התייעצתי כאן לגבי יומולדת

מתלבטת78

New member
התייעצתי כאן לגבי יומולדת

אני מניחה שאף אחת לא זוכרת, אז בקצרה: רציתי משהו לא יקר אך כן כולל הפעלה כלשהי.
לא רציתי מגדרי, אך בסוף הוחלט על הזמנת כל בנות הכיתה, ואני אהיה המפעילה
אערוך להן סדנת בצק סוכר. מקווה לשרוד את זה

יש ילדה אחת שלאורך כל השנה בתי מתלוננת על התנהגותה, היא ממש מתנכלת לה. ניסיתי לשוחח עם האם בדרכי נועם, אך היא לא ממש שיתפה פעולה, והילדה ממשיכה להציק. כעת מעורבות גם המחנכת וגם היועצת.
כשפתחתי קבוצה בוואטסאפ והזמנתי גם אותה, היא מייד יצאה מהקבוצה, ממש תוך חצי דקה.
בתי לא רוצה שהילדה תגיע, ובאמת לא ברור לי אם היא תגיע כי האם לא בקבוצה ולא קבלה שום פרטים. מה עושים??

לא נראה לי שיש מה לעשות חוץ מלקוות לטוב

יכול להיות שהעובדה שהילדה יצאה מהקבוצה היא אינדיקציה לכך שאין לה כוונה להגיע, ונראה לי שהדבר היחיד שאתן יכולות לעשות זה להיות אופטימיות ולקוות שזה אכן נכון... את הרי לא יכולה להגיד לילדה לא לבוא.
בכל מקרה, גם אם תגיע, יכול להיות שבמגרש הביתי שלכן בכל זאת לאותה ילדה יהיה פחות נעים להציק לבת שלך. גם בביתה, וגם ביום הולדתה! צריכה להיות ילדה בעייתית במיוחד כדי להמשיך להציק בנסיבות האלו. ואם זה יקרה, זה בדיוק הרגע שתוכלי להיות אסרטיבית מול אותה ילדה ולהעביר לה את המסר שזה לא מקובל, במיוחד לא ביום ההולדת.
בקיצור - תהיו אופטימיות. ובהצלחה בהפעלה! תחזרי לדווח.

מתלבטת78

New member

אגב זו האמא שיצאה מקבוצת האמהות שפתחתי לקראת יום ההולדת, לא הילדה.
אין לה שום פרט כמו מתי, היכן אנחנו גרים... אני תוהה אם מישהי מעבירה אליה מידע וכך היא תדע לאן להגיע או שפשוט תחסוך לעצמה ולנו..

היא יכולה כמובן לשאול אמהות אחרות בכיתה. אבל לדעתי יש מצב
שזה שהיא יצאה מהקבוצה מרמז על כוונותיה.
קל להגיד, אבל בכל זאת תנסי לא לתת לזה להטריד את שתיכן (אותך ואת הבת), ותתרכזו באנשים החיוביים שבחייה, בילדות שהן חברות ומשמחות אותה, ואל תבזבזו עליה אנרגיות מיותרות.

mykal

New member
מקוה בשבילך

שהילדה לא תגיע,
אבל מאחר ואת לא סגורה על זה, ומאחר, ואפשר ל"נצל"
את העובדה שאת תהיי עסוקה, ולהציק---
(אגב, גם תוכל להציק למחרת בביה"ס וללעוג על מה שהיה)
הייתי נוקטת בשתי פעולות מנע.
אחת--שיהיה איתך מבוגר נוסף, שגם יעזור לך, ובמקרה שהיא מגיעה
שהמבוגר יהיה בסביבתה.
וגם למחרת לדווח למורה שיעקבו כדי שלבת שלך יהיה נעים.

מילי2017

New member
אולי האמא שאלה את הבת שלה/ או יודעת שהן לא מסתדרות

ולכן יצאה מהקבוצה - וזה ממש מרמז בעיניי על כך שאין לה כל כוונה להגיע
אחרת הייתה נשארת לקבלת הפרטים .

אני לא הצלחתי להבין מה את מעדיפה?

שהילדה תגיע ( ואז תוכלי לנצל את ההזדמנות כדי לגשר בין הבנות) או לא תגיע (כי לא ממש נעים לראות אותה)?

וחוץ מזה הייתי מאוד מתענינת מה באמת קורה בין הבנות? כי אם אמא שלה מייד יצאה מהקבוצה זה אומר שלדעתה גם לבת שלה לא ממש נעים להיות בקרבה של בתך. אז אולי הצקות הדדיות? אולי גם בתך מעליבה את הילדה השניה?

mykal

New member
כל הספקות שהעלית,

זה לא הזמן לדון בהן. (אולי בכלל כבר נעשה בירור?)
היא רוצה שמסיבת יום ההולדת תעבור בשלום, בשקט ושהבת שלה תהנה.
אני גם מניחה, שלא יהיה זמן ואפשרות לטיפול חברתי בתוך הארוע.
כל השאר לא עכשיו.

mykal

New member
האמת,

טעיתי,
אבל לא ידעתי, שאסור לענות גם אם בטעות.
הפורום לא סגור. וההערה היתה לא נעימה.
אני מלאת תקוה שפותחת השרשור תענה לך תשובה מפורטת וענינית.
ואני כמובן מתנצלת, ומלאת תקוה שתסלחי לי על טעותי.

מתלבטת78

New member
לא הבנתי איך הגעת למסקנה שלך

זה שהיא יצאה מהקבוצה אומר שלבתה לא נעים להיות בחברת בתי?
ולא, ההצקות לא הדדיות, הבת שלה מציקה לבתי.

היי :)

אני דווקא חושבת שזאת יכולה להיות הזדמנות טובה לשנות את מה שהיה...
אני לא יודעת מה מערכת היחסים שלך עם האמא השניה אבל אני הייתי מתקשרת ומזמינה אותה למקרה שלא ראתה את ההודעה..
&nbsp
הייתי אומרת לה שאת רוצה לשים את העבר מאחור ולהתחיל מחדש ושאת ובתך תשמחו אם גם הבת שלה תבוא..
&nbsp
מקווה שתהנו ושהכל יעבור חלק...

&nbsp
&nbsp

סביון1

New member
לפי מה שאת מתארת, רוב הסיכויים שהילדה לא תגיע

ליתר בטחון את יכולה לבנות כמה תרחישים לא נעימים בראש ולהחליט מראש איך תפעלו אם הם יקרו. בקיצור - להיות ערוכים לבעיות פוטנציאליות.

תקווי שהיא לא תגיע

גם אם האמא יצאה מהקבוצה, הילדה יכולה לשמוע על המסיבה מילדות אחרות. ככה שיש חשש שהילדה תגיע. (היא יכולה להעמיד את האמא בפני עובדה. "כולן הולכות למסיבה של... וגם אני רוצה").

יש אולי ילדה (או אמא של ילדה) שהיא חברה משותפת של בתך ושל המציקנית, ואפשר לברר אצלה בעדינות אם היא שמעה במקרה מה התוכניות של הילדה המציקה? אולי היא הביעה כוונה להגיע, או אולי להיפך - טרחה להשמיץ אותך ולאמר בקול רם שהיא לא מתכננת להגיע.

למעלה