יש כאן ירושלמיות?

רlנית

New member
יש כאן ירושלמיות?

אשמח להתייעץ, שוקלת להזמין סופ"ש בירושלים שיפול על חג סוכות ויום שישי שהוא חול המועד (חמישי-שבת) האם יש מה לעשות בימים אלה בירושלים עם הילדים?

לא ירושלמית,

אבל אפשר ללכת לגן החיות התנכי כולל לאקווריום החדש (כרטיסים בנפרד)
למיני ישראל
ולקיפצובה בקיבוץ צובה (קרוב יחסית)

רlנית

New member
תודה! אלה תוכניות הגיבוי שלי למקרה שלא נמצא פעילויות בעיר

תהנו. אנחנו ממש אוהבים את האזור
היינו כבר כמה פעמים
בחופשות משפחתיות עם הילדים (ישנו במושב שורש).
תבדקו אם גבעת התחמושת פתוחה, ואם אתם מגיעים למיני-ישראל, ממול יש את "יד לשריון" (אם אני לא טועה בשם...). תבדקו אם פתוח גם שם.
חוץ מזה יש את מוזיאון המדע, מוזיאון ישראל (בד"כ יש פעילויות לילדים בחגים, צריך לבדוק), כמובן סיור על חומות העיר העתיקה, עיר דוד, מגדל דוד... אני מאמינה שלפחות חלקם פתוחים בחג.
איזה כיף לכם!

רlנית

New member
תודה נתת לי הרבה כיוונים! היינו בקיץ בגן הבוטני

אבל אני ממש רוצה לתת לילדים קצת תחושה של ירושלים אחרי שלמדו עליה במסגרות, מקווה שהכל יהיה רגוע ונוכל לטייל בעיקר העתיקה (היינו גם בפסטיבל האור אבל היה מאד עמוס והם לא הספיקו לראות הרבה).

mykal

New member
אם כך,

מציעה את מנהרות הכותל,
ו/או קשת דויזסון, ממש מימין, כשהולכים לכותל,
יש שם גם מצגת יפיפיה.
אגב, יש גם טיול ברובע עצמו של הבית השרוף, עם הדרכה.
ואנחנו לאחרוה עלינו לתצפית מעל אחד מבתי הכנסת.
ממש רואים את כל המרחב מסביב לירושלים. מדהים.

אגב, טיילת ארמון הנציב, היא יפהוגם יכולים לקבל התרשמות על העיר כולה.

רlנית

New member
תודה! לא ציינתי שהקטן בן שלוש אז נראה לי שמנהרות הכותל זה

עוד לא לגיל שלו (השניים האחרים בני 6 ו-8) אבל יתר הדברים שווים בדיקה, טיילת ארמון הנציב זה משהו שרלוונטי בשישי או בחג?

mykal

New member
בשניהם,

אבל יש שם קפיטריה נחמדה, לא יודעת אם פתוחה בחג?
ויש שם גם אפשרות לעשות סגווי, לילדים הגדולים יותר.

אם הכיוון הוא העיר העתיקה, ממליצה לשלב סיור מודרך בעיר דוד
עם סיור עצמאי על חומות העיר העתיקה, שיטוט בשוק וסיור בקרדו.
קחי בחשבון שלסיורים בעיר דוד (הם כוללים סרט בתלת מימד, ובכלל מומלצים ביותר) צריך להירשם מראש.
בטיילת ארמון הנציב אין ככ מה לעשות עם ילדים ממש קטנים, והקרבה לג'בל מוכבר קצת מרתיעה. לפחות אותי

Ani15

New member
והסיורים בעיר דוד

שנמצאת ממש בתוך סילוואן, לא מרתיעים אותך?

לא. היינו שם פעמיים - פעם אחת עם הילדים וחברים, ופעם אחת
במסגרת טיול שנתי של כיתה ו' של הבכור. לא הפריע לי. האזור מאוד מאוד מתויר, 5 דקות הליכה מהכותל למעשה.
לעומת זאת, כשהיינו עם הילדים בטיילת ארמון הנציב קצת לא קלטנו בדיוק בדיוק איפה אנחנו, ולתומנו התחלנו לטייל לנו בחורשה שמעל הטיילת עצמה. היה שקט, נעים ופסטורלי אבל אחרי 10 דקות מצאנו את עצמנו ממש מעל ג'בל מוכאבר, עם דגלי הרשות/חזבאללה/חמאס/וואטאבר מכל בית, וצעירים שהתחילו להסתכל עלינו במבט "לא טוב". עשינו אחורה פנה בזריזות וזהו.

למעלה