אפשר התייעצות בנושא עבודה ? לא לציטוט כל השרשור

אפשר התייעצות בנושא עבודה ? לא לציטוט כל השרשור

שבוע טוב לכולן !
אחרי שנים רבות עם הילדים בבית רציתי קצת לצאת לחצי משרה , ככה שאוציא את הקטן מבית ספר ואוכל להמשיך להיות עם הילדים. מצאתי עבודה במשפחתון , בעלת המשפחתון לא הייתה כשהגעתי לפגישה שקבענו , הסייעת מחליפה הראתה לי קצת מה קורה.
למחרת כבר הייתי לבד , בעלת המשפחתון יוצאת כל יום לסידורים כאלה ואחרים ואני לבד עם 6 ילדים. זה די מלחיץ אותי , מה עושים במקרה חירום חס וחלילה ? וגם נראה לי חוסר אחריות מצידה , היא לא מכירה אותי , הילדים באחריותה , היא עוקבת אחריי במצלמות שיש בבית . נתתי את המקסימום , הילדים היו אהובים ומטופלים , עזרתי עם הארוחות שלהם ,הבישול , לטאטא לסדר קצת . באמת שעבדתי טוב. אמרה שתיתן לי את השכר על מספר ימים בחודש 12 ומחודש 1 כבר יכנס לבנק . פעם אחת אמרה שמשכה ונתנה לבעלה , פעם שנייה אמרה שאני לא אלך בלי לבקש את הכסף , ביקשתי , אומרת אין לי ,ביום א ! בנוסף לא מכבדת את זה שאני הולכת באחת , מאחרת . אמרתי לה שתכין לי את כל הכסף שמגיע לי , אני לא יכולה להמשיך .התבאסה מאוד , לא נראה לי שאני צריכה בשכר מינימום לטפל בהם לבד , ובטח שהמשחקים האלה עם השכר לא מקובלים . איך להתנהל אם ביום א לא תיתן לי את הכסף ? מה דעתכם על מקום כזה ?
תודה.

mykal

New member
יש לך חוזה כתוב?

או הכל סיכומים בע"פ?
אם יש כתובים--אז בטוח גם סיכמתם אם היא מפטרת אותך כמה זמן חובתה להודיע מראש.
ואם את מתפטרת כמה זמן עליך להודע.
במשק מקובל שהמתפטר מודיע שבועים מראש.
תבדקי עם עצמך אם את מוכנה לעוד שבועיים, אם לא--מה הזמן שאת מקציבה לה.
לגבי הכסף, תבקשי עד לתאריך--ואז מכתב מעו"ד.
&nbsp
לגבי עבודה בהמשך, נא לכתוב חוזה מסודר ולא לסמוך על סיכומים בע"פ.
&nbsp
בהצלחה. מענין איך תסגרי את הענין. אשמח שתשתפי.

אין חוזה .שאלתי בדיני עבודה

אני מחוייבת מקסימום ליום הודעה מראש אם בכלל , רק שבוע וחצי שם.
היא קיבלה אותי מיד , בלי לראות בכלל.מיד התחלתי לעבוד.
אני לא אוהבת את זה שהיא משכיבה כל ילד בעגלה בחדר עם דלת סגורה , היא לא מרשה לפתוח . כל האחריות עליי כי היא לא נמצאת תמיד. עם כל המיקרים ששומעים שקורים בגנים אני מאוד מפחדת שיקרה משהו ואני לבד.
נראה מחר . תודה

mykal

New member
אם את רק שבוע וחצי שם,

תודיעי לה מחר בבוקר, שזה היום האחרון,
ושאת מבקשת את הכסף היוםלפני שאת עוזבת.

אגב, כל ההתנהלות שלה--לקויה, ומה עם הורים?
הם יודעים?
את יכולה לומר לה--שאם לא תשלם לך את תודיעי להורים--
שתרגיש מאוימת.

סביון1

New member
דעתי: א. לברוח כמה שיותר מהר ב. לידע את ההורים על הנעשה

יצא לי להתקל במשפחתון דומה. להורים לא היה מושג שבעלת הבית יוצאת כל יום לסידורים ומשאירה את התינוקות המסכנים (חמישה במספר) קשורים לסלקלים או בלולים בהשגחה של תיכוניסטית בת 17! זאת פשוט התעללות בפעוטות! אסור אסור אסור לתת לזה להמשך! ואת - בטח שלא אמורה לתת לזה יד ותזכרי שאם חלילה יקרה משהו כשבעלת הבית לא במקום, את עלולה לתת את הדין. על השכר אני כבר לא מדברת - זאת הלנת שכר. אם רק תרמזי לה שתערבי את משרד העבודה והרווחה, אז במידה ויש לה טיפה שכל היא תבהל ותשלם לך מיד.

איך? איך בנאדם, אישה, מסוגלת לעשות ככה לפעוטות חסרי ישע? איפה הרחמים? איפה האחריות? אני רותחת כל פעם מחדש מסיפורים כאלה!

זה מקום איום. ואת יודעת את זה.

את עובדת אצל אישה שקרנית וחסרת אחריות.

כל יום נוסף שם - את חלק מהבעיה. את חושבת שהורים שיגיעו באמצע היום ויגלו אותך לבד עם שישה ילדים, לא יצעקו גם עלייך?

לא מבינה בזה ...

מותר מטפלת על שש ילדים , היא הביאה אותי להיות איתם כשהיא יוצאת , זה אסור ?
באמת שאני לא יודעת מה החוקים כאן...
חושבת ששכר מינימום זה קצת לא ?
היא שילמה מה שמגיע .

את כתבת שזה חוסר אחריות מצידה. היא אמרה להורים

שבזמן שהיא יוצאת, את תהיי עם הילדים?

שכר מינימום זה קצת. בגלל זה קוראים לו מינימום. אבל יש אנשים שזה מה שהם משתכרים. ואם זה מה שסיכמתם, אז זה בסדר.

מילי2017

New member
כתבת שהיא בכלל לא מכירה אותך, וכבר השאירה אותך לבד

עם 6 תינוקות.
גם אם לא קורה אסון, ו"רק" 5 תינוקות בוכים בזמן שאת מחליפה חיתול/מאכילה
זה לא תקין וחוסר אחריות( ועוד עובדת חדשה, לא מנוסה, שבכלל לא מכירים אותה).
&nbsp

הודעתי שמסיימת השבוע

היא משחקת עם התשלום ...הכנתי אותה שנגמרו המשחקים.
גועל נפש של בני אדם ,איך לא מתביישים לרמות ככה עובד ?
תודה

מהר, מהר לעזוב וליידע את ההורים. זה אפילו חובה שלא יבואו ליד

לידי אסון שם.

adif11

New member
לעזוב ויפה שעה אחת קודם

ממש מבאעס עד שמצאת וכו אבל עושה רושם שאפשר למצוא מקום אחר הרבה יותר טוב, הן מבחינת רמת האחריות של בעלת המקום שמשאירה אותך שם לבד עם 6 ילדים, חוסר אחריות נוראי בעיני, והן ברמת המשחקים עם המשכורת.
מקווה שהיום נתנה לך את הכסף, אם לא פני למועצת הפועלים הקרובה למקום מגורייך הם נותנים יעוץ משפטי בחינם וסביר שיסכימו לשלוח מכתב התראה מעו"ד לאותה מעסיקה.
יש המון גני ילדים נחמדים. אל תתייאשי וחפשי מקום אחר.

למעלה