מעדכנת לגבי יום ההולדת + שאלה (או: צורך בעידוד)

מתלבטת78

New member
מעדכנת לגבי יום ההולדת + שאלה (או: צורך בעידוד)

הבטחתי שאספר אם הילדה שאמה יצאה מקבוצת הוואטסאפ שפתחתי לכבוד יום ההולדת הגיעה בסוף. אז היא לא הגיעה, ואני לא יודעת אם לומר טוב שכך או לא.
ייתכן שאם היתה מגיעה, הייתי דווקא יוצרת איזשהו קשר טוב ביניהן.
בכל מקרה המורה סיפרה לי שדברה עם שתיהן אתמול, ותהיה עם אצבע על הדופק (זכינו במורה מצוינת).

בקשר לשאלה/עידוד:
ביומולדת הפעלתי 20 בנות צעירות. בסופו של דבר עשינו שליש ממה שתוכנן. היה נראה שהן נהנות ולא רציתי להפריע לעשייה שלהן. לקראת הסוף הן איבדו את זה. מה הכוונה? נכנסו לחדרים אע"פ שבקשנו שלא. היה רועש נורא, שיחקו מחבואים (בבית קטן, לכן הזמנו רק בנות), ובאופן כללי הרגשתי שמאבדות רסן. פעם אחת אפילו נאלצתי לכעוס
כששתיים רצו על הספה עם נעליים.
זה נורמאלי הדבר הזה או שאולי עשיתי משהו לא בסדר?

מתנצלת שלא מפרטת יותר מידי, מנסה לשמור על אנונימיות מסוימת למקרה שיש כאן מישהי שמכירה.

ויקה1222

New member
נשמע בסדר גמור

הן נהנו והרגישו נוח. ואני חושבת שזה מצויין שהילדה השניה לא הגיעה, למדתי עם השנים שכשמישהו לא רוצה אותך, לא צריך ליצור קשר בכוח. העיקר שהילדה ההיא לא תציק לבת שלך וזה מה שחשוב, הן לא צריכות להיות חברות או אפילו להיות בקשר. אני גם חושבת שאפשר לראות מאיזו משפחה ומאיזו אמא מגיעה הילדה, לצאת מתוך קבוצת ווטסאפ זה אחד הדברים הכי בהמיים וחסרי הנימוס שאפשר לעשות, בעיני זה ממש מזעזע שאדם מבוגר ינהג כך. זה גם משהו שהייתי מספרת למורה כי היא צריכה לדעת שאין למה לצפות מההורים.

מתלבטת78

New member
מסכימה איתך. הייתי בשוק בעצמי

מזה שהאמא יצאה מהקבוצה.
ידעתי שבתי לא תשמח, אבל היה לי ברור שאני מזמינה את כולן. ברגע שפתחתי את הקבוצה וקראתי לה "יומולדת ל..(שמה של בתי)", האמא מייד יצאה מהקבוצה, אפילו לא הספקתי לפרסם פרטים. הופתעתי מאד.
אני בעד שלום תמיד (למעט מקרים אולי סופר חריגים וקיצוניים), אני מרגישה שהצד השני לא במקום הזה וחבל לי.

כל הכבוד!

אני לאחרונה הפעלתי בבית 13 בנות ביום ההולדת של בתי, ולמרות התכנון והמסגרת והמיעוט (היחסי) בסוכר - היו צעקות והשתוללויות (ושמחה גדולה) - לא חושבת שאפשר או צריך בלי זה. וטוב שהשניה לא הגיעה. לי פרויקט יום ההולדת נשמע כמו הצלחה גדולה.

מתלבטת78

New member
רגע רגע

צעקות והשתוללויות זה בסדר? שואלת ברצינות.
כי הן באמת נראו שמחות אבל הצעקות וההשתוללויות נראו לי כאילו משהו לא בסדר קורה כאן.

כן
אנחנו חגגנו לקטן (9) עם עוד 5 חברים מחוץ לבית
3 בנות ועוד 2 בנים. קשה להאמין כמה רעש וצעקות 6 ילדים יכולים לעשות. המפתיע הוא שכל אחד מהם בנפרד הוא ילד עדין, רגוע, מחונך ומקסים, אבל ברגע שהם התאספו יחד - כמות הצעקות והצרחות וההשתוללות שיצאה מהם (כולל מהבן הפרטי שלי!) הייתה בלתי יאומנת.
אותה חבורה בדיוק נפגשה במהלך החופשה כדי להכין מצגת כחלק מש"ב לחופש. הם נפגשו באחד הבתים, וכשהלכתי לאסוף את הצעיר שמעתי שוב את אותו ווליום היסטרי של צרחות, צעקות והשתוללות. מסתבר שככה זה ילדים

אל תקחי קשה, נשמע שכולן נהנו. ולגבי האמא - באמת שאין לי מה להגיד.... מכירה את הטיפוס, וטוב שלא באו.

מתלבטת78

New member
חבל שלא ידעתי את זה מראש

כך הייתי יודעת למה לצפות ולא מתבאסת כל כך. ממש יצאתי עם טעם מר בפה מכל המצב הזה.

לפחות תדעי לפעם הבאה

זו בדיוק הסיבה שהרבה מאוד הורים מעדיפים לשלם הרבה מאוד כסף, העיקר שמסיבת יום ההולדת לא תתקיים אצלם בבית, והם לא יהיו אחראים על הפעילות.. בטח בגילאים הצעירים.

מתלבטת78

New member
אני בהחלט מבינה אותם!

ולא, לא תהיה פעם באה שאני מפעילה. נראה לי שמיציתי את זה לגילגול הנוכחי.

מתלבטת78

New member
ושאלה נוספת

קרה לך שכעסת? או שאולי אף אחת לא עשתה משהו חריג שהפריע לך..
אני מבאוסת מעצמי מזה שכעסתי על הבנות שעלו על הספה. לא צרחתי עליהן או הענשתי חלילה, אלא נתתי איזו צעקה (היה רועש) "לרדת מהספההה"

עדיקים

Active member
כשעשיתי בית מארח כעסתי

אצל הבת שלי שהייתי לבד ובלי עזרה עברתי את האירוח בקלות למרות שהיתה קבוצה שמרביתה בנים. היה סביר ביותר.
אצל הבן, שהיו חצי בנים וחצי בנות והבת עזרה לי היה ממש קשה. הילדים קפצו על הספות השתוללו והכנתי להם מלא הפעלות הספקנו פחות מחצי. כל פעם שהרגשתי שמאבדים את זה הוצאתי עוד הפעלה. היה לי קשה מאוד.
אז כן, בסוף כעסתי כי זה היה כבר בלתי אפשרי ומתיש ביותר.
העיקר שאת אחרי.
ולגבי האמא והילדה, טוב שלא באו עדיף ככה. מכירה את הטיפוסים האלה.

בטח שכעסתי. זה מותר ואף רצוי.

זה נורמלי שכאשר מגיעות אלייך 20 ילדות הביתה, חלק הן ילדות (לא לטעמי) שעולות על הספה עם נעליים. אבל זה שזה נורמלי - לא אומר שאת אמורה לקבל את זה או להיות שוות נפש לגבי זה.
את לא אמורה להיכנס להתקף זעם, אבל כן להרים את הקול ולהעיר להן.

אל תדאגי, הן לא נעלבו. ילדות שעולות עם נעליים על ספה בבתים זרים - לא נעלבות כלכך בקלות. הן כנראה כבר רגילות שצועקים עליהן.

בימי הולדת אני הייתי מעמידה את הספות בצורה כזאת שאי אפשר לשבת עליהן.

מתלבטת78

New member
תודה לכן, עודדתן. הקטע הוא שגם שכחתי

להוציא דברים שהכנתי מבעוד מועד כמו פלטת ירקות שהכנתי, אפילו שכחתי לשים להן את ההפתעה הקטנה בשקית שלקחו הביתה וחבל לי שנשאר כאן...
וב, לומדים מטעויות, בפעם הבאה.. בעצם לא תהיה פעם באה
כי בבית זה טו מאצ' בשבילי, אפילו ברמת הסטרסים בשבוע האחרון.

macaroni35

New member
חכי שתגיעי לגילאים הגדולים יותר...רמת הדציבלים עולה...

בנות 11-12...כמעט איבדתי את השמיעה בגללן....בחיי...
הן לא מדברות - רק צועקות או צורחות כשהן ביחד בקבוצה.

danakama10

New member
את צריכה ללמוד קצת לשחרר...

נשמע שאת לוקחת קשה סיטואציות שונות שאין טעם להקדיש להן מחשבה שניה.
לי נשמע ברור והגיוני שהאמא יצאה מיד מהקבוצה. הילדה שלה הסתבכה בגלל ההצקות לבת שלך (אמרת שהמחנכת והיועצת מעורבות), וברור שהבת שלך לא תהיה הדמות הכי אהודה על האם (גם אם רק הבת שלה האשמה היחידה).

לא נורא אם שכחת את המתנות הקטנות. הן לא ידעו שהן אמורות לקבל הרי, ולכן זה לא חסר להן. כנ"ל לגבי הירקות. הצעקה לרדת מהספות גם לא חשובה.

אם הפעלות בחוץ יקרות ואת אומרת שלא תהיה פעם באה בבית, סימן שלא תחגגו לא יותר, וחבל. למרות שעלייך זה לא עבר בצורה אופטיצלית, הבת נהנתה וזה מה שחשוב. זו גם היתה הפעם הראשונה שארגנת יום הולדת בבית. עכשיו את יודעת למה לצפות, ותוכלי להתארגן קצת אחרת (להכין רשימה בה תסתכלי בזמן יום ההולדת לראות מה צריך לעשות בכל שלב, תגייסי את בעלך/מישהו אחר שיעזור ויהיה אחראי על תחום מסויים, אולי כבר יהיו לה חברות טובות ורק אותם תזמיני, וכו').

מתלבטת78

New member
האמת?

מסכימה עם כל מילה שכתבת.
איפה היית בדקות של אחרי יום ההולדת? הניעור הזה היה עוזר לי.

מתלבטת78

New member
קראתי את כל מה שכתבתן

גם אם לא הגבתי לכל אחת.
אני ממש מודה לכל אחת שכתבה לי ושמה אותי בפרופורציות ועודדה.
אתן לא מבינות כמה התמיכה הזו (באישה זרה!) חשובה ועזרה לי.

למעלה