שאלת יומולדת לילדה חדשה בכיתה

מתלבטת78

New member
שאלת יומולדת לילדה חדשה בכיתה

שלום לכולן,
הבת שלי בכיתה ב' והיא חדשה בכיתה.
בחודש הבא אמורה לחגוג יומולדת 7, ואנחנו נורא מתלבטים איך לחגוג לה.
האפשרויות:
1. חגיגה לכל הכיתה - יקר לנו (ואין מקום בבית)
2. למספר חברות - עדיין אין לה ממש מספר חברות טובות
3. לבנות בלבד - אני פחות מתחברת לקונספט המגדרי
מה אפשר לעשות במצב כזה, שבו כן רוצים להעצים אותה בכיתה, אך לא להוציא הון? אשמח מאד לקבל רעיונות.
תודה מראש

או לעשות עם עוד ילדה או פשוט לוותר השנה. לא חייבים לחגוג
כל שנה. אפשר בהחלט להסתפק בהבאת עוגה לכיתה, ובחגיגה המשפחתית.
הבן שלי בכיתה ג' וחגגנו לו רק בכיתה א' עם כל הכיתה. בשנה שעברה לא עשינו כלום, והשנה לוקחים 5 חברים קרובים לחדר בריחה ופיצה. זהו. זאת ממש לא חובה, במיוחד בסיטואציה הספציפית שאת מתארת. להעצים אותה בכיתה אפשר באלף דרכים אחרות, יחד עם המחנכת, ולאו דווקא ביום ההולדת.

יש גם מקומות לא מאוד יקרים,

שבהם המקום כולל את ההפעלה, ולפעמים אפילו את הכיבוד - ואז אפשר להזמין את כל הכיתה. את יכולה לבדוק מה יש באזור שלכם.

שנה שעברה בקיר טיפוס (כיתה ג')

עלה לנו 850 ש"ח ל-15 ילדים (עשינו רק לבנות) - כולל הדרכה/הפעלה, לא כולל כיבוד.
אני כבר לא זוכרת כמה עלה במשחקייה ובמועדון הילדים כשעשינו (בשנים האלה זה היה כל הכיתה) - נראה לי 1000 ומשהו - במשחקייה זה כלל גם כיבוד (בנוסף להפעלה על ידי מפעילה אחרי משחק חופשי במשחקייה), במועדון לא. במועדון עשינו בכיתה א' - זה היה מקום שמקובל לעשות בו מסיבות יום הולדת בכיתה א' באזור שלנו, ונראה לי שלפחות 3 אנשים אחרים עשו במועדון הזה באותה שנה, אז הלכנו עליו גם.

אוקיי, הצלחתי למצוא לגבי המשחקייה -

פעילות חופשית במשחקייה + הפעלה על ידי מפעילה + כיבוד (רק את העוגה מספקים ההורים) לכל הכיתה - עלה 1150 ש"ח (לא יודעת איך זה אצלך, אבל לא נראה לי שאי פעם נתתי כיבוד במסיבה שעולה באזור של 150 ש"ח - תמיד הרבה יותר).

אה, כן, נזכרתי שזה גם כולל שקית הפתעות לילדים.

אבל אם 1150 ש"ח עדיין יקר, על אף שצריך להביא רק עוגה (אפילו הזמנות הם נותנים).אפשר באמת גם פה לחלוק עם עוד ילד.
אני אשכרה נשמעת כמו פרסומת למשחקייה, אז אני אסייג שמהמפעילה הספציפית שלנו לא הייתי מאוד מרוצה (ומי יהיה המפעיל לא היה נתון לבחירה שלנו), אבל אולי יש טובים יותר. המחיר, לדעתי, היה ממש טוב, וזה גם דרש, כמובן, הרבה פחות השקעה וזמן מכפי שדורשת מסיבה שההורה מפעיל (לפני שבוע עשיתי לבת הארבע שלי מסיבה לבנות הגן בגינה מקומית, ברגע האחרון שמזג האוויר איפשר זאת, וזה היה מאוד מתיש, ועלה הרבה זמן, מאמץ וגם לא מעט כסף... פחות מ-1150, אבל מדובר היה בסך הכל ב-10 בנות גן....

מתלבטת78

New member
תודה רבה לכן. מגיבה להצעותיכן:

1. חשבנו על חגיגה עם ילד/ה נוסף, זו אופציה, אע"פ שההורים עדיין לא ממש ממש מכירים אותנו. הם גרעין מגובש, ואנחנו עכשיו נכנסנו..
2. לא חגגנו גם בשנה שעברה בכיתה (לא זוכרת כרגע למה..), וכשהיתה בגן, חגגנו כמובן כמו כולם בגן.

adif11

New member
אם אתם מוכנים להפעיל בעצמכם .....

השמיים הם הגבול.
כל גינה ציבורית יכולה להתאים בשבת בבוקר למשחקי חברה במשך שעתיים.
הרי לך כמה רעיונות שמצאתי ברשת.
https://magazine.partyinabox.co.il/10-המשחקים-והפעילויות-הכיפיים-והקלים-בי/
אני אישית מעולם לא הפעלתי בעצמי. זה גדול עלי לגמרי. שיהיה בהצלחה

אבל זה ממש תלוי במצב של השמיים...

כבר לא קיץ ואי אפשר לסמוך על מזג האוויר בשבת בבוקר.

adif11

New member
הבכור שלי יליד נובמבר

היום כבר בן 20, יש לי המון תמונות מהמון ימי הולדת שחגגנו לו בחצר בנובמבר
תמיד כולם עם שרוול קצר.
אפשר לבדוק תחזית מזג אויר.

אנחנו חגגנו השנה ב-3 בנובמבר,

הזמנו את האנשים רק 6 ימים מראש כדי לוודא שתחזית מזג האוויר תהיה כמה שיותר מדויקת (והסברנו שזו הסיבה), ועדיין יום לפני המסיבה התחזית הייתה שיירד גשם, והמיקום הסופי של המסיבה נקבע שעה לפני תחילתה - ואכן בגינה, אבל לא כזאת שצמודה לבית שלנו (כי אין כזאת). החצר שלנו בבניין מקורה ולכן היא הייתה אופציה ב', למקרה שיירד גשם אבל לא תהיה הרבה רוח, אבל גינה קרובה לא הייתה, ולא הייתה אפשרות להעביר את המסיבה - אם היה יורד גשם בכל זאת, המסיבה הייתה מסתיימת באותו רגע.
מצד שני, אני לא פנאטית של לחגוג עם הכיתה ביום ההולדת עצמו, והשנה ילידת החורף (ילידת ינואר) חגגה את יום ההולדת ב... יולי! וגם ילדת הבת מצווה שנולדה במרץ חגגה השנה ביולי... כך שאם חשוב לחגוג בחוץ, אולי כן אפשר איכשהו לסדר משהו. בכל מקרה, כשחגגנו בינואר, זה אף פעם לא היה בחוץ.
למעשה, הילדה שחגגה עכשיו בנובמבר היא ילידת אוקטובר, אבל מאחר שיום ההולדת שלה נפל על סוכות השנה, הוא נדחה.

adif11

New member
השנה היה לנו בדיוק

אותו דבר בשלישי בנובמבר :)
הבכור סגר שבת. נסענו אליו לחגוג לו יומהולדת בבסיס על מגש של סושי ועוגת יומהולדת התחזית אמרה גשם. אין שם אפילו מטר מקורה אחד. החלטנו להמר.
בסוף יצא יום שמש נעים ונפלא.

sopelbka

New member
תמיד רלוונטי

הנושא של מקום לבת מצווה תמיד יהיה רלוונטי. גם אם תחזרי להודעה הזו בעוד 20 שנה, את תראי שעדיין יש אנשים שיעזרו בתגובה שלך. אז המון המון תודה לך על השיתוף!

למעלה