מסיבת פיזמות

מסיבת פיזמות

חשבתי להזמין 3-4 חברים של בני אלינו למסיבת פיזמות, במקום יום הולדת שהוא משום מה לא רוצה לחגוג השנה. בתכנית: ארוחת ערב (חשבתי פיצה ביתית, אולי אפילו שיכינו בעצמם, אלא אם הם גדולים מדי בשביל זה), סרט עם פופקונן בסלון אחרי זה ולישון. ואז למחרת ארוחת בוקר והביתה / לבית ספר.
מתלבטת האם עדיף להזמין לשישי בערב (אבל אז יש מצב שיישארו אצלינו כל השבת) או באמצע השבוע כי אז נוסעים יחד לבית ספר (אבל אולי יהיו עייפים).
יכול לעבוד? יש משהו שצריך לחשוב עליו שפיספסתי?
האם יכול להתאים לבן 9? חשבתי שאם תהיה חוויה חיובית עם הגדול, לחזור על זה עם השני.

נומלה

New member
לדעתי

מנסיוני מסיבת פיז'מות זה מוצלח בכל גיל (לפחות ככה זה היה אצלי). עדיף ביום שישי כדי שיוכלו ללכת לישון בכל שעה שתעלה על דעתם. אפשר אפילו להביא שני סרטים אם ירצו. קחי בחשבון שאתם לא תשנו מאוד טוב באותו לילה
. אצלנו, אבל ההזמנה למסיבה כזו היתה מוגבלת ל"עד שעה 10 בשבת". ככה שכולם ידעו מתי לקחת את הילדים ואף אחד לא נשאר כל השבת.

הבעיה שלי שיש לי ילדים קטנים

הגדולים שלי יודעים שיש שעה מסויימת שחייב להיות שקט בבית כי אנחנו מרדימים את הקטנים (ושניהם ממש בייעתיים בקטע הזה). אז חשבתי שאם בשעה הזאת אשים להם סרט, יהיה יחסית שקט.
האם ארוחת ערב הם אוכלים בנפרד או איתנו?

ועוד שאלה: איפה עדיף שיישנו?

יש לי 3 מזרני חבר + המזרון של המארח. בחדר שלו, אם אגרש את אחיו, אפשר להוציא את שתי מיטות חבר (קצת צפוף), ואז יש 4 מקומות שינה. אבל לא יהיה מקום לזוז. וגם צמוד אלינו (אם כי ניתן לסגור את הדלת).
או שעדיף שיישנו בסלון על הרצפה / ספות? או לבקש שיביאו שק"ש (במיוחד אם יזמין יותר מ- 3 חברים).

נומלה

New member
מה שאנחנו עשינו

החברים הביאו שקי שינה וישנו ("ישנו") בסלון. לא צריך מקום לזוז, זה חלק מהכיף. יתר על כן, ככה הם רחוקים מהקטנים. אבל אני חוזרת ומדגישה: זה סוף שבוע מעייף. גם כשהכל מתנהל כשורה. אז אם אין לך כוח לזה, אל תתחילי אפילו.

adif11

New member
וגם תקחי בחשבון

שארבעה בני תשע לא יהיו ממש בשקט כדי שהקטנים יוכלו להרדם ואם אין לך למי לשלוח את הקטנים או שזה יעלה לך בבריאות אם הקטנים ירדמו מאוחר מהרגיל, גם עדיף לוותר. חבל שתתחילי להתעצבן על הילד ליד חברים במסיבת יום הולדת שלו.
ולסיום - כמובן שישי ולא שבת + להודיע להורים באיזו שעה יש לבוא לאסוף את הילדים.

מהנסיון שלנו בגיל דומה - מומלץ בחום

בגיל 9 (כיתה ד) חגגנו לבן יום הולדת במסיבת פיג'מות עם 7 חברים (סה"כ 8 בנים).
מטעמי נוחות שלנו הזמנו ליום שישי. את האחיות הקטנות שלו (היו אז בנות 4) שלחנו לסוף שבוע אצל הסבים, ככה שהבנים לא הפריעו לילדות.
כל אורח התבקש לבוא עם שק שינה, ואנחנו פרסנו מזרנים בחדר של הבנות (החדר היותר גדול) ובחדר של הבן.
הקרנו להם את הסרט "הנסיכה הקסומה" ואת הסרט "גרמלינס" (שני סרטים ישנים שמתאימים לגיל, ופחות מוכרים לילדים בגיל הזה) עם המון פופקורן. ככיבוד הכנו פיצות בייתיות.
לא הגבלנו אותם בשעת שינה, אבל קבענו כמה כללים:
1. משעה 21:00 לא צועקים ולא משמיעים טלוויזיה או מוזיקה בקולי קולות (יש שכנים).
2. הדלת שלנו סגורה, ולא נכנסים לחדר שלנו. אם קורה משהו - דופקים חזק ואנחנו נבוא.
3. מותר לשחק במחשב (מחשב שהגלישה בו מפוקחת) / לצפות בטלויזיה / לשחק בחדר / לישון - לבחירתם. אבל לא ברעש, ולא בריב.
4. לוקחים כיבוד רק ממה שעל שולחן האוכל, ושתייה רק מהברז או מהבקבוקים שעל השולחן. לא מחטטים במקרר או בארונות.
5. אם מישהו רוצה להתקשר להורים שלו - דרך הטלפון שלנו (לא רציתי שיתקשרו להורים באמצע הלילה ואני לא אדע שקרה משהו עד שההורה לא יתייצב לי בדלת בשתיים לפנות בוקר).
אנחנו נכנסנו לחדר בסביבות עשר בלילה, וסגרנו את הדלת. לא ממש שמענו אותם.
במהלך הלילה חלק נרדמו, חלק המשיכו לשחק, וחלק נרדמו לסירוגין. בבוקר מצאנו את כולם ישנים.
הכנו הר של פנקייקים לארוחת בוקר, ואז הם התפזרו לבתים שלהם.

ממליצה לכם לקיים את האירוח בסוף שבוע, כדי לתת להם את האפשרות להשאר ערים עם ירצו. אם אפשר שהקטנים לא יהיו בבית באותו לילה - מה טוב. אם לא כדאי להגביל את הגדולים לחדרים מסויימים - לסלון, לחדר של החוגג וכו'.
שקט מוחלט לא יהיה, אבל אפשר לשלוט על עוצמת הרעש.

בסך הכללי - לילדים זה כיף גדול. להורים קצת פחות

kramerkaren

New member
עונה

רק בסופ"ש, או מקסימום תדחי לחנוכה. לא הייתי מאשרת לילדים שלי להשתתף במסיבת פיג'מות באמצע שבוע. גם ככה זה הופך אותם לבלתי נסבלים.
שינה על מזרנים, בסלון, מול הטלוויזיה.
להודיע להורים שיש לכם תוכניות שהמסיבה נגמרת ב 11 בבקר.
מתאים לשני הילדים. בגיל 13 הם לא צריכים ממך כלום חוץ מאכול, הם יעסיקו את עצמם (בלי הכנות פיצה וכיוב), רק כל טכנולוגיה אפשרית. בגיל 9 אפשר הכנת פיצות.
&nbsp
&nbsp

את אופטימית אם את חושבת שסרט אחד ואז יילכו לישון.

ואל תבני על זה שיהיה שקט בבית.

הרבה הורים לא מוכנים לשלוח את הילדים לישון אצל חברים באמצע השבוע, ואני חושבת שגם לך זה יהיה קשה לעשות את התארגנויות הבוקר עם הקטנים כשיש בבית כמה אורחים.

אין שום בעיה להודיע לאורחים שהמסיבה נגמרת בשבת ב10 בבוקר.

אבל בני 12 לא צריכים השגחה

אז אם הם יישנו בסלון, פחות איכפת לי אם ירצו עוד סרט.
השאלה כמה רעש יעשו.
שלי, לדוגמה, מבינים מעולה שאחרי שהקטנים נרדמים, הכל מתנהל בשקט יחסי (ובשקט מוחלט בשלבי ההדרמה).
השאלה איך האחרים.

שקט לא יהיה, ובטח שלא שקט מוחלט

הציפיה מקבוצת ילדים בני 12 או בני 9 שיהיו בשקט מוחלט היא לא ראלית. במיוחד כשהם ב"מסיבה".
הציפייה לשקט יחסי תלויה מאוד במה את מגדירה "שקט יחסי". מבחינתי זה לא לצעוק ולא לגרור רהיטים, או לא להגביר את הטלויזיה מעל סף מסויים. אבל אצל אחרים זה יכול להיות גם דיבור שקט (נמוך יותר ממה שמדברים באופן רגיל), ולא להסתובב באזורים של הבית.

הם כן צריכים השגחה בערב ובלילה, וצריכים טיפול בבוקר.

הם לא צריכים שתחליפי להם חיתול, אבל מצפים לקבל ארוחת בוקר ושתדאגי לכולם לארוחת עשר. וככל הנראה, כמו כל ילד בן 12 - הם לא יתלבשו בזריזות ויתארגנו לבית הספר... אז חוץ מהילדים שלך, יהיו לך עוד כמה ילדים לזרז ולהזכיר להם מה צריך לעשות בבוקר.

בערב - יצטרכו אותך כי ירצו עוד משהו לאכול או לשתות, או מישהו ישפוך משהו, או הטלויזיה תיתקע, או מישהו ירצה כרית ... אי אפשר להשאיר קבוצת ילדים בני 12 בסלון ולצפות שזה לא יהיה מורגש.

לכן באמת נראה לי הגיוני שזה יהיה ביום שישי

ואז לא איכפת לי אם מישהו מתקשה להתעורר או זז לאט בבוקר.
אוכל וחטיפים אפשר להשאיר על השולחן, שיהיו נגישים.
כל השאר, הבן שלי יכול לדאוג.

זה אותו ילד שקשה לו לקבוע עם חברים?

אם כן, הייתי מתאמצת לעשות להם מסיבה מהנה.

וזה אומר אולי למצוא לאחים הקטנים מקום אחר להיות בו בלילה.
או פשוט לצאת מנקודת הנחה שיהיה רעש ובלאגן.

כי אם החוויה של האורחים תהיה ״איזה בית מבאס, כל הזמן צעקו עלינו להיות בשקט״ - זה לא יעזור למצבו החברתי של הילד.

צודקת

בעיקרון, מה כבר יכול להיות?
אז הקטנים יילכו לישון שעתיים מאוחר יותר, בסוף הם יהיו עייפים הרי.
רק שלא יפריעו לגדולים יותר מדי.
אגב, למתי מזמינים?
כי אם אפשר להזמין מאוחר יחסית (נניח, 20), אז אני יכולה להרדים את הקטנים לפני (כמו שאמרתי, הבעיה העיקרית היא עד שנרדמים, אחרי זה אפשר לסגור את הדלת.

למעלה