תודה לממליצות על קייטנה לנוער, ושאלה:

IRISS511

New member
תודה לממליצות על קייטנה לנוער, ושאלה:

מצאתי מחנה קיץ עם ילדים מהעולם
http://bigidea.co.il/
(גירסא קצת יותר זולה של KIMAMA ובארץ )
הילדה התלהבה, מחנה קיץ של שבועיים, במקום נסיעה מתישה משפחתית לאילת באוגוסט, או טיסה יקרה יותר לחו"ל.
שאלה: חברתה של הילדה (מבלי לדעת על המחנה הזה ספציפי) ,הביע עניין לצאת למחנה בסגנון כזה עם ביתי עוד לפני שחשבתי בכיוון, לכאורע זה נראה מצויין: ביתי לא תצא לבד, אלא שמדובר בילדה שלמרות שהיא וביתי די מעסיקות אחת את השנייה בחופש (שניהם לא עתירות חברות), ביתי הביע חשש שהילדה לא רק שלא תתרום לה שם בהכרת בנות חדשות אלא להיפך.
מדובר בחברה שאם ביתי קונה משהו והיא לא (כי הוריה כנראה מגבילים אותה כספית), היא נוהגת לפסול (אולי מקנאה) : "לא חבל שקנית..", "לא יפה.." "לי יש כבר\ אני לא צריכה\ אני חוסכת.."), אם ביתי מספרת שנפגשה עם כל ילדה אחרת ,הילדה עונה : "שזה לא נחשב חברה..", "היא לא חברה..","היא ערסית\ מגעילה.." הילדה יכולה לקבוע עם ביתי ואז כשביתי מוכנה לצאת ,היא מתקשרת שהיא "לא יכולה" ,לדעתי כי הוריה הטילו עליה משהו, אבל היא לא תגיד ותתרץ משהו אחר.
הילדה הזאת כשהיא רוצה לצאת (ויש כנראה אישור מהוריה) תתקשר אלינו בכל אמצעי התקשורת (נייד\ נייח) עד שתקבע עם ביתי, אבל כשביתי לא יכולה, הילדה מתעצבנת, מנתקת את השיחה, וכעבור יום מתקשרת ומתפייסת..
היות והרבה דברים שהילדה רצתה לעשות עם ביתי לא יצאו לפועל ,כנראה בגלל הוריה, (הילדה הזאת קבעה דברים שבוטלו על ידה ביום שאחרי), אני בטוחה שגם למחנה קיץ לא יאשרו לה,בכל מקרה ביתי לא רוצה לפגוע בה.
איך ביתי יוצאת ב"טקט" מול הילדה, כדי לצאת לבד למחנה קיץ?.

mykal

New member
דעתי,

היא לא מוכרחה לשתף את החברה.
וכשיתקרב המועד מאוד, (כמו יום יומים לפני)
שתגיד שהכינו לה הפתעה וזהו.
לא בכל אנחנו משתפים, ולא מוכרחים תמיד להיות יחד.

דוקא כשהיא חוזרת שלא תתגרה ותספר את ה"ניסים והנפלאות"
אלא פשוט נהניתי והיה נחמד כדי לא להתגרות ולהפסיד חברה.

מצטרפת למייקל - לא לדווח לה. לא כל דבר חייבים לספר לכולם
ולא לכל פעילות צריך להציע לכולם להצטרף. זה משהו שלה, שהיא בוחרת לעשות לבד, וזהו. אם זה ימצא חן או לא ימצא חן בעיני "החברה" (שלא נשמעת מדברייך כחברה בכלל), זה כבר לא עניינכן ולא הבעיה שלכן.

IRISS511

New member
תודה, חשבתי גם בכיוון הזה.

חברה מושלמת היא לא (ביתי קוראת לזה "חברת נפש" חברה עם אותם תחומי עניין, סודות משותפים,פירגון, את זאת לא מצאה) , אבל זה משרת כרגע צורך של שניהם ליציאות משותפות.

mykal

New member
משהו לכתוב בסוגרים,

נראה לי שהראיה על מה זה חברות אצלך/אצלה,
זו איזו כוליות ושלמות במערכת יחסים,ואיזה ציפיה שיהיה שם לנצח.
זה בעיני מקשה על הקשר,
חברות היא קשר בינאישי שעונה על צרכים שונים בתקופות שונות,
על קרבה ברמות שונות. וכך אפשר ל"בור" הרבה מאוד חברויות מבלי להתאכזב
כל הזמן, וגם מאפשר הרבה קשרים שונים.
אכתוב על עצמי--יש לי עשרות חברות, ש"אספתי בדרך" במהלך חיי,
מי שגרה קרוב ומי שרחוק, עם מי שאני מתחלקת בקשיים ומי שאני נוסעת לטיולים,
ולכל אחת מקום של כבוד, ולי אצלן. המיגוון גדול,
שחררו מעצמכן את הציפיה לקשר מהודק ושלם. יהיה לה קל יותר.

מסכימה עם כל מילה. רציתי בעצמי לכתוב משהו כזה אבל נמנעתי
שמחה שכתבת.
ואוסיף עוד משהו - אמרת בשרשור הזה משהו שכבר אמרת הרבה פעמים בעבר, שביתך עוד לא מצאה "חברת נפש". אני חושבת שהרבה מאוד אנשים לא מוצאים "חברי נפש" כפי שהם עונים על ההגדרה של ביתך, וזה בסדר. יש לנו חברים בדרגות קרבה כאלו ואחרות, ולחלקנו אין "חברי נפש" מהסוג הזה אף פעם. וגם זה בסדר.
יכול להיות שהציפייה שלה מחברות ומקשר היא לא לגמרי מציאותית, וכך מאפילה ופוגעת בקשרים אחרים שהיא כן מצליחה לבנות.

IRISS511

New member
גם לי אין ולא הייתה חברת נפש, היום יש לי את בעלי כחבר נפש.

הילדה מחפשת מישהי לשתף אותה במחשבות האישיות שלה, בתחביבי הקריאה והכתיבה, ללכת לקניות בקניון.., יש בנות שיש להם חברה "בסטית" בלשונם, מלשון BEST ,הכי טוב.
היא מסתכלת עליהן בקינאה, כרגע יש לה חברה אחת למפגשי הסתובבות וקיטורים משותפים (המדוברת), חברה אחרת איתה נפגשת מידי פעם בעניין תחביבה, וחברה אחרת שהייתה עושה איתה קניות בקניון ,אבל היחסים התערערו אחרי שהילדה הזאת פנתה לעישון ושתיה והברזות מביה"ס.

"בסטית" לא בהכרח אומר כל מה שאת ציינת
זה לא בהכרח אומר חברה מעבר לקניות בקניון וריכולים וקיטורים. זה לא בהכרח אומר "מישהי לשתף אותה במחשבות האישיות שלה, בתחביבי הקריאה והכתיבה". ולפעמים יש לנו חברה אחת לשופינג, אחרת להחלפת המלצות על ספרים, שלישית לקיטורים על הבעל ורביעית לעצות על הילדים. לא תמיד יש לנו חברה אחת ויחידה שמגלמת בתוכה את כל אלו. לדעתי, למעטות מאוד מבינינו יש אכן חברה אחת ויחידה שהיא כל אלו באדם אחד.

mykal

New member
נכון, ועוד משהו,

בעל כחבר נפש זה נפלא--אבל זה יכול לקרות גם כי יש מחויבות הדדית,
ואינטימיות ועוד פרמטרים שאין בחברה.
וגם למי שיש חברת נפש, עלולה להתאכזב ושהחברות תיפסק.
כדאי ללמד את זה לילדה, ולו כדי שלא תקנא.
אלא תלמד להנות מאלה שעונות לצרכים שלה. ושתשמור עליהן.

adif11

New member
גם אני מצטרפת למייקל

תשאירו את ההחלטה להרשם לעצמכם.
ביתך תמיד יכולה לאמר שעשיתם לה הפתעה . יתכן והחברה תירשם בנתיים למחנה אחר וזה יפתור את הבעיה.

למעלה