באיזה גיל ילדים הולכים למפגשים לבד?

tapuzit90

New member
באיזה גיל ילדים הולכים למפגשים לבד?

הי,
כתבתי גם בפורום הורים לפעוטות,
אשמח לשמוע גם ממכם.
ילדה בת 4, שבוע שעבר הזמנו בפעם הראשונה ילדה מהגן -שלא הזמנו בעבר.
אביה דופק בדלת, אני פותחת את הדלת, הילדה נכנסת, האבא עומד בפתח, אני מזמינה אותו להיכנס, והוא עונה לי:
"אשתי מחכה לי למטה באוטו...."
אני המומה... והוא ממשיך: "מתי לבוא לקחת אותה....?"
אני ובעלי היינו המומים. ההורים לא מכירים אותנו, לא מכירים את הבית שלנו, לא מכירים את הילדה שלנו...איך הם משאירים את הילדה שלהם והולכים??

אנחנו מגזימים?

כן, אתם מגזימים. בגיל 4

לא מעט הורים משאירים את הילדים שלהם והולכים. מה שמשנה הוא שהילדים מכירים זה את זה - מה כבר תעשו לילדה שלהם? מה כבר יש בבית שלכם, שגם בו גר/ה ילד/ה בת 4? ויותר מכך - מה זה יעזור אם יכירו אתכם? אם אתם רוצים לעשות משהו לילדה שלהם, לא תוכלו לעשות את זה אחרי 5 מפגשים משותפים, נניח? אחרי שהם יכירו אתכם? אתם לא זרים מהרחוב שהם דפקו בדלת שלהם והכניסו לשם את הילדה שלהם - אתם הורים של ילד/ה מהגן, ויש להם את הפרטים שלכם, וכו'. הסיכוי שהבית שלך מלא במכשירי עינויים או שאחרי שמכירים אתכם ברור לכל בר דעת שאתם אנסים/רוצחים סדרתיים הוא אפסי. כך שאם הם משאירים את הילדה אצלכם, לא משנה אם הם מכירים אתכם אישית או לא. (מובן שיש גם הורים שלא משאירים את הילד שלהם לבד במפגש בגיל 4 בכלל - שתי הגישות לגיטימיות - כל הורה ומה שנראה לו נכון לילד שלו. אני, אישית, לא מרשה לבת שלי לישון אצל ילדים אחרים בגיל הזה, למשל - וגם זה נראה לה בעייתי...).

בן/בת ה-4 שלכם הוא/היא הבכור/ה?

4 - כן, לבד. מעולם לא ראיתם את ההורים?

אם הייתי צריכה לארח כל הורה שהבת שלי רצתה להזמין את הילדים שלו

זה לא שאתם לגמרי לא מכירים.
אחרי מעט מפגשים, אפילו של שלום שלום, מקבלים רושם כללי.
והאבא הרי לא שלח את הילדה - הוא עלה איתה, ראה אותך, הציץ לבית.

נכון, אולי אתם רוצחים סדרתיים או פדופילים ומצליחים להסתיר את זה היטב.
אבל את זה תצליחו להסתיר גם אם ההורה יישאר אצלכם רבע שעה ואז יילך.

מה שהוא היה רואה ברבע שעה - הוא ראה כבר כשעמד בדלת...
הוא ראה שהבית נראה נורמלי, שאת נראית אישה רגילה וחביבה. בתו כנראה סיפרה שבתך ילדה נחמדה.

אני משערת שאם בתו היתה מספרת שהילדה שלך מקללת, או שהוא היה רואה שבתך מגיעה לגן מוזנחת, או שהיה רואה שאת מביאה אותה לגן כשאת מסריחה מאלכוהול - בתו בכלל לא היתה מגיעה אליכם...

אני משערת שהבנת למה התכוונתי

כל אחד ומה שנחשב בעיניו ״בן אדם נורמלי״.

ואם ב8 בבוקר הדאודורנט כבר הפסיק לעבוד, אז כדאי לעבור לסוג אחר

חחח... כמו שכתבתי בשרשור אחר - דאודורנט בלי אלומיניום

מפסיק לעבוד ברגע שמתחילים להזיע. עד אז הכל טוב...

ליאת של עדי

New member
מנהל
הבת שלך ילדה בכורה?

בעיקרון יש הורים שמשאירים לבד בגיל ארבע והילדים זורמים.
אצלי זה קרה עם ילדים שהכרתי והכירו אותי. אני השארתי בגיל הזה שוב, רק אצל חברים טובים שהכרתי את ההורים ואספתי גג בשש וחצי, ועם הבכור זה היה בלב כבד ובהיסוס. עם השני התרגלתי. עם הקטנה שהיא בת שלוש זה נשמע לי ברור מאליו. טוב שאין רביעי......
נ.ב בגיל הזה אני בכלל לא ששה לארח או להתארח. כמי שמקבלת את ילדים אחהצ אחרי מסגרת וצהרון, אני חושבת שהם לא ממש זקוקים לחברה אחהצ בגיל כזה.

tapuzit90

New member
אוקיי

מקבלת את התגובות שלכן...
וכן, היא בכורה-אז אנחנו יותר לחוצים

אבל ברור לכן ,שהשאלה נובעת כי זו הפעם הראשונה שזה קרה לנו,
ובמפגשים עם 2 החברות הקבועות ההורים נשארים (ואנחנו לא בהכרח חברים קרובים)

ליאת של עדי

New member
מנהל
זה ברור וזה בסדר

אין ביקורת כלפי התגובה שלכם, ואם יש אחת בשרשור, את לא חייבת לקרוא או להתייחס אליה

לגמרי הגיוני
גם הבכור שלי הלך למפגשים לבד רק אחרי
גיל חמש, ואני נגררתי בעקבותיו לכל מפגש.
רק אחרי שהקטן שלי סילק אותי ממפגשים בגיל 4 (תכלס כבר בגיל 3 הוא היה מוכן לזה שאלך...), פתאום נפל לי האסימון שעל מלא מלא אמהות "נפלתי" עם האירוח של הבכור, ושהן ממש לא היו ערוכות נפשית לארח גם אותי במקביל

עוד לפני שענית תארתי לעצמי שהבכורה שלכם היא שארחה חברה

זה גם מאוד הגיוני שהילדה שארחתם וההורים שלה רגילים לכך שהיא מתארחת עצמאית, ולכן הם לא העלו בדעתם להישאר וגם לא חשבו שהם צריכים לעדכן אותך שהם לא נשארים, כי מבחינתם זה היה מובן מאליו.
תכלס? הרבה יותר כיף. ברגע שהפסקתי לארח גם הורים של כל מיני ילדים מהגן, שהם לאו דווקא חברים ולאו דווקא כוס התה שלי, האירוחים נהיו הרבה יותר נעימים וקלים לי. זכורים לי כמה אירוחים מהגיהנום, ולא בגלל הילדים אלא בגלל ההורים הנלווים אליהם

בקיצור - הסתכלי על החיובי בזה, כי יש הרבה

danakama10

New member
הזדהתי

עם החלק של "פתאום נפל לי האסימון שעל מלא מלא אמהות "נפלתי" עם האירוח של הבכור, ושהן ממש לא היו ערוכות נפשית לארח גם אותי במקביל" .

את הצעיר "שחררתי" הרבה יותר מוקדם, וכל כך לא היתה לי סבלנות להורים שעדיין נשארו עם הילדים שלהם אצלנו. ואז נפלה ההכרה שאולי גם אני היוותי עול עם הבכור והשחרור המאוחר...

שלא לדבר על זה שנפלתי עליהן עם אחיו התינוק!!

אלליי כמה בושות עשיתי בעברי....
מנחמת אותי הידיעה שבסופו של דבר, כולנו בהתחלה אמהות של בכורים, ולכולנו "נופלים אסימונים" רק כשמגיע מספר 2 (ולחלק מהאמהות רק כשמגיע מס' 3!!), כך שאולי יש איזושהי נקודת אמפתיה וסלחנות לאמהות שנופלות עליהן אמהות כמוני

אצלי בבית יכולה לארח גם מגיל 3

בהנחה שהילד מוכן להישאר..
אצל אחרים
תלוי מאד
כמה אני מכירה את ההורים
הקטן שלי בן 7 ואני עדיין נשארת לפעמים
אצל חברים שהם חדשים
נשארים גם אצלי עם הילדים

** יש ילדים כמובן שנשארים פה וששלי מתארח אצלם
שעות..
הכל תלוי בהיכרות עם ההורים.

tapuzit90

New member
זהו

שבעיני לפחות בפגישה הראשונה, ההורה צריך להישאר -בשביל הילד!
שירגיש בנוח...הילדה היתה בהתחלה נבוכה ומסוגרת ולאט נפתחה.
מניחה שכבר מורגלת להישאר לבד במפגשים.
לא חושבת שהילדה שלי תהיה מוכנה להישאר לבד במפגש, מצד שני אימא שלה לא מוכנה להשאיר אותה לבד, אז איך היא תהיה מוכנה....?

בכל מקרה התגובות שלכן גרמו לי להבין שזה כבר גיל שזה קורה-שילדים נשארים לבד,וצריך להתחיל לשקול את זה,ואולי אפילו לנסות את זה בהדרגתיות...

סביון1

New member
אני נהגתי כן להכנס בפעם הראשונה

הראשונה לבית שהילדים שלי התארחו בו. הייתי נשארת כמה דקות, מדברת עם האמא/אבא המארח, לקבל רושם במה ובמי מדובר. נכון שאם חלילה האבא או האח הגדול פדופיל, אז אין סיכוי שאקלוט את זה. אבל אפשר לקבל רושם על איזו משפחה זו, מתורבתת או לא, כזו שאעודד את הבן שלי לחזור להתארח אצלה או לא וכיוצא באלה. ומי שזה נשמע לו 'פולני' מידי, זכותו לעקם את האף. לדעתי ילד בן ארבע עדיין רך בשנים ולא הייתי זורקת אותו בבית זר בלי לבדוק.

עדיקים

Active member
לדעתי לא מגזימים בכלל

בילד ראשון הכל חדש וקשה יותר לשחרר.
אמנם שני ילדיי נשארו לבד אצל חברים אפילו קצת לפני גיל 4 אבל בתיאום מראש ורק בבתים שאני מכירה את ההורים.
לא הייתי "מפילה" על מישהו אירוח של ילדי לבד בלי לתאם מראש בגילאים האלה.
היו לילדיי חברים שבגיל הזה נשארו אצלנו לבד והיו כאלה לא שהיה להם קשה יותר והיו צריכים שההורים ישארו איתם.
פעם הבאה פשוט לבדוק ולברר כשמזמינים וגם כשמוזמנים האם האירוח כולל הורים. בגיל הזה זה טבעי אם תרצי/ירצו להשאר לפחות בפעם הראשונה ואולי רק בחלק מהאירוח.

tapuzit90

New member
תודה!

באמת ההפתעה שבדבר העצימה את הנושא...
אם ההורים היו מבררים מראש אם זה בסדר לעשות כך,ומדגישים שהילדה רגילה לכך ,ושהיא ילדה נוחה (היא באמת נוחה ומקסימה)...אז זה היה קצת פחות הלם...
בכל זאת בנות 4, וזה לא ברור מאליו שהילד נשאר לבד...

אבל בסדר, ההורים צריכים לגדול יחד עם הילדים.

שלגיה73

New member
בגיל 4 נשארת לבד

והאמת שאני לא ששה להזמין אלינו ילדים שלא משחררים את ההורים
מבחינתי כשבאה חברה אני מרוויחה קצת זמן שקט לעצמי או לילד השני שלי. אין לי כבר סבלנות לארח הורים
בגיל שעוד לא נשארים לבד המפגשים עם חברים אחהצ מצומצמים יותר ורק אצל חברים שנעים לי עם ההורים שלהם

למעלה