כמה תשלומי הורים אתם משלמים?

סביון1

New member
אני אף פעם לא ביררתי כי לא העליתי בדעתי שסכום כל כך גבוה שד

ואכן הוא לא היה.

אבל שלחת לכיתה ייחודית? בבית ספר מרוחק?

אני משתתפת גם בפורום של הורים למחוננים.

אחת לכמה זמן מופיעה שאלה ״האם היום שליפה עולה כסף״? ״האם המועצה משלמת על נסיעות?״. רוב האנשים מניחים שאם הילד שלהם מקבל מוצר/שירות (שיעורים, סיורים, הסעות) שאחרים לא - זה כנראה עולה כסף....

רק לעיתים רחוקות אנחנו מופתעים לטובה ומגלים שמשהו מגיע בחינם.

סביון1

New member
בירור קצר עם הורי כיתה יחודית העלה תוספת של מאה - מאתיים שקל

בלבד. לגבי הסעות זה כבר סיפור אחר, אם היו הסעות ברור שהייתי מבררת כמה זה עולה. אבל בית ספר ציבורי עם כיתת מדעים או כיתת מופ"ת לא אמור לגבות יותר כל כך הרבה.

ANI

אצלנו יש דבר כזה?...
גביה של סכומים כאלה?

Ani15

New member
בוודאי

תראי מה כתבתי למטה. כבר ביסודי אנחנו משלמים כ1000 ש"ח בשנה כולל השאלת ספרים ותשלומי הורים מרצון, לא כולל תל"ן והסעות וצהרון. לדעתי גם אצלכם. למה זה כל כך מפליא אותך? רק חופשי חודשי בתוך העיר זה 1500 ש"ח ל10 חודשים.
אני חייבת להודות שאני לא שואלת מראש על עלויות כאלה, אבל כשקשה לי כלכלית אני מגיעה להסדרי תשלומים עם ביה"ס (שתמיד מסכים), וזהו. 600 ש"ח לחודש זה סכום שרבים מוציאים רק על חוגים לא כולל הסעות. זה לא כל כך מופרך להוציא את זה על תל"ן (חוגים)+הסעות+ העשרות (מסיבות, טיולים, הצגות) + השאלת ספרים בבי"ס.

ביסודי שילמתי בכיתה ו 750 שח

בחטיבה
כיתה מדעית טכנולוגית
את יודעת איפה..
1100 שח ועוד 280 השאלה

Ani15

New member
אם כך זה באמת לא כל כך הרבה

פחות מ2000 זה סביר לתיכון ייחודי.
תל"ן זה תכנית שוועד ההורים חייב להיות שותף לה ולקבל הסכמה של הרוב המכריע של ההורים (למעלה מ75% למיטב זכרוני). אם לא כל ההורים מסכימים אז שעורי התל"ן צריכים להיות משובצים בסוף היום ואת יכולה לבחור אם להצטרף או לא.
גם מחיר ההסעות לא מופרך אם זוכרים שמדובר במחיר ל10 חודשים, קצת יקר אבל לא נורא (המחיר שציינתי אצלנו זה למרחק אווירי קטן מ3 ק"מ, 5 דקות נסיעה ישירה). חשוב מאוד לברר אם יש כמה הסעות בסוף היום לכיתות שמסיימות בשעות שונות כי לחכות להסעה ב2 כשסיימת ב12 זה לא נעים.

סביון1

New member
מה זה הסכומים האלה?

אצלנו משלמים כמה מאות שקלים. אני לא זוכרת בדיוק אבל זה לא חרג בהרבה מהתשלום ביסודי. בסביבות 500 ש"ח.

adif11

New member
וואו

נשמע מטורף. אצלנו אין חטיבה. בתיכון ההסעה עולה 1500 ש"ח וזה נראה לי המון.
אבל אצלנו יש תחבורה ציבורית פשוטה וקלה לתיכון מכל רחבי העיר ורוב התלמידים פשוט משתמשים ברב קו.
לגבי יתר התשלומים לא זוכרת כמה שילמתי בשנה שעברה על התיכוניסט , משהו בסביבות 3000 שח אם אני זוכרת נכון. כנראה הדחקתי

ככה זה חוק חינוך חובה חינם.

gpa3

New member
בזמנו שילמנו סביב ה 4000 ש"ח לבית ספר לאומנויות

בית ספר עירוני, לא פרטי. חברה שלי התעצבנה, כי הסכום הורכב מתשלום לעירייה ותשלומי הורים, שהיו גבוהים ממה שמשרד החינוך קבע. היא התלוננה אז פשוט שינו את יחסי התשלום, אבל הסכום נשאר. יכול להיות שגם אצליכם יש תשלומים מיוחדים שהעירייה גובה. הסכום עדיין גבוה, אבל כעיקרון את לא אמורה להשוות את כל ה 6000 שח, כי יותר ממחצית הן הסעות. אנחנו ויתרנו על הסעות והיא נסעה בתחבורה ציבורית

mykal

New member
מהי ההגדרה של

בי"ס עירוני?
בתי"ס של החטיבות(רובן שייכות למשרד החינוך) והתיכוניים עקרונית מבחינה כלכלית, מנוהלות כעמותות שהעמותות הן פשוט הצינור של כסף ממשרד החינוך
לעמותה שמשלמת את המשכורות למורים, והיא כעמותה שייכת לעיריה.
העיריות מתחזקות את הציוד --מבנים שולחנות וכסאות וכו'.
זה נכון גם ליסודי.
לכן גם ביסודי יש תשלומי הורים לעיריה.
בתי"ס יעודיים--כמו לאומנויות, כמו מופת ודומיהם--הם בתי"ס שבהגדרתם
מוכרים, אבל במציאות הם עצמאיים,כיון שיש חוק חינוך חובה,
המשרד --נותן תקציב לכל תלמיד, תקציב בסיסי--כמו לממלכתיים.
היחודיות--תובענית--גם בתחזוקת מקום וגם בהוצאות נילוות אחרות.
לכן התשלומים הנדרשים.

אנה כתבה שאין תחבורה ציבורית לביה"ס הזה לכן אין ברירה אלא להשתמש בהסעה. ואז בעצם--יוצא שהיא משלמת 2400 לביה"ס.
שזה בס"ה 1000 ומשהו ש"ח מעל לבי"ס ממלכתי כפי שדווח כאן ע"י החברות.
אפשר לברר למה מיועד הסכום.

למעלה