רעיון למתנה לילד בן 10

• פותח הנושא in12
  • פורסם בתאריך

in12

New member
רעיון למתנה לילד בן 10

מעדיף משהו עם ערך משמעותי שישאיר בו חותם לעתיד

ספר מומלץ
משהו עם למידה

הילד אוהב לחקור וללמוד, בתחום מדעים /ניסויים
חשבתי על ספר תכנות אבל בגלל שאני מהתחום.

יאללה זרקו לי רעיונות

אני לא מכירה משהו ספציפי, אבל האמת היא שכבר יצא לי להתקל
בספרים עם ניסויים פיזיקליים ובערכות של ניסויים בכימיה וכדומה. הייתי קופצת לחנות כמו סטימצקי ומנסה לחפש שם.
סורי שלא יכולתי לעזור יותר..

אני בדיוק מחפשת ערכת ניסויים לבן שלי, מצאתי ערכה כזו

http://www.gadgetline.co.il/?page=product&p_id=2722
אבל היא נראית לי הרבה יותר מדי מורכבת עבורו
אצל "גיא המדען" ואצל "ענבל ישראל" יש עוד דוגמאות של ערכות
כנראה הכי זול ויעיל מבחינת המבחר להזמין מחו"ל, רק אני לא בטוחה מה לחפש בדיוק, אשמח לעצת המבינות בנושא.

ערכות ניסוי הן לרוב מיותרות לגמרי

הרבה קרטון, כמה בקבוקונים עם חומרים שממליא יש בבית (חומצה, בסיס, מלח...) וספר הוראות.
כדאי לנצל את עידן האינטרנט ולעשות דברים בחינם: מגגלים ניסויים מדעיים לילדים (בעברית או באנגלית) ועושים הכל מחומרים שיש בבית...
אם רוצים מעגלים חשמליים קונים מלחם פשוט, בדיל וכמה מתגים/בתי מנורה/זמזמים/לדים ויוצרים לבד.
ואם מחפשים דרך לעודד את הילדים ליצירתיות - זאת ללא ספק ה-דרך: לחשוב מה רוצים, לחפש באינטרנט, לבדוק מה יש בבית, מה אין, איפה אפשר להשיג וכו'... ובטח לא ערכה שזאת סתם פעילות טכנית של לשפוך מבקבוקון א' לכוס ב', להוסיף אבקה ג' מבקבוקון ד ולראות את זה מחליף צבעים...

מוכרים שם המון קופסא עם כלום בפנים

כמה פעמים התפתיתי לקנות קופסאות כאלה, ותמיד התחרטתי.

חפשו קצת ניסויים ברשת, ולפי זה תראי איזה חומרים צריך

בחנויות של דברי יצירה ו/או טמבוריות ו/או חנות מכולת (לחומץ, מלח, ...)

תודה רבה לכולכן על העצות והחסכון + שאלת המשך לגבי המיקרוסקופ

אכן הייתי מתבאסת מהתשלום על הקרטון.... מצאתי עשרות ניסויים נהדרים ברשת. תודה!!הילדון מתעניין מאד בתאים ובחיידקים, האם ניתן לצפות בהם במיקרוסקופ ביתי (עם אמא לא מדענית)? יש למישהי המלצה על דגם ספציפי?

Ani15

New member
כדאי להסתכל על עלים, גבישים וחרקים

גבישים זה פרורי מלח, סוכר, חול וכד'. בשביל חידקים אפשר לנסות לשים שמרים עם מים בין שתי זכוכיות נושא (זה בטח יגיע עם המיקרוסקופ) אבל זה צריך להיות מיקרוסקופ מאוד מאוד משובח עם הגדלה מאוד גדולה לדעתי כדי שתראו התחלקות של תאים.

למעלה