מסיבת סוף שנה כיתה ו'

מסיבת סוף שנה כיתה ו'

ההורים בבית הספר של הגדול השתגעו. בחרו מקום יקר ומפורסם למסיבת הסיום ומאז מנסים לגייס את הכסף ע"י מכירת עוגיות ומאכלים ועוד מיליון הפעלות, חלקם ביום הורים וחלקם במיוחד. שזה אומר שאני צריכה להביא מאכלים ומצרכים לבישול כמה פעמים בשנה. בנוסף, צריך להתנדב כל פעם שעתיים. כל שבוע כמעט מבקשים מתנדבים.
בפעם האחרונה אף אחד לא הגיב, אז שלחו הודעה ממש נעלבת. שצריך להתגייס, זאת מטרה חשובה וכד'.
לפני כמה ימים התחילו לדון מה יהיה שיר ההורים. ואז איזו אמא פעילה רשמה שאין טעם לדון בפורום הכיתתי כי להרבה הורים לא איכפת.
אם לא ברור, אני מתנדבת רק אם אין ברירה. קשה לי עם כל הילדים. רוב הדברים הם ביום שישי כשהקטן בבית. ובכלל אין לי כוח לשטויות האלה.
האם הם באמת מגזימים או שאני לא בסדר?

mykal

New member
שני ענינים שונים

1)מגזימים? זה לצערי מה שמתרחש כבר כמה שנים.
מקובל ברוב בתי הספר. אגב, לא רק ביסודי גם בתיכון בי"ב.
אישית כמורה לא הרשיתי ולא היה.
2)את יכולה לענות ממש אכפת לי, אבל עמוסה מאוד, ותרמתי
להרבה דברים, להיות שותפה פעילה כרגע לא מתאים לי.מתנצלת.
את לא אמורה להתמודד ולהלחם בהם, ומצד שני לא מוכרחה להיות פעילה.

כן, הם לגמרי מגזימים, ולא - את לא חייבת להתנדב
הבכור מסיים כיתה ו'. אין אצלנו שום דבר מוגזם כזה. הוועד מארגן את המסיבה (מאמינה שתהיה בבית הספר עצמו), וחוץ מלהודיע לנו על התאריך, לא ביקשו כלום. אולי יבקשו להביא כיבוד, אבל זה יהיה כיבוד למסיבה עצמה וזה נראה לי הגיוני.
אני חושבת שהעובדה שאף אחד לא מתנדב מראה שאת ממש לא היחידה שחושבת שזה מוגזם, אבל שכולם מעדיפים להעביר את המסר דרך השתיקה ולא להתחיל להתעמת עם הוועד. וחבל שהוועד שלכם לא מבין את הרמז.
בנימה אישית, אותי זה נורא מרגיז שכמה הורים מגזימנים, שלא יודעים לקחת דברים בפרופורציה הנכונה, הופכים הורים נורמלים ל"לא אכפתיים", רק כי הם לא מוכנים לשתף פעולה עם השגעון.
אני הייתי ממשיכה להתעלם מכל ההודעות האלו במקום להיכנס לעימותים, בדיוק כמו רוב ההורים בכיתה שלכם.

mykal

New member
צודקת ...

אבל, בד"כ זה על דעת ובשיתוף ההנהלה.
וזו נקודה שצריך לקחת בחשבון.
ולכן, להמנע מלפעול בסדר, אבל סוג של הסבר בשביל לא להתעמת.

mykal

New member
זה פורמט פחות מקובל ביסודי.

אצלינו היו שנים שכך נהגו בתיכון,
ביסודי לא. המסיבה היתה חלק מהטקס.

איך הבן שלך מתייחס לזה?

מה דעתו על כל החגיגות? האם הוא משתתף פעיל? איכפת לו מזה?
אני שואלת כי הבן שלי, מצידו מוותר על מסיבות וחגיגות המוניות... ואם לו לא איכפת אז למה שאני אצא מגידרי?
מי שבא לו על מסיבות גרנדיוזיות, יתכבד ויארגן אותן בעצמו... אם את לא בעניין (ועל אחת כמה וכמה אם גם הבן לא) אז באמת אין חובה.

להם אין ברירה

בימי הורים אני הייתי צריכה להתנדב רק שעתיים. הוא עזר לארגן את הכל בשעתיים האחרונות ואחרי זה התחיל את המשמרת שלו מ 14 עד 17. ועוד היה איתי במשמרת שלי. והוא מאד אוהב את העניינים האלה.
ובמסיבה עצמה הוא לא מאד פעיל. הוא אוהב להפיק אבל לא לרקוד ולשיר.
ולגבי זה שה"משוגעים"הם המיעוט. הם הרוב. או לפחות חצי מהכיתה. עבורם זה הילד הקטן, אין יותר מססיבות ומעורבות הורים, אז הם מתלהבים.
ולי יש ילדים קטנים להאכיל ולהרדים, אין לי זמן למכור עוגיות עד 9 בערב.
טוב, שמחה לשמוע שאני "בסדר".

mykal

New member
כמה דברים לדבריך כאן

1)אם הבן שלך אוהב להתעסק בארגון ופעילות, שיהנה,
זה לא שאין לו ברירה, ילדים שלא אוהבים יודעים להתחמק,
2)ההורים האחרים "המשוגעים" לענין, זה לא רק בגלל שאלה הקטנים שלהם,
יש הרבה מאוד סיבות, וכל אחת "מתגייסת" בגלל האינטרסים שלה.
3)אם לך לא מתאים--שוב, לא בעימות, תגידי שאת פשוט לא יכולה.
אל תתעמתי בענין.

אם קשה לך תמשיכי להתעלם

זה תיכף נגמר

** אני הייתי בכל זאת מנסה לעזור לפחות עם דברים קנויים

michal@gal

Active member
מנהל
מגזימים לגמרי

במקום להכריח אתכם לעשות מכירות והפעלות, שיבקשו מכל הורה שישלם עוד 100 ש"ח לכיסוי עלות המסיבה. ככה העלות מתחלקת בין כל ההורים ולא רק בין אילו שיכולים/רוצים להתנדב.

כמה פעמים את התנדבת?

״כל שבוע כמעו מבקשים מתנדבים״, אבל אם כל שבוע זה שני מתנדבים אחרים - זה אומר שאת מתנדבת פעמיים בשנה. וזה לא הרבה. לדעתי.

לגבי הבאת מאכלים - נדמה לי שאצלנו הביאו מאכלים בערך 5 פעמים במהלך השנה. ולא מדובר על משהו מסובך. קילו בורקס, שישיית מים, דברים כאלה. בעיני, זה בהחלט בסדר. מי שבא לו - משקיע ומכין עוגה או פשטידה. מי שלא בא לו, אז לא. קונה משהו ב20 שקל.

לדעתי, זה טוב לילדים שיש פעילות חברתית ועשיה לקראת מסיבת הסיום.

אני לא מתנדבת כמעט

בשני ימי ההורים שיבצו בכוח הורים שלא השתבצו. אז זה כן הייתי.
מעבר לזה, אני לא מתנדבת.
ויש כאלה שמתנדבים הרבה

ממש מוגזם....

תמשיכי להתעלם.
&nbsp
רציתי להציע שתאתרי הורים נוספים שמרגישים כמוך ואולי תשנו משהו אבל אז האחרים יתפסו אתכם כ"בעייתיים"...בקיצור....
תמשיכי להתעלם :)

למעלה