שלום חדשה כאן,

מנהלת5

New member
שלום חדשה כאן,

שלום חדשה כאן, מקווה שאוכל לקבל תשובה עזרה או הפניה למקום הנכון.

אני סבתא/ לבן שלי שלושה ילדים בני 8.5, 4, ושנתיים וחצי.
נכדי בן ה- 8.5 יש לו התפרצות זעם, כשהורים מאירים לו על דברים שעשה/או לא עשה נכון הוא מתפרץ צועק, זורק דברים שובר, אפילו את הדברים האיישים שלו כמו הפון החדש שקיבל.מכה את אחותו.....
ניסו בעונשים, כמו למשל בלי TV , בלי מחשב..... אבל לא עזר כלום. שאלתי האם גם אצלכם , האם
אתם מכירים בתופעה הזאת של הילדים שמתפרצים בצורה כזאת. אני וההורים שלו רוצים לעזור לו
היכן ועם מי כדאי לקבל עזרה.......

מנהלת5

New member
כן ההורים בקשו ממני

אני מהסבתות שמוערבת , ושמתייעצים איתה.

בביה"ס הוא שקט, תלמיד מצטיין, בכיתה א' הבחינו בו כילד מחונן ועבר את המבחן......... רק בבית הוא מתנהג בצורה כזאת. וגם עם באים חברים אליו הביתה הוא משתלט על הכל.........

adif11

New member
ממליצה בחום על הדרכת הורים

יש מבחר גדול מאוד בכל הארץ. בעיקר אם אתם תושבי עיר גדולה יחסית.
נראה לי שכדאי לקבל ליווי מקצועי לאורך תקופה ולטפל בבעיה מהשורש בלי להכנס למלחמות עולם עם הילד.

בהצלחה !

מתוקה103

New member
תודה לתגובה שאלתי הייתה האם

אתם גם מכירים את התופעה הזאת.?
ולמי צריך לפנות?

danakama10

New member
לפסיכולוג

ההורים לא מציבים לילד גבולות, וזו התוצאה העצובה. את כותבת שהגבילו לו מספר דברים, אבל כנראה לא היו עקביים וכנראה לאורך כל הדרך מאז שהיה קטן לא הצליחו להנחיל משמעת. אולי בגלל שהילד כל כך חכם הוא מצליח לסובב אותם על האצבע וקשה להם להתמודד איתו.
מה שברור שזו לא התנהגות מצופה, ואתם צריכים שפסיכולוג ידריך אתכם כיצד להתמודד עם הילד על מנת להחזיר להורים את הסמכות.

סביון1

New member
כן, זאת תופעה מוכרת

אמנם במקרה שלי לא באופן אישי, אבל הנכד שלך ממש לא הראשון שמתנהג ככה. כמו שכתבו לך, מומלץ ללכת להדרכת הורים (אני ממליצה על הסדנאות של מכון אדלר) וליישם! בהצלחה.

ליאת של עדי

New member
מנהל
מה שאת מתארת, קיים.

אצלי אישית, אני לא נותנת לזה לקרות. יכולים להתעצבן לבכות לצעוק, אבל שם זה נעצר. הצבת גבולות אצלנו זה בסיסי ואנחנו מכוונים סביב זה במלוא מובן המילה. אם את לא מגדלת רובוט
, גבולות זה הפתרון היחיד.
גיל שמונה וחצי זה ילד שכבר מבין ובוחר התנהגות כזאת על סמך תנאי השטח. אני מניחה שזאת התנהגות משכבר הימים, נכון? אחרת הייתי בודקת מה השתנה סביבו.

מנהלת5

New member
תודה על התגובות

הצבת גבולות יש ועוד איך...........

תודה למי שהציע את מכון אדלר...........

אם ככה, עוד יותר חשוב ללכת להדרכת הורים, כי ייתכן שזו אפילו
תגובת נגד של הילד לאובר גבולות, אובר "אסור", אובר עונשים. דווקא בגלל שהוא כן מסוגל לרסן את עצמו ולהתאים את עצמו לדרישות ההתנהגותיות במסגרות מחוץ לבית, עולה השאלה למה דווקא בבית זה כך. ייתכן שזו תגובה למשהו בהתנהלות ההורים, במערכת היחסים שהם מנהלים מולו, ולכן חשוב לברר את זה בהדרכת הורים.

mykal

New member
מצטרפת להצעה

של סדנת הורים. גם ישמעו עוד רעיונות ואולי יבנו דרך שתתאם להם.

ואולי אוסיף --הוא הבכור-הגדול,
השאלה אם "דורשים" ממנו כל הזמן "לתקתק" ענינים, ולעשות--כי הוא הגדול ומחויב,
אולי יותר נכון להפוך אותו לשותף, לתת לו צ'ופרים --
הם רואים שעונשים לא מועילים, אז לחפש שינוי בהתנהלות שלהם,
כשהם יגיבו שונה אולי גם הוא ירגע.

בהחלט נשמע שאולי יש צורך בהתערבות מקצועית

עבודה עם פסיכולוג שמתמחה בילדים. ככל שהקטן מתקדם בגיל אז יהיה יותר ויותר קשה להגיע להישגים בטיפול אבל עדיין גיל 8 זה ילד צעיר ואפשר להגיע להצלחות בקלות.
הבן שלי היה מתנהג ככה (אצלינו גם בבית הספר יש לו בעיות התנהגות, לא רק בבית) ושילוב של טיפול פסיכולוגי עם כיתה טיפולית שאליה התקבלנו השנה, ועם צהרון טיפולי - אני רואה שיפור ניכר בהתנהגות.
וכן - ככה בגדול, עברתי הדרכה מאסיבית על איך להתנהג בבית והכל סובב סביב גבולות גבוהים וברורים, ושבחים על כל פסיק של התנהגות טובה. אפילו אם קצת מראה התנהגות טובה, נניח ויתר לאחותו על צעצוע -> מייד חיבוקים, איזה ילד טוב, מקסים, איזה כייף של ילד. אם מגיב בהתפרצות או מכות - מחליטים מראש מה העונש ומייד מקיימים.
&nbsp
הפסיכולוגית עובדת איתו על מצבים. הם משחקים שיש מצב מסויים, נניח שהעירו לו משהו שבדרך כלל מעצבן אותו. והם עובדים על התגובה בתוך מצב של משחק.
&nbsp
בכיתה, המורה עובדת איתו עם "כסף". הוא מרוויח נקודות על תגובות טובות ויש מספיק בכיתה. ילד אומר לו משהו, ילד לוקח לו משהו. אם הוא יוצא ממצבים בלי אלימות ובלי התפרצויות אז הוא מקבל נקודות. בסוף כל שבוע הוא יכול להמיר את הנקודות במתנה מקופסת ההפתעות ואם יש לו יותר נקודות אז הוא יכול לבחור מתנה גדולה יותר או שווה יותר. עובד מעולה.

למעלה