להרכיב יום כיף.. אפשר?

ליאת של עדי

New member
מנהל
להרכיב יום כיף.. אפשר?

בוקר טוב בנות
אני יודעת שיש שירשור ארוך בנושא מה לעשות בחופש, משם לקחתי רעיון. אבל אני מבקשת את תשומת ליבה של חיפאית אחת או מישהי שמכירה

שני בנים בני שש ושמונה. חשבתי על המדעטק בחיפה.
אני צריכה מישהי שתבוא תגיד לי-
את לוקחת את הרכבת (מנתניה) מגיעה לחיפה, הולכת לכאן ואז לכאן עושה ככה כי זה מגניב לילדים, ופה אתם חייבים להיות כי הילדים חייבים לראות, משלבת את המדעטק בצורה חכמה במסלול ומרכיבה יום כיף מגניב ומהמם לילדים בחיפה.
אפשר?

mykal

New member
שלום לך,

אני חיפאית.
ראשית אין רכבת ישירה מנתניה לחיפה--
אלא מעבר בבנימינה, כך גם בחזור.
תרדי בתחנת בת גלים, משם יש לך אוטובוס (קוים 28 או 37,)
שעוצרים ממש ע"י הטכנודע.
אפשר לבלות שם כמה שעות טובות.
משם אפשר לקחת אוטובוס למרכז הכרמל, או ללכת לרחוב מסדה (לר רחוק)
ולעלות ברכבת תחתית,למרכז הכרמל, לגן החיות, או לטיילת לואי ולראות את הגנים הבהאיים --מלמעלה ולהשקיף על הנוף המרשים לכיוון הנמל.
יש גם פעילות ילדים במוזיאון חיפה.
מה שכדאי לברר שעות פתיחה וסגירה, שעות הדרכה--
אם תרצי לברר עוד אשמח לעזור.

ליאת של עדי

New member
מנהל
היי היי

קודם כל תודה
יודעת לגבי הרכבת..
זוכרת את הכרמל מפעם.. אבל לא יודעת איך זה מתחבר לי. יש רכבל לא?
והגנים הבאהיים שווה לבקר? אם כן, מתי ואיך? והבנתי מושבה גרמנית..?

Ani15

New member
עוד מידע

יש רכבל ("הביצים של גוראל"), מבת גלים לסטלה מאריס ובחזרה. אפשר להגיע אליו ברגל (בערך 10-15 דקות הליכה) או במונית קצרה מרכבת בת גלים. אפשר לבקר במנזר בסטלה מאריס ולאכול שם צהרים (יש כמה מסעדות, חלק מהן ממש נחמדות, תבדקי המלצות ברשת).
התחתית (כרמלית) מושבתת עד להודעה חדשה, אל תבני עליה.
בגנים הבהאים אפשר לבקר רק בסיור מודרך שיוצא מהקצה העליון שלהם (קרוב למרכז הכרמל) ונגמר במושבה הגרמנית (הרבה מסעדות מומלצות, אין מה לראות שיעניין ילדים). יש לו שעות קבועות ונדמה לי שגם צריך להירשם מראש - תבדקי באתר שלהם. האם מעניין לילדים יותר מגן החיות? לא יודעת, תלוי בילדים. גן החיות נמצא ממש במרכז הכרמל.
אם את מגיעה ברכב תשקלי אולי לשלב את המדעטק עם כרמל-ים פארק חבלים ליד מושב עופר (בדרום הכרמל). יהיה לך יום לא זול אבל אטרקטיבי. וכמובן תמיד אפשר לשלב עם הים (אבל זה בטח יותר אטרקציה לילדי באר שבע מלילדי נתניה).
&nbsp

mykal

New member
קיבלת סקירה

מעולה מ--Ani
הירידה לגנים היא מאחורי דן כרמל, בתחילתה של טיילת לואי.
הירידה עצמה לא קשה, היא חוייתית.
&nbsp
ההתניידות בתוך העיר נוחה ודי זריזה.

אני במקומך הייתי לוקחת מונית מתחנת הרכבת
את לא חיפאית, חם, ולא ממש נעים להתחיל להסתובב ברגל עם שני ילדים ולחפש את תחנת האוטובוס ואחר כך את המדעטק וכו וכו...
נכון, יעלה קצת יותר אבל לדעתי בתנאים האלו זה שווה.
אז מונית מהתחנה למדעטק. שם אפשר בכיף לסגור 4-5 שעות, כולל התערוכה החדשה וכולל סרט תלת מימד בסינמטריקס. להביא אוכל!
אם בא לך לסגור את הפינה של ארוחת הצהריים במקדונלדס, יש כמה מטרים משם סניף (תרדי ברחוב של המדעטק עד הפינה של הרחוב הראשי - הרצל - ובצד שמאל יש מקדונלדס גדול). פלאפלים טובים יש ברחוב המקביל, מתחת להרצל (רחוב החלוץ).
&nbsp
הבעיה בחיפה היא שכל האתרים רחוקים אחד מהשני ובלי להכיר את העיר (ובלי כרמלית
) קצת קשה. אפשר לקחת מונית מהדר (השכונה של המדעטק) למרכז הכרמל, שם נמצאים גן האם וגן החיות. הוא לא יותר מחביב, ומאופיין בעליות וירידות.
אפשר לנסוע לסטלה מאריס במונית, לרדת ברכבל אל חוף בת גלים, לטייל בטיילת הנחמדה של חוף הים עד הקצה שלה, ללקק גלידה ולתפוס מונית חזרה לתחנת הרכבת.
&nbsp
אגב, אפשרות אחרת לגמרי, אם את מוותרת על המדעטק, היא להגיע ברכב ולהישאר רק בצד התחתון של העיר. אפשר עם וויז להגיע בקלות למוזיאון חיל הים (ולידו גם המוזיאון הימי - יש שם בחופש לעיתים קרובות פעילויות לילדים, וצריך לוודא את זה מראש באתר שלהם), משם לנסוע לטיילת, לטייל קצת ולעשות הלוך ושוב ברכבל, לאכול צהריים ב"מקסים" או במסעדה אחרת באיזור (אפשר לתת לך המלצות בכיף) ולנסוע הביתה.

סביון1

New member
מוזאון חיל הים והמוזאון הימי

כשהבנים שלי היו בגילאים דומים לגילאי הילדים שלך, עשיתי להם, בדומה לך, יום כיף בחיפה עם נסיעה ברכבת ושלל פעילויות. הם מאד מאד התלהבו ממוזאון חיל הים והמוזאון הימי (יותר ממוזאון חיל הים, מהצוללות והמשחתות). מומלץ.

הצוללות והספינות הן במוזיאון חיל הים
המוזיאון הימי
הוא צמוד אליו.
כדאי לוודא שהמוזיאון כבר לא בשיפוצים (אמנם הפעם האחרונה שהייתי בו הייתה מזמן, אבל דברים זזים לאט במדינה
)

סביון1

New member
הוא שכתבתי - הם התלהבו יותר ממוזאון חיל הים (ביקרנו בשניהם)

אגב אני לא זוכרת כמה זה עלה אבל זה היה מחיר די סימלי, משהו כמו עשרה שקלים לשני המוזאונים יחד.

נראה לי שגם הפעם אני עוצרת את הבילוי בתל אביב

או בעצם בנתניה

חיפה באמת נקראת מסובכת

mykal

New member
מותר לחלוק?

מרכבת בת גלים, יש אוטובוסים נוחים וממוזגים,
הנסיעה קצרה יחסית. האוטובוסים לא עמוסים. יש תחנה ממש ליד הטכנודע.
נכון אפשר לרדת לרחוב הרצל,
אבל יש המון מסעדות ברחוב מסדה.
אגב אותו אוטובוס מאותה תחנה ליד הטכנודע מגיעים למרכז הכרמל.
דוקא בגלל הנת"צ מהירות האוטובוסים גדולה יותר מהמוניות בתוך העיר.

Ani15

New member
מוניות נוסעות בנת"צ

ולעלות ברגל למדעטק מתחנת האוטובוס באוגוסט, לא כיף בכלל.

mykal

New member
מוניות לא נוסעות בנת"צ

זה שייך רק למטרונית.
ובהדר רק למספר אווטובוסים מותר לנסע שם.
לא צריך לטפס האוטובוס שהצעתי, יש לו תחנה מממש אבל ממש ליד הטכנודע.
האמת, אני נוסעת בקו הזה הרבה.
אבל, את זה תוכל לברר בעצמה.
לאגד יש אתר ושירות מודיעין מעולה.

רlנית

New member
מבקשת "לנצל" את החיפאיות בשרשור להתייעצות קצרה

אנחנו נוסעים לחיפה לשישי-שבת, ישנים בפורט אין ומתכננים לבלות את יום שבת במדעטק. אין לנו עדיין שום תוכניות לגבי יום שישי, חוץ ממחשבות כלליות לגבי ים. נגיע כנראה בצהריים/אחר הצהריים המוקדמות. אשמח לרעיונות שמתאימים למזג האוויר החם ולעובדה כי מדובר ביום שישי ויש כנראה מקומות שנסגרים יותר מוקדם. עם ילדים בגילאים 8-3. גם רעיונות לארוחת ערב יתקבלו בשמחה. (הבנתי שיש טיילת נחמדה שניתן להסתובב בה ולאכול? לא מכירה בכלל את העיר).

mykal

New member
המלון ממוקם

ברחוב יפו,
הרחוב המקביל לו "מעליו" רחוב נתנזון הופך למדרחוב בכל אוגוסט.
יש שם מסעדות.
גם ברחוב יפו יש בשפע. יותר לכיוון היציאה מן העיר,
לטייל נראה לי שלהסתובב בשכונת ואדי סאליב --יהיה מענין.
שכונת בת גלים בקצה הדרומי שלה--יש מתקנים לילדים.
אם אתם עם תחבורה, לעלות לכרמל מתחת למלון דן כרמל ולהשקיף על הנוף נחמד, ויש שם טיילת נחמדה.
אזור שופע מסעדות זה שדרות בן גוריון.

mykal

New member
אם אתם עם רכב,

ורוצים קצת לברוח מהחום,
אז אפשר לעלות לאחוזה מעבר לאוניברסיטה,
לראות את האנדרטה שהקימו לאסון השריפה, המקום מטופח ומרשים.
ומשם לחי-בר, מענין ויפה.
אני יודעת שממליצים על הכפרים הדרוזיים,
אני לא ביקרתי שם,(קרוב מידי הביתה
) אז לא יודעת. שווה בירור.

למעלה