נראה לי שמתנכלים לבן שלי

נראה לי שמתנכלים לבן שלי

הגדול חזר אתמול מטיול צופים של לילה אחד. שלשום התקשר בבכי שהתיק שלו נעלם. שם בערימה עם כולם, וכשהתחילו להתארגן דווקא התיק שלו לא היה. המדריך ניסה לעזור, חיפשו בסביבה ולא מצאו. הרגעתי אותו שבטח סתם מישהו התבלבל וביקשתי מהמדריך לשלוח הודעה לכל המדריכים שיחפשו אצלם. כעבור זמן מה התיק נמצא באוהל של שבט אחר, לא אצל ילד כלשהו שגילה שהתבלבל. אלא קצת בצד, גם לא בערימה משותפת. הבן שלי נרגע, והארוע נגמר.
אתמול בעלי אסף אותו כשחזר, והם גילו שהתיק נעלם. כבר פחות נלחצנו כי הילד ישן בבית, הוא לא צריך שק"ש או בגדים חמים ויש מספרי טלפון על התיק. כעבור שעה התקשרו אלינו ואמרו שהתיק נמצא. שוב, באותו השבט, יישוב ילידינו.
הסכוי שזה קורה פעמיים בטעות נראה לנו נמוך מאד. אני מניחה שילד אחר העביר את התיק כל פעם לערימת תיקים שהייתה קרובה אליהם. ביסודי היה לבן שלי לא קל חברתית, קרה גם שהציקו לו. גם בכיתה וגם בצופים. עשינו מה שאפשר כדי לעצור את זה.
לכן גם הוא בחר ללמוד בחטיבה שונה מזו של כולם. השנה בקבוצה שלו אין אף ילד מהכיתה הקודמת. ובכל זאת, אחרי מה שקרה, אני לא בטוחה האם כדאי שימשיך. המדריכים ילדים טובים אבל יש גבול כמה אפשר לסמוך עליהם.
לבן שלי עדיין מאד חשוב ללכת לצופים, לא מוכן לשמוע על לוותר.

בן כמה בנך?...

קודם כל יכול להיות שזה באמת צירוף מקרים למרות שמודה שלא נשמע כך.
אם הוא רוצה להמשיך ללכת, הייתי מאפשרת לו..הוא יצטרך להתמודד עם הבעיות החברתיות בשלב כלשהו בחייו.

רוב הסיכויים שהתיק של בנך

זהה או דומה לתיק של ילד אחר, שלקח את התיק של בנך
בטעות, ולא התוודה על כך כי התפדח/הרגיש אשם ופחד שיקבל עונש/ היה מעופף וחסר אחריות/אדיש...או סיבות אחרות...

רק על בסיס העלמות תיק בקבוצה של ילדים ללא סיבות נוספות לחשוב
שמתנכלים לו, לא הייתי ממהרת לקפוץ למסקנות...

מסכימה

זה שהתיק נמצא שוב בשטח של אותו שבט אומר שילד מאותו שבט לקח ומפחד/פתפדח/מעוףף מדי כדי להתוודות

מאד עצוב. אבל תקשיבי לילד

את בטוחה שזו קבוצה חדשה לגמרי? נשמע כאילו יש שם לפחות ילד אחד שמנסה להציק לו.

אבל זו בחירה של הילד. לא שלך.

והייתי מדווחת למדריכים. אולי איזה ילד דביל בן 12 חשב שזה נורא מצחיק להחביא את התיק, אבל זה לא. זו כבר גניבה. והמדריכים צריכים לדעת מזה.

הקבוצה חדשה לגמרי

אבל בגדוד כולו יש ילדים מהכיתה הקודמת שלו. והם כמובן יוצאים ביחד לטיולים ופעילויות גדולות.
דיברתי עם המדריך, לא נראה לי שיכול לעשות משהו, במיוחד שאני די בטוחה שלא החניך שלו עשה את זה. אני רוצה לדבר עם רשג"דית, אבל נראה לי גם היא ילדה. אני גם חוששת לעשות מזה סיפור גדול כדי שלא יפגע בו עוד יותר.
הוא בן 12.
וילד שלקח פעם אחת תיק של מישהו בטעות, לא יעשה את זה שוב.

adif11

New member
מצטרפת למי שהמליץ לך

לא לרפות את ידי הילד בשלב הזה
גם אם יש דביל אחד עם חוש הומור חולני, כנראה שבסך הכל נעים לבן שלך בצופים, אחרת לא היה מתעקש ללכת.
אפשרי לו להמשיך להשתתף וקווי לטוב. אולי זה היה אירוע ח"פ ולבן שלך יהיה כיף שם.גם נסי להמנע מלהכניס לו לראש שמתנכלים לו. נסי להתייחס לענין, כרגע לפחות,כאל טעות או כאל גילוי חוש הומור מטומטם וחד פעמי וזהו.

למעלה