התייעצות - איך מסבירים לילדה על מחזור?

קרמליטה

New member
התייעצות - איך מסבירים לילדה על מחזור?

בתי בת 9 (כיתה ד') ואני רוצה לנהל איתה שיחה על קבלת מחזור, ומה המשמעות של המחזור וכניסה להיריון לאחר קיום יחסים (היא יודעת כללי על מיניות אבל לא לפרטי פרטים).
לא יודעת בדיוק איך ומה להגיד בלי להבהיל אותה או להלחיץ אותה ובכלל מה כן להגיד ומה לא.
הילדים/ות בכיתה מתחילים לדבר קצת על הנושאים והייתי רוצה להקדים ושתקבל הסבר מסודר ממני
וגם - האם יש איזה ספר טוב? כמובן לא אשלח אותה לקרוא לבד בלי שיחות מקדימות...
תודה!

לדעתי חשוב שיתוף של חוויות אישיות

לדעתי הדגש צריך פחות הסבר טכני על מה קורה בגוף האישה, ויותר חוויות אישיות.
ולשים לב שאת חולקת דברים מרגיעים.
שלילדה יהיה ברור שזה משהו שקורה לכולן, ולא צריך להילחץ.

כדאי להראות לה איפה את מחזיקה בבית את התחבושות והטמפונים.

לדעתי ההסבר צריך להיות קצר יחסית. ושאחרכך הנושא של המחזור יהיה חלק מהחיים. קטן, אבל גלוי. לא לעשות מזה עניין.
לקנות טמפונים כשהיא איתך בסופר, למשל. בלי נאום, רק אמירה קטנה של "אני צריכה לקבל השבוע, שלא אשכח לקנות טמפונים".

אה כן - זה הזמן לספר לה שיש נשים שלפני המחזור הן מאד עצבניות.... זה יכול להסביר לה למה לפעמים את כעסת בלי סיבה.

קרמליטה

New member
תודה

תודה על ההסבר.... כבר אין לי מחזור (ילדתי אותה בגיל מבוגר) אז אין לי תחבושות או טמפונים בבית...גם נראה לי מוקדם מדי בשביל לקנות לה (היא בת 9 רק) אבל בהחלט אפשר לנהל שיחה כפי שהסברת לי

תסבירי לה אבל אל תופתעי אם היא לא באמת תזכור ותפנים..
אמא שלי ניהלה איתי את שיחת המחזור כמה וכמה פעמים. חברות מסביבי התחילו בהדרגה לקבל מחזור, אבל עד שאני לא קבלתי - פשוט לא הפנמתי. לא חשבתי שזה רלוונטי אליי כל הסיפור הזה, כל פעם מחדש שכחתי מה זה הדבר הזה "מחזור", ובכלל - כשאת ילדה, זה לא באמת מעניין אותך.
זה לא שאני חושבת שלא צריך להסביר ולדבר על הנושא, אבל תהיי פתוחה לאפשרות שייקח לה זמן עד שהיא תבין מה את רוצה ממנה

אני דווקא נתתי הסבר ביולוגי קצר

ניהלתי עם בתי בגיל 8 שיחה והיא היתה צמאה לידע. הסברתי על הרחם, על זרע וביצית, הסברתי מהו המחזור ומה התפקיד שלו וניסיתי לענות על השאלות שלה בפתיחות. תוך כדי שיחה חפשנו יחד תרשים של הרחם באינטרנט. אחר כך הראיתי לה תחבושות, ואמרתי שיש עוד זמן. ספרתי גם על החוויה שלי בפעם הראשונה שקבלתי.

אשרז4

New member
יש אתר "מידע אמין על מין"

כדאי לך להכנס ולדפדף בו.
אישית אצלי היו מודעות למחזור מגיל מאוד צעיר עת ראו אותי מתעסקת בנושא.
אישית היתי מסבירה לה בצורה פשוטה על "מחזור" על ביצית שמשתחררת ועל מבנה החצוצרות ורחם ושלושת הפתחים שיש לנו
האם יודעת "איך באים תינוקות לעולם"?
אם כן אז לשלב
אם לא, זו ההזדמנות
ואני גם שילבתי את נושא האהבה והסכמה וגם הנעימות של יחסי מין .
&nbsp
וגם, זה מסוג הדברים שצריך מידי פעם לשוחח עליהם גם לרענן וגם לתת פתח אם יש שאלות או מחשבות שלה
&nbsp

למעלה