לא תאמינו! נכון חיפשתי אטרקציות

לא תאמינו! נכון חיפשתי אטרקציות

כדי שיהיה לילדות (עולה ל-ד' ועולה ל-ז') משהו לכתוב כשישאלו מה הן עשו בחופש?
אז קיבלנו מייל מהגננת של הקטנה שעולה לטרום חובה! עוד לא בת 4! שבו התבקשנו להביא למפגש הראשון של ילדי הגן דף עם תמונות ותיאורים של החוויות שעברו על הילד בקיץ, והילדים יספרו לכולם מה הם עשו.
באמת אף אחד לא מעלה בדעתו שהדברים האלה יכולים לבאס חלק מהילדים? אני לא מבינה את ההגיון. מילא משימה לתת למורה - אבל לספר לכולם ואז לתלות על הקיר? נראה לי מאוד תמוה.

בגיל 4 - שתספר שקיבלה גלידה עם שלושה צבעים

והיא תהיה קנאת הגן....

בשנה שעברה אחי ביקר אצלנו ביום האחרון של החופש, והלכנו לאכול גלידה במרכז המסחרי.
למחרת הגננת (גן חובה) שאלה את האחיין שלי מה הוא עשה בחופש. הוא אמר ״אכלתי גלידה עם הבת דודה שלי!״.

אם זה באמת יהיה המצב, אז סבבה.

אני חוששת שיהיו ילדים שישמעו מה אחרים עשו ויתבאסו כי הם גם היו רוצים. לה ספציפית אני לא דואגת, כי באמת היו לה כבר הרבה חוויות השנה - אבל אני לא יודעת מה קורה עם הילדים האחרים (כי עד עכשיו אף אחד לא הכריח אותם לתלות על הקיר את החוויות שלהם
).

ספציפית גלידריה לא יילך אצלנו, כי יש בשכונה גלידריה מאוד פופולרית שכל הילדים הולכים אליה, ואף אחד מהם לא מתרגש מגלידה...

גם הילדים שלי זוכרים את הדבר האחרון

שמתי לב שלא משנה כמה דברים "שווים" עשינו בחופש, הם (שלושתם, בכל מיני גילאים) מספרים תמיד על מה שעשינו ביום האחרון - משהו שהקראצתי כי כבר נמאס מכל הפעילות...

Ani15

New member
קשה לי לחשוב על ילד שמתבאס מזה

הרי את כל היצירות הם תולים על הקיר, וזה מקור לגאווה גדולה. מי שלא רוצה, לא תולה ולא מספר לפני כולם.
לא כל כך ברור לי על מה את מתרעמת - לפחות ככה את יכולה לכוון אותה למה שאת רוצה שהיא תספר... לפני כמה שנים, כשהקיסרית היתה תלמידת גן חובה, בחופשת פסח חגגנו כהוגן. נסענו לבקר משפחה, טיילנו, אירחנו, פארקים, הכל. ביום האחרון של החופשה (מתוך שבועיים וחצי!) טסתי לכנס. הציור של "חוויות מחופשת פסח" ההיא עדין תלוי מעל השולחן שלי: מצויר בו מטוס ובתוכו אישה וליד המטוס עומדים שלושת בני משפחתה העזובים והעצובים.

Ani15

New member
אז כדאי גם לא להזמין ילדים זה לזה

כי תמיד יש ילדים שיש להם בית יותר גדול/ טרמפולינה בחצר/ משחקים יותר יפים ואולי הם יתבאסו.
תחפושות בפורים צריך לבטל. אחרי הכל, יש ילדים שקנו להם אנה ואלזה בחנות של דיסני ויש ילדים שאמא שלהם החליטה שיתחפשו לביצה, אוי לבושה.
גם את הכריך לארוחת בוקר יש לאכול בהיחבא, פן יקנאו ילדים עם גבינה בכריך בילדי הנוטלה.
יללה, די עם החרטא. השוואות תמיד יש ויהיו. ילדים אוהבים ל"הופיע" בפני חבריהם, להציג יצירות על הקיר, וממילא מי שלא רוצה לא חייב. אז הפעם זה בילוי בחופש, בפעם הבאה זה יהיה משהו אחר. לא באמת חייבים להעביר ביקורת על כל דבר.

וואלה, אם כל אחד היה צריך

להביא לגן תמונה של הבית שלו ולהראות לכולם, ואז היו תולים את זה על הקיר בגן - באמת הייתי מוחה גם על זה. ברור שיש הבדלים בין המצב הכלכלי של הילדים - אבל למה לשים על זה דגש? למה לתלות את זה על הקיר?
אין שום דמיון לתליית יצירות על הקיר. וגם הדמיון לתחפושות קלוש ביותר, וממילא תחפושות הן חלק אינטגרלי מהחג - לתלות על הקיר תמונות של מה שעשית בחופש זה לא חלק אינטגרלי מכלום. וגם לאכול חייבים...
לא כל דבר זהה ומחאה על דבר אחד לא אומרת שמוחים על הכל.

אגב, ספציפית לגבי הכריך,

בגן שלנו אסור להביא חטיפים או ממתקים - וזה כולל ממרח שוקולד או נוטלה על הלחם, דגני בוקר, וכו'. מותר רק להביא עוגה בחגיגת יום ההולדת של הילד בגן.

פריZמה

New member
ציור שציירתי בחופש עונה בהחלט על כל הדרישות

תמונה זה לגמרי משהו של ההורים.
את מי אתה מזמין לביתך ומה אתה עושה בשעות הפנאי שלך - אפשר לבחור.
להביא משהו לתלות על הקיר - משהו שהוא חוויתי אמנם אבל גם חומרי שלא לדבר חומרני- זה פשוט לא ראוי.
גננת יכולה לבקש שהילד יצייר ציור מחווה שעבר( פחות שם דגש על המה ויותר על האיך) מפרח יפה שראה או מחלום שחלם בחופש.
באותה מידה היא יכולה לפתוח קיר יום הולדת בו כל אחד יביא תמונות של המתנות שקיבל. לא מתאים

פריZמה

New member
אולי לא בגיל 4

אבל בהחלט כן מתבאסים.
זו שיחת היום בגינה אצלינו - מי נסע לאן ומה עשה בחופש ומה ידווח למורה.
חמור ודוחה.
למה בגיל 4 כרטיס הביקור לכניסה לגן זה השופוני של החופש????
יש להם עוד מספיק שנים לפתיחת פייסבוק וצילום כל שברירי השניה של תראו מה אני עשיתי ואתם לא.
זה סוג של כרטיס ביקור לא אופטימי לגננת שהגרלתם....

לא לא, בעקרון הגננת סבבה -

רוב הילדים (כולל הבת שלי) ממשיכים איתה שנה שנייה מהטרום טרום, כך שאנחנו מכירים אותה. לא יודעת מה נפל עליה הפעם ומאיפה זה הגיע.

ממש הגזימה, ואם משפחה מסויימת לא צילמה

את הבילוי ?
גורם להשוואה מיותרת ובהחלט יכול לתסכל

mykal

New member
מבקשת לספר משהו אישי,

אני כל חיי גרה ליד חוף הים התיכון מרחק 2 רחובות ממנו (בערים שונות)
יש לי כאן בבית תמונה מהיותי בת 9, עם בת דודה שבאה לבקר
אותי מקיבוץ בעמק בית שאן, ובס"ה החלפנו ביניננו בגדי ים.
אז א לכל אחד היתה מצלמה, והתמונה הזו עלתה הרבה כסף,
ועד היום החויה של היותינו יחד על החוף (עם אמא שלי כמובן)--זכורה ומסופרת.
הגננת לא בקשה אטרקציות, ולא סיפורי חו"ל--היא בקשה חויה/חויות.
לא כל אטרקציה היא חויה,
חויה יכולה להיות משהו נעים/לא נעים שקרה לנו.

ועוד מילה--אם הגננת התה מתעלמת מחודשים של חופשה--בטוח היו
מוחים על כך שאין יחס ובטח לא אישי.
זו לא תחרות, זה שיתוף, ולפעמים נקודת המבט משנה גם גישה.

ממש לא היו מוחים. כאמור,

זו שנה שנייה שלנו בגן, והיא הייתה יכולה לבקש אותו דבר גם בשנה שעברה - ואז אף אחד לא מחה שהיא לא ביקשה.
ולא מדובר על כך שהגננת שואלת כל ילד מה הוא עשה בחופש - זה משהו שעובר די מהר - כל ילד אומר איזה משפט מגומגם על משהו שהוא זוכר שהוא עשה - וכנראה גם נשכח די מהר. מדובר על כך שהגננת מבקשת תמונות של חוויות ותיאור של החוויות מההורים, ואת זה היא תתלה על הקיר. אני לא יודעת מה ההורים האחרים יביאו, אבל מן הסתם מי שהיה בחו"ל - יביא תמונות מחו"ל, כדי לא לבלבל את הילד (שצריך גם להציג את מה שההורה שלח).
לא מעט ילדים בגן שלנו היו ב"קייטנה" (כלומר בגן שלנו או בגן אחר) כמעט כל החופש, ואני לא יודעת מה הם עשו בשבועיים שנותרו. לא מן הנמנע שחלק מהם לא עשו כמעט כלום - אפילו לא ללכת לים או לבריכה (גם אנחנו הלכנו לים רק פעם אחת, וגם זה כמעט לא יצא). כך שתתארי לך ילד שאפילו החוויה הזאת את מתארת, שנראית לך סתמית, מוציאה לו את העיניים, ואין לו שום חוויה משלו ש"מפצה" על כך.
אני פשוט לא מבינה מה המטרה פה, ולמה אי אפשר להיות קצת יותר רגישים להשלכות של פעילויות כאלה על הילדים.

mykal

New member
על מה המטרה,

את יכולה לשאול אותה, במיוחד שהיא לא זרה לך.
(אני יכולה לחשוב על כמה אופציות, אין טעם בפירוט כי יתכן
שאף לא אחת מהן רלונטית)
כל ילד ישמח מאוד שתמונתו תתנוסס שם, הילדים פחות יתיחסו לתמונות לא שלהם.
הם גם בגיל מספיק צעיר שתחנת רוח של ימין משה בירושלים,
או מהולנד לא אומר להם כלום.

לי נראה שהרגישות שלך בענין, היא מעבר למה שקורה באמת במציאות.

adif11

New member
אני דוקא

כן מתחברת לרגישות של חייבת להגיב לענין.
לפחות אצלנו בשכונה זה בטוח היה מתפתח לתחרות מטורפת של "שופוני" בין ההורים ! גם אם הכוונה של הגננת היתה תמימה וחיובית.
מאוד תלוי באוכלוסיה המקומית.
בשכונה שלנו לצערי, רוב ההורים מהגן היו מפציצים בתמונות מחו"ל ומרחמים מאחורי הגב על כל ה"מסכנים העניים" שלא היו עם הבן שלהם בן הארבע חודש וחצי בברצלונה בכל משחקי הכדורגל שכרטיס הכניסה אליהם עולה 200 יורו ומעלה......

mykal

New member
תגובה

1) לא זלזלתי ברגישות של חייבת. פשוט
אני עדין חושבת שילדים מגיבים שונה מהמבוגרים.
ולכן לא תירשם פגיעה.
2)מעולם לא חויתי את מה שאת מספרת, לא אצלי ולא אצל ילדי
ועכשיו לא עם הנכדים.
אגב, גם לא כמורה, שלימדה בפריפריה שהיו שם גם בעלי יכולת,
ומעולם לא היתה תחרות.

ככלל אני מניחה שזה משהו שמישהו יוצר, השאלה אם אני ממשיכה במשחק או
"רצה" הלאה. ולא נוגע לי.

mykal

New member
אולי עוד משהו

תלוי גם מה תעשה הגננת/המורה
עם הציורים/תמונות.