גם אצלכן בחטיבה אין רשימת ציוד?

גם אצלכן בחטיבה אין רשימת ציוד?

אם יש שמישהי תעלה לי תמונה
אם לא תעשו לי רשימה
תצילו אותי מלהתפזר בבקשה

elcה

New member
כן, גם אצלנו נאמר שאין רשימת ציוד

ושכל ילד ירכוש את הציוד הבסיסי כראות עיניו ולפי רצונו...
אשמח לסדר ותובנות ממנוסים

Ani15

New member
אין

לילדים גדולים לא אומרים באיזה מחברת לכתוב, ושעורי ציור הם (במקרה הטוב) שיעור הגברה נבחר. ספרים אצלנו בהשאלה (למעט אלה שההורים קונים מרצונם, כמו מיקודיות לבגרות..).
תשאלי את הילד איזה מחברות הוא אוהב, תפלטרי החוצה את הספירלה עם שמונה נושאים כי זה מאוד נוח אבל מאוד כבד, ותקני לו. והרבה (כותבים הרבה). צריך גם שמרדפים, תיקיות חצי שקופות, דפי קלסר עברית, קלסר-שניים, וכדאי להחזיק בבית שנים-שלושה בריסטולים ושני ארטליין לפרוייקטים שנזכרים להכין אותם בשמונה בערב. בקלמר שני עטים או עפרונות מכאניים לפי בחירתו, טוש מדגיש וסרגל. מחוגה פשוטה ומחשבון לתלמיד של קסיו (תשאלי בחנות, כולם קונים את אותו מודל), ואת מסודרת.

קלסר מול מחברת ספירלה

מה עדיף?
מצד אחד, קלסר מכיל את כל המקצועות לכן יותר נוח.
מצד שני, מחברות נראה לי יותר מסודר.

Ani15

New member
קלסר לא מכיל את כל המקצועות

אלא אם מדובר בקלסר שמכיל רק את הדפים האחרונים מכל שיעור, עם קלסרים נפרדים לכל מקצוע בבית. צריך להיות אולטרא-מסודר ומאורגן בשביל זה, תלוי בילד.

רזאי

New member
קלסר- על גופתי.

לאחד הילדים היתה מורה שחייבה קלסרים. כל ערב ישבנו עם מדבקות עגולות קטנות, כדי לתקן את החורים שנקרעו.
יש חלק קטן מאוד של נייר בין החור של טבעות הקלסר לקצה הדף, ואיכשהו הדפים אף פעם לא החזיקו מעמד.
בסופו של דבר ישבתי סופש אחד, והדבקתי מדבקות מסביב לחורים בכל חבילות הדפים , כדי להקדים רפואה למכה.
טירטור נוראי, שלא קיים במחברות ספירלה.

יווו איך אהבתי את המדבקות האלו שהייתי תלמידה

היינו סתם מדביקים
אפילו שהדף לא היה קרוע..

אז מדביקים. לא נראה לי בעייתי, במיוחד בהתחשב בכך

שאחת הפעילויות האהובות אצלנו בבית מאז ומעולם הייתה הדבקת מדבקות.

רזאי

New member
אז אם שוב ניתקל במורה שתחייב

להשתמש בקלסרים, נזמין את הבנות שלך לביקור.
מבחינתי זה טירטור נוראי,בשמחה אכין כיבוד ואשעשע אורחים שיורידו ממני את המטלה הזאת.

סגרנו.

לא ברור למה נראה לך שזו מטלה שלך ולא של הילד, אבל העסקה שהצעת נשמעת משתלמת ביותר.

רזאי

New member
הבן המדובר היה מדביק הכל

עקום, וקורע את הדפים אפילו יותר.
אולי באמת כשיהיה מדובר בילדה, היא תוכל לקחת את זה על עצמה.

אין רשימה - יש תובנות (ממרומי כיתה ט)

התפיסה היא שהילדים מספיק בוגרים להגדיר לעצמם את הציוד הנדרש (
).

מהניסיון שלנו:
קלמר מצוייד היטב - עטים, עפרונות, מחק, מחדד, מדגישים בצבעים שונים, סרגל קטן.
מחברות - הבן שלי מעדיף פוליו גדולות עם ספירלה, כי אפשר לקפל אותן כך שהדף שכתובים בו הוא העליון, ואז לסגור בחזרה. אבל זה עיניין של נוחות. יש תלמידי שהספירלה מפריעה להם לכתוב ולכן הם מתחילים את הכתיבה מאמצע השורה (בזבוז של כמעט חצי עמוד בכל פעם) - לכאלו עדיפה מחברת סיכות. גודל זה שוב עיניין של נוחות של הילד.
אני ממליצה לבדוק עם הילד האם ספירלה נוחה לו ואם כן - לקנות כאלו. לא לקנות הרבה, אלא אחת לכל מקצוע (קחי בחשבון 10 מחברות להתחלה. 2 מתוכן משבצות. אחרי קבלת המערכת תשלימו עוד)
יש ילדים שנוח להם לכתוב על דפי פוליו ולתייק בקלסר. במצב כזה חובה חוצצים ושמרדפים. אני לא ממליצה בכיתה ז' לעבוד ככה, אלא אם מדובר במקצוע שיש בו הרבה דפי עבודה שמתרגלים בכיתה ובבית.
בכל מקרה כדאי לקנות תיקיית פלסטיק לדפי עבודה.

kramerkaren

New member
אין רשימה

מה שלנו עבד הכי טוב -
עבור הבן שלי ערימה של מחברות מעבדה, הגדולות, בלי סליל. קנינו אחת מכל צבע שהיה, כמה חשבון וזהו.
הבת שלי מעדיפה מחברות נושאים. מחברות עם כריכה גדולה וכבדה אחרת נהרס לה), 3-4 מקצועות יחד (אחרת היא מאבדת או שוכחת).
יומנים אין להם.
עפרונות אני קונה בכמויות.
הם מתחילים את השנה עם מחקים, מחדדים, מרקרים ורגלים. עד ה 4-5 בספטמבר כל אלו נעלמים, ועוברים לשיטת העפרון החדש כל פעם. אני קונה את הכי זול.

kramerkaren

New member
ממה שאני רואה אצלנו - הרוב לא.

מבחינים צריך להגיש בעט, אבל משום מה - גם בחטיבה וגם בתיכון הילדים שלי והחברים שלהם בוחרים בעפרון. לעומת זאת, בת ה- 8 מפנטזת על עטים....

למעלה