מרגישה איום ונורא עם עצמי

מרגישה איום ונורא עם עצמי

הבוקר הילדה שלי התחילה עם צרחות בגלל סיבה מסויימת כשעמדה לצאת לבית ספר ואני גררתי אותה בכוח רחוק מהדלת התנפלתי עליה בצעקות איומות ממש ירקתי קצף. היא הלכה כועסת ונעלבת לבית ספר כשהעיניים שלה אדומות מתאפקת לא לבכות, אבל נראתה בסדר גמור אחר כך ולא הזכירה את המקרה.
אני בכיתי אחרי שהלכה ועד עכשיו לא יכולה להשתחרר מזה. כן, ההתנהגות שלה מאוד הרגיזה. אבל דווקא בשבועות האחרונים היא כל כך התבגרה ומתנהגת כל כך מקסים ויש ביננו שיחות מדהימות כל יוםוהאופי שלה מתגלה בכל יופיו. כאילו כעסתי שהבוקר היא הרשתה לעצמה להתנהג בילדותיות ובצרחות כשחשבתי שהתקופה הזו מאחורנו.
אני מרגישה נורא על מה שהיה היום. פשוט נורא. אני פשוט לא מאמינה שכך התנפלתי על הילדה המקסימה שלי על משהו שבראיה לאחור הוא באמת לא כל כך נורא.יכולתי להגיב באופן אחר לגמרי מבלי לאבד את כל העשתונות.
מה עושים?

mykal

New member

תירגעי אמא יקרה,
חלק מלהיות--הכל--גם אמא, זה לטעות,
להיות אמא זה תמיד עם רגשי אשם.
בואי שימי את הענין בפרופורציה.
היא הרגיזה--את התפרצת---מותר לך בערב לתת לה חיבוק
ולספר לה שהיה לך רע עם ההתפרצות--אבל, את מבקשת ממנה גם להבין שהיא
התנהגה באופן לא יפה.אבל נשכח ונסלח אחת לשניה.
ובפעם הבאה--את כנראה, תשפרי ביצועים
,
ויהיו גם נפילות, והכל בסדר.

קורה לטובים ביותר מבינינו
מצטרפת למייקל -
אין מה לעשות. להתנצל ולסגור את העניין. להמשיך הלאה וזהו. לא לעשות סיפור מעבר.

Ani15

New member
שוכחים וממשיכים

אחרי הכל, גם היא פרצה בצרחות על משהו שהוא באמת לא כל כך נורא. את בן אדם, וזה קורה, ומכאן אפשר רק לעלות.

ליאת של עדי

New member
מנהל
קודם כל, כיף לקרוא את הפוסט הזה

אני יודעת שהתפרצויות קורות לכולנו, אבל התגובות המכילות של החברות עושות הרגשה טובה בבטן.
קורה לכולנו, גם לי. אני בדכ מתנצלת שהתנהגתי ככה אבל תמיד מגיע אבל אחרי שמסביר את הסיבה להתפרצות (שלא אמורה לקרות אבל אנחנו בני אדם נתונים ללחצים ולמצבי רוח)

mykal

New member
רוצה לומר משהו

לגבי ההתנצלות לילדים,
זה חשוב הרבה בחינות, 1)שיבינו שגם אנחנו בני אדם וטועים,
ולוקחים אחריות על המעשים שלנו.
2)זה אקט חינוכי כלפיהם שידעו לעשות אותו הדבר מיוזמתם
ולא ע"פ בקשתינו בלבד.
אני מציעה אבל שההתנצלות תהיה קצרה וענינית ולא "התרפסות"
כדי לא לגרום להם לנצל חולשות שלנו. ילדים יודעים להיות גם מניפולטיבים.
לכן, התפרצתי, מצטערת שלא התאפקתי, אבל צרחת והצליח להוציא ממני.
נקודה--להמשיך בשיחה רגילה..

מסכימה עם כל מילה. כך תמיד נהגתי, כבר מגילאים צעירים
מאוד. לדעתי זה חלק חשוב מאוד מהחינוך של הילדים - לא רק ללמד אותם לקחת אחריות על מעשיהם ולהתנצל, אלא גם ללמד אותם איך להתנצל.

למעלה