הצעיר בפולין עם בית הספר

adif11

New member
הצעיר בפולין עם בית הספר

כבר שבוע. חוזר מחר סוף סוף.
השבוע הזה היה מאוד מטלטל. תמונות ודיווחים שקיבלנו ממנו ומצוות המורים המלווים, אינפורמציה שהוצאנו מאתר יד ושם ומאתרים אחרים ושלחנו לשם באשר למשפחות של הורי הבעל, שני ההורים שלו היו ניצולי שואה.
הרבה התרגשות ודמעות בעיקר פה שלנו (הבעל ואני וחלק מהילדים, אחותו של הבעל ומשפחתה)
לא הבנתי את חשיבות המסע הזה עד שנסע.

adif11

New member
נחת הבוקר בשש

מרוצה אבל עייף ומצונן מאוד. אמר שהיה מדהים והלך לישון

הספיק להרגיע אותי שלמרות שהיה לא קל ולא פשוט הוא בסדר והתמודד עם המראות והמידע אליהם נחשף.
הגרסה המלאה בערב.
העיקר שהוא בבית .

adif11

New member
הבכור לא נסע

בתקופת התיכון של הבעל ושלי הנסיעות האלה לא היו קיימות.
היינו במחנה ריכוז אחד (דכאו בגרמניה) . לא היינו בפולין ולא באושוויץ.

אז בעצם הוא היחיד שבאמת חווה חוויה עוצמתית

מתארת שהוא לא ישכח אותה לעולם
במיוחד בגלל ברקע
ומה שאתם הוספתם לו

Ani15

New member
גם ליורש שלי זו היתה חוויה מיוחדת

בפרט שהוא הצליח למצוא את המצבה של סבא שלי בבית הקברות בורשה - זו הפעם הראשונה שראינו את המצבה, כולל אמא שלי (הוא נפטר כשהיא היתה תינוקת), בזכות המערכת הממוחשבת לאיתור קברים שקמה שם לאחרונה. הופתענו לגלות שהוא נפטר שנתיים מאוחר ממה שחשבנו... הוא צילם גם את הכתובת בה גרו (וכך למדנו שהבית כבר לא קייםׂ). היכולת הטכנית שלי לשבת בישראל ולשלוח לו פרטים און-ליין היתה מדהימה, כמו גם לקבל את התמונות עשר דקות אחר כך, ומה שזה עשה לשייכות שלו למשפחה המורחבת שום דבר אחר לא יכול.

אגוזים1

New member
גם אצלנו זו הייתה חוויה מאוד משמעותית

גם עבורנו, גם עבור הבת (שרק בעקבות ההכנות לנסיעה והנסיעה החלה לשאול שאלות ובאמת להתעניין) וגם עבור המשפחה המורחבת כאשר גילינו כל מני תגליות מאוד מאוד מפתיעות שנבעו מחיפושים באינטרנט וניירות ומכתבים ישנים שהיו אצל אמא שלי, שעד אז לא עשינו ולא חשבנו אפילו לעשות.
&nbsp
ואני מאוד מתחברת למה שכתבת שלא הבנת את חשיבות המסע הזה עד שנסע... כי אנחנו עברנו בדיוק את אותו התהליך...

adif11

New member
מה שחבל רק זה

שהוא חזר נורא מצונן ועם כאב גרון , אתמול בערב ראיתי נקודות מוגלה בגרון שלו ועכשיו אנחנו בדרך לרופא המשפחה.

למעלה