שאלה למי שמבינהץץ

ליאת של עדי

New member
מנהל
שאלה למי שמבינהץץ

יש לנו בכיתה ילדה שעברה ניתוח של הסרת שפיר מליד האוזן. עברה החלמה בבית וחזרה לספסל הלימודים.
כתוצאה מכך, כרגע היא רגישה לרעשים.
האם בית ספר צריך לדאוג לה/לכיתה שהשיעורים יהיו שקטים?
(מדובר בכיתה בעייתית שבשיעורים מקצועיים יש רעש וצעקות והיא נאלצת לצאת מהשיעור החוצה בגלל הרעש)

תודה מראש

ליאת של עדי

New member
מנהל
עוד שאלה- איך מדפיסים חוזר מנכל?

הייתי רוצה שתהיה אצלי חוברת מודפסת של חוזר מנכל ביסודי, לאור ריבוי התנהגויות חריגות מצד הצוות המקצועי.
&nbsp

אין חוזר מנכל יחיד, ובוודאי שאין חוזר מנכל אחד לכל היסודי
חוזרי מנכל הם פר נושא, ואת כולם אפשר למצוא באתר של משרד החינוך, חלקם גם כקבצים להורדה.

בהצלחה.. ואל תשכחי שכל כמה חודשים יוצאים חוזרי מנכ"ל חדשים..
בקיצור, עבודה סיזיפית אבל אם זה חשוב לך, תתמקדי בנושאים שרלוונטיים אליכם .

איך בדיוק את מצפה שידאגו לשיעורים שקטים?

לילדים עם בעיות שמיעה דואגים לכיתה עם תקרה אקוסטית.
אבל זה בטח לא ימנע מהילדים להרעיש.

ליאת של עדי

New member
מנהל
לתגבר את המורה

מי שמרעיש ומפריע (ובזה אני מתייחסת לאלה שצועקים) יצא איתה לקבוצת לימוד קטנה מחוץ לכיתה. אני מפנטזת או שיש לה זכויות בגין מצבה הרפואי שכנראה זמני וישתפר עם הזמן.
&nbsp

danakama10

New member
יותר הגיוני לבקש קבוצת לימוד קטנה מחוץ לכיתה

לילדה שסובלת מהרעש. אחרת מה, כל פעם שהילדה טוענת שילד מסויים רועש לה מדי, הוא יצא החוצה? אחרי כמה פעמים? פעם? פעמיים? ואם מראש מסמנים את התלמידים הרעשניים ומוציאים אותם קבוע, זה נראה לך תקין? ומה אם פתאום ילדים אחרים צועקים? מסלקים גם אותם מהכיתה?

למעשה, גם לבקש מורה פרטית לילדה בבי"ס זה לא הגיוני לחלוטין.
מה שאפשר לבקש הוא לימוד מהבית. הילדה תקבל את חומר הלימודים לבית, ומורה תגיע אליה למספר שעות מצומצם בשבוע ללמד אותה. זה מה שקורה בארה"ב כשילד לא יכול להגיע לבי"ס לזמן מסויים בגלל מצבים רפואיים.

לחילופין, אם רוצים לעזור לילדה בקלות, ולא ע"י נסיון להתנכל לילדים אחרים, אפשר להביא לה אוזניות נגד רעשים. כשרועש לה מדי, היא יכולה להשתמש בהן, במקום לצאת מהכיתה.

mykal

New member
כיתה מטבע בריאתה

היא מקום רועש. להימצא במקום שיש בו ילדים
זה מקום רועש. מניחה שיש רגעים שקטים
ויש כיתות רועשות יותר. שיעורים הם לא אמורים להיות שקטים,
לא יפתרו בעית התנהגות בגלל חולי של ילדה. אלה שני דברים נפרדים.
לילדה יש בעיה בריאותית, במקום לעזוב את הכיתה,
אפשר לקנות לה אטמי אוזן ולאפשר לה להשתלב כתלמידה רגילה.

ליאת של עדי

New member
מנהל
תודה. אסור לה אטמים.

עשינו עוד בירור, היא יכולה לקבל מורות שמע ועוד כל מיני צ'ופרים, וברגע שתהיה מוכרת מביטוח לאומי, יוכלו שנה הבאה להעביר את הכיתה לכיתה אקוסטית.

השאלה היא אם כבר יש בבית הספר כיתה אקוסטית. כי אם לא...
לוקח זמן עד שבונים אחת כזו. זה לא משהו שמארגנים מעכשיו לעכשיו....

וואללה! יפה לכם. מיתרונות המגורים במרכז, אני מניחה. כאן
בצפון זה מצרך נדיר

יש כמה סוגים של אטמים

כאלה ששמים באזניים כדי שלא ייכנסו מים במקלחת, וכאלה שדומים לאזניות גדולות. לא סביר שאסור לה להשתמש בהסוג השני כי זה לא משהו חודרני.
ולגבי הכיתה האקוסטית - אולי כבר היום יש כיתה כזאת, ולומדת בה כיתה שבה אף ילד שזקוק לפתרון כזה. ואז להעביר את הכיתה כבר השנה, למה לחכות?
אצלינו, לדוגמה, אם ילד שובר רגל ולא יכול לעלות במדרגות, ישר מעבירים את הכיתה למטה (ברור שכיתה בלי מדרגות יותר זמינה מכיתה אקוסטית, אבל בכל זאת אפשרי).

למעלה