קדחת הנהרות

קדחת הנהרות

בטח שמעתן שהילד שנדבק מהכלב שלו נפטר.
אז אני קצת בלחץ. השכנים שלנו משחררים את הכלב שלהם לטייל לבד. בכל מקרה, זה לא לעניין כי מדובר בכלב גדול ומפחיד. נכון שהוא מכיר את הילדים מלידה אבל עדיין לא נעים.
השכנים טוענים שהוא בורח להם. הם בני 20, ההורים עברו למקום אחר והשאירו לילדים את הבית.
עכשיו עלה העניין הזה של הקרציה מעבירה את הקדחת. יש דרך לדעת האם הכלב הזה נשא? הוא מבלה המון ליד הדלת שלי.

לא, אין דרך לדעת

תבקשי מהם לקשור אותו
כי את פוחדת (בכללי ולא בגלל הקדחת)
ואם הם שמים פס
תזמיני פקח שיקנוס אותם

** בהנחה שהחשש שלך אמיתי

ביקשנו, לא עוזר

לא רוצה להתחיל במלחמות עם השכנים.
מה זה חשש אמיתי? זה כלב גדול מאד, עד כמה שידוע לי מעולם לא פגע בילד אבל כן פצע קשות איזה כלב קטן שטייל עם בעליו בשכונה.

תגשי אליהם שוב

ותסבירי בסבלנות
שכשהכלב מסתובב חופשי את חוששת
ואת מבקשת להתחשב
במידה ולא כך יקרה את תזמיני פקח

לא רואה פיתרון אחר

סביון1

New member
אני לא מבינה גדולה בכלבים, אבל כלב שפצע כלב אחר, אני הייתי

נזהרת ממנו מאד ובשום אופן לא הייתי מסכימה שיסתובב חופשי ליד הבית שלי. הייתי ניגשת לצעירים, מסבירה להם יפה שיש לך ילדים קטנים ואת חוששת, ושאם הם לא מצליחים להשתלט עליו, תאלצי להתקשר לעיריה. יש להם פיקוח וטרינרי והם אמורים לאכוף את החוק. אני הייתי חוששת מנשיכה עוד יותר מאשר מהקרציה.

בלי קשר לקדחת, צריך להזמין פקח.

ואם את לא רוצה לריב איתם, וזה מובן, את יכולה להתקשר ולא להזדהות.

אפילו להגיד ״עברתי שם ברחוב וראיתי כלב גדול מסתובב״.

(לא יודעת כמה זמן ייקח לפקח להגיע
. אולי בכלל לא ייצא מזה כלום )

ולגבי הקרציה - תנחי את הילדים לא להתקרב לכלב.

mykal

New member
בלי קשר לקדחת ולקרציה,

ולפני שתזרקו עלי עגבניות ותשלחו אותי לטיפול--
לא מבינה את כל האנשים שאוהבים בע"ח, ומגדלים כלבים,
או חיות אחרות--למה זה לא בביתם, על ידם, למה מי שפוחד/סולד
ולא נוח לו בחברת הכלבים, צריך להיות שותף להם.
תגדלו אותם, בלי שצואתם תכסה את המדרכות, תגדלו אותם צמודים אליכם,
לא רוצה להתחכך בהם, פוחדת מהם--
בעיני זו חוצפה. ככל שמנסים להוכיח לי כמה הם ידידותיים, ויותר אנושיים מבני אדם, כך אני פוחדת מהם ומבעליהם כפלים.
לא רוצה לפחוד לעלות לבית שלי--כי השכנה למטה אוהבת את הכלב יותר מבני אדם. מעצבן.

danakama10

New member
בלי להיות וטרינרית

אני חושבת שהסיכוי שתעקוץ אתכם קרציה שנמצאת על כלב שאינו גר אצלכם בבית הוא נמוך מאוד, אם אינכם באים איתו במגע. סיכוי גבוה בהרבה להעקץ מקרציה הוא אם אתם הולכים בשדות בלי גרביים/מכנסיים ארוכים ו/או ספריי הגנה מקרציות. גם כל אדם שנכנס אליכם הביתה שמטייל הרבה או יש לו בע"ח, עלול להעביר אליכם קרציות.

בלי קשר, אני חושבת שזו האחריות שלך כאם לדאוג ש"כלב גדול ומפחיד" שתקף כבר כלבים קטנים לא יסתובב חופשי ליד הילדים שלך. האחריות הזו גוברת על חוסר הנעימות עם השכנים.

אנחנו לא מפחדים ממנו כי מכירים אותו קרוב ל 10 שנים

ומעולם לא היה מצב שחשתי איזושהי סכנה מצידו. החזות שלו בהחלט מאיימת. בכל מקרה, זה שהוא פצע כלב אחר, שינה את היחס שלי כלפיו. אגב, אחרי המקרה ההוא, הם באמת נעלו אותו לתקופה ארוכה. רק לאחרונה התחילו לשחרר אותו.
ופעם אחת, לפני הרבה זמן, משהו הזמין להם פקח. כשהגיע, הכלב לא היה בחוץ, אז הוא אפילו לא נכנס להזהיר אותם.
בכל מקרה, נדבר איתם שוב. כי באמת לא מתאים לי שישחררו אותו חופשי.
אלה גם אנשים ש"מגדלים" 4-5 חתולים. בפועל, הם יושבים ליד הדלת שלי, נכנסים הביתה (מגרשים ישר), אנחנו מאכילים אותם כי רואים שהם רעבים. פעם אמרנו להם שזה ממש מציק שהחתולים מסתובבים ליד הדלת, ובשנייה שפותחים את הדלת, נכנסים פנימה. ואז גם אם אני ממהרת, אני צריכה להתחיל לרדוף אחרי החתול. התשובה הייתה: אז תבעטי בו, אולי ככה הוא ילמד. ואלה עוד היו ההורים.

kramerkaren

New member
היו 2 מיתות מהמחלה בכמעט 20 שנים

אנחנו מדברים בזניח שבזניח שבזניח.

oritta17

New member
נכון שזניח, וגם זה קורה רק כאשר ,,

שולפים את הקרצייה מהכלב,
ועושים זאת ללא כפפות,ובפרט אם מוחצים אותה באצבעות.
אגב,
זה סוג מסויים של קרציות ,ולא כולם גורמות למחלה "קדחת הבהרות".
כך שבוודאי הפחד מנשיכה גדול פי אלף ,מאשר להידבק במחלה,שהסיכוי נמוך.
&nbsp
&nbsp

למעלה