כמו שיעור המצוינים והנפלאים באוכלוסיה. אז... לפני שאת מתמקדת בגלגלונים בלבד, צריך גם ללמוד קריאה וכתיבה ולוח הכפל. גם אם זה לא כיף.
2. כן צריך להתאים ציפיות. אם הילדה נהדרת בביטוי גופני, צריך לאפשר את זה סדר היום ואם יש בעיית תיעדופים את כאם צריכה לברוא את הזמן לביטוי הזה. מצד שני, הרף בתחומים האחרים לא צריך לרדת לאפס.
3. בתור אחת שלמדה לקרוא רק בכיתה ג, אני חושבת שאת לא צריכה להיות מודאגת. לפחות לא כרגע. להיות עם יד על הדופק, כן. אבל לדאוג מוקדם לדעתי. (אמא שלי נרגעה והשתכנעה שיהיה אולי בסדר רק בשנה השנייה באוניברסיטה.... לא חושבת שזה הוסיף לה בריאות).
4. קחי בחשבון שיש גם אפשרות שהילדה עדיין לא מוכנה למעבר מהגן שהיה כולו משחק לכיתה א. אבל גם לזה יש אבחונים.

מתלבטת78

New member
קראתי את כולכן, תודה רבה. מגיבה:

היא בכיתה ב', לא א'.
שנה שעברה דווקא היתה בסדר, יכול להיות כי כיתה א' קלה יותר..

לרגע אחד לא התכוונתי להשאיר אותה ללא השכלה וללא ידיעת קרא וכתוב. חס וחלילה. רק תהיתי אם יש בית ספר שמשלב לימודים אקדמיים עם דגש על הפן הפיזי.

מחר האבחון, נראה מה יגידו. זה שיש בעיה זה ברור ואני משוכנעת שהכותרת תהיה קשב וריכוז, השאלה מה מעבר לזה.

אהבתי את הרעיון של לומר לה "תפתרי תרגיל ואז גלגלון" לדוגמה, זה יעבוד לדעתי.

תודה רבה לכולן ושבוע טוב

ליאת של עדי

New member
מנהל
בהצלחה. תעדכני

אני לא יודעת איפה את גרה אבל יש כל מיני בתי ספר בגישות שונות שמלמדים בדרך שונה.

אם יש אנתרופוסופי אצלכם בסביבה, אולי כדאי לבדוק

אני יודעת שהצד הפיסי חזק אצלם

אבל אני לא בטוחה שזה מה שמתאים לבת שלך

michal@gal

Active member
מנהל
הפתרון לקשב וריכוז לא יעשה אותה פחות יצירתית או מדוכאת

זה רק יעזור לה פחות להתקשות בלימודים.
&nbsp

מתלבטת78

New member
מעדכנת אחרי הנוירולוגית היום

אז הילדה ADHA באופן מובהק. לא מפתיע ועדיין אני נעה בין הקלה (כי יש לזה "שם") לבין עצב (יש לילדה שלי בעיה, לא סתם היא מתנהגת באופן שמקשה עלינו ועליה את החיים, היא מתוסכלת נורא מהקושי בלימודים).
הומלץ להתחיל מחצי כדור ריטלין. מודה שאני מתה מפחד אחרי ששמעתי על מקרים בהם זה דיכא תיאבון וכו. הילדה כולה רבע עוף.
צריכה לעכל.

חוסר תאבון הוא באמת תופעת הלוואי הכי שכיחה של הרטאלין
אבל זה בטל בשישים אם הרטאלין באמת עוזר!
תקפידי שהיא תאכל לפני הכדור, ותראי שכשהשפעת הכדור תעבור, התיאבון יחזור.
תכיני את עצמך שלפעמים יש שבוע-שבועיים של מעט תופעות לוואי קלות יחסית (כמו כאבי בטן קלים למשל) עד שהגוף מסתגל לתרופה, אבל ברוב המקרים אין תופעות לוואי מעבר לכך. אם יש - לחזור לנוירולוג. לא לכולם הרטאלין מתאים, ויש תרופות מסוגים אחרים, שעובדות בדרך שונה.
אני מאוד מבינה את הבאסה, אבל חצי הכוס המלאה היא שלילדה יש קושי שאפשר לפתור כמעט במלואו עם כדור. יש ילדים שמתמודדים כל חייהם עם קשיים שאף כדור אף פעם לא יפתור.

מתלבטת78

New member
נכון, את צודקת.

אני חושבת שאני צריכה זמן לעכל. מרגע שהיא נולדה ועד היום יש לנו קושי איתה. לא סתם בגיל שנתיים לקחתי אותה לנוירולוג, הרגשתי שהילדה מתוקה וחכמה. כל איש מקצוע, כולל הנוירולוגית היום, כ"חריפה". רק שהרגשנו שהיא חריפה לנו מידיי
. לפעמים צריך שקט, מנוחה, רגיעה ואיתה זה אף פעם לא היה.
חוץ מבכיתה!
בכיתה היא ילדה אחרת. היא אוגרת בתוכה את כל האנרגיות, שמתפרצות אח"כ בבית. בכיתה היא דג, בבית היא.... קשה להגדיר.

אני ממש סקרנית לראות את השפעת התרופה עליה, אני מניחה שנתחיל מחר. נקווה לטוב.

תודה לחיזוקים.

מתלבטת78

New member
מתחילים מהבית

עם חצי כדור בצהריים.
אם הכל טוב, מתחילים לתת בבוקר לביהס.
אנחנו אמורים להמשיך להיות בקשר עם הנוירו' ולעדכן אותה מה המצב ולפי זה אולי לעלות מינון אפילו.

mykal

New member
מאחלת לך

הרבה נחת ורגיעה.
מצטרפת לתובנה שהביא הפוך--כשיש בעיה שיש לה פתרון,
צריך לדעת לקבל ולשמוח שיש פתרון. (בעולם יש בעיות רבות וקשות ללא פתרון).
לכדור היא תסתגל, ואתם תלמדו איך לנהל את חייה כך שחוסר התיאבון
לא יקלקל כלום.
מאחלת לכם הרבה נחת.

ליאת של עדי

New member
מנהל
בהצלחה

אין ספק שזה טוב שיש לחיה שם.. מזכיר לי את הפעמים שהיינו מגיעים עם הקטנה לרופא בתקווה שיאמר כבר שיש דלקת ויתן אנטיביוטיקה ולא שוב ויראלי

&nbsp
אבל חייבת לציין שזה היה ממש איבחון מהיר והחלטה מהירה. אני רגילה לשמוע שבדכ הדרך לאבחון הסופי זה תהליך ארוך.
&nbsp
&nbsp

למעלה