ילדים בצהרון של בתי פוגעים בה. לא יודעת מה לעשות

ילדים בצהרון של בתי פוגעים בה. לא יודעת מה לעשות

אני חדשה בפורום הספציפי הזה. ומאוד זקוקה לפידבק שלכם.
הבת שלי בכיתה ב' נאספת אחריי בית ספר לצהרון התעמלות, והיא מספרת לי שבהסעה יש שני בנים גדולים יותר, כיתה ד', שעושים ממנה צחוק, קוראים לה בשמות והילדים האחרים צוחקים.
שבוע שעבר (כבר פעם שנייה) אחד הבנים האלה דחף אותה מהטרמפולינה. זו טרמפולינה גדולה כזאת, מיקצועית, גבוהה. מאוד מסוכן.
בפעם הראשונה שזה קרה דיברתי עם המנהלת והיא הבטיחה לדבר עם הבנים ולדאוג שזה לא יקרה יותר. אחרי שקרה פעם שנייה שבוע שעבר אז מייד הוצאתי אותה מהצהרון הזה. אבל עדיין, הבנים האלה מההסעה לומדים באותו בית ספר והיא עלולה לפגוש אותם בהפסקות ואני דואגת. גם אין לי כרגע סידור אחר אחרי בית ספר והולך להיות סיוט.
אני לא קולטת למה, למה הם עושים את זה? ולמה לבת שלי? הבת שלי קטנטונת בגודל, שקטה, חביבה. באמת לא עשתה להם כלום. היא אפילו לא בטוחה מה השם שלהם כי היא פשוט לא מכירה אותם. היא משחקת עם הבנות והבנים לא מעניינים אותה. בטח שלא הבנים הגדולים יותר.
דברתי גם עם מנהלת בית הספר והיא אמרה שהיא תדבר עם בתי אבל שאלתי את בתי אם מישהו דיבר איתה ועד עכשיו לא שוחחו איתה.

mykal

New member
למה המנהלת אמורה

לדבר איתה? היא אמורה לדבר איתם.
אני הייתי עושה מעשה, הולכתלביה"ס ומבקשת מהמחנכת
שתתן לך את שמות הבנים האלה,
מתקשרת להוריהם--ומודיעה שאפעל --מתלוננת במשטרה,
יש גם יועצת בביה"ס,
ולא הבנתי, איפה המדריכים בצהרון שרואים שהם מציקים בטרמפולינה,
הם לא אחראיים?
במקום שאת תוציאי את הילדה--שיעיפו אותם משם.
ומי משגיח בהסעה? לא ברור.
עד למנהלת יש עוד כמה דרגים בדרך.... ובריחה לא פתרון.

אין מצב שבית הספר ימסור את הפרטים של הילדים

אני גם בספק אם יעיפו אותם מהצהרון למרות שמגיע להם, ללא ספק.
&nbsp
&nbsp

mykal

New member
למה?

מי אמר את זה. אם האמא תהיה מספיק אסרטיבית, היאתעלה עם המחנכת או היועצת, ותראה מי הילדים, בודאי שתקבל את הפרטים.
או שתשב ע"י המורות ושיזמינו את ההורים לביה"ס.
יש נהלים מוקפדים נגד אלימות.

ולגבי הצהרון בדיוק אותו דבר. טרבלמייקרים מועפים--
או לפחות מורחקים לתקופה.
אם שותקים ומתקפלים מעצימים את הבעיה. גםלהם וגם לילדה.

תשובה מדויקת! מסכימה עם כל מילה

גם אני מסכימה. רק שלא נראה שזה יעבוד

אבל שווה לנסות.
ובפועל, הצהרון פרטי, לא ייותר על ילדים שמשלמים כסף.
ובית ספר לא מרחיק, בטח לא בגילאים האלה.
אני מדברת מנסיון, בני הגדול ספג לא מעט הצקות בבית ספר מכמה ילדים בכיתה, המורה דיברה עם ההורים.
היו כאלה שעצרו בשנייה, והיו כאלה שהגנו על הילד שלהם. ולא היה מה לעשות.
כשהשיחה מהמורה לא עזרה, בעלי התקשר (כי לדעתי זה עושה יותר רושם כשאבא מתקשר) וחטף צעקות שבני אשם בהכל. למזלי, הבן שלי החטיף לו בחזרה (בטעות, סתם שם יד להגן על עצמו ואיכשהו עשה לו פנס בעין) ואז הילד הפסיק להציק לו. זה הדבר היחיד שבאמת עזר.

אם הצהרון יבין שבגלל שני ילדים אלימים הצהרון מפסיד ילדים

אז אולי הצהרון יעדיף לוותר על כסף משני ילדים אלימים
במקום לוותר על כסף מעשרה ילדים נחמדים ושקטים

אבל פה כבר נעשה מעשה והילדה יצאה מהצהרון.
לפעמים עדיף לדבר עם הורים אחרים. להגיע עם עוד חמישה הורים להנהלת הצהרון ולדרוש ליווי להסעה. אולי זה יעזור לצהרון להחליט לעזור לקורבנות.

במקרה הזה אני לא יכולה לקחת את הסיכון שזה יקרה

שוב. זה כבר פעם שנייה שאחד הילדים דוחף אותה. אם השיחות לא יעזרו אז תהיה פעם שלישית. אני מרגישה שעדיף להרחיק אותה מהמקום ולא לקחת סיכון.
אני גם חושבת ששיחה עם ילדים כאלה לא תמיד תעזור. הם צריכים טיפול.
בקשר לצהרון - ברור לי שהיא לא תוותר על על שני ילדים. גם ככה אני מודעת לזה שיש לה צרות עם העסק ולא מגיעים מספיק ילדים ואני זאת שבעבר מאוד המלצתי להורים אחרים על הצהרון הזה. אבל אני לא יכולה לשבת בעבודה ולחשוב שילד אלים ידחוף אותה שוב.
&nbsp

לצערי אני חושבת שאם הבת שלי היתה יכולה "להחזיר" אז

זה באמת היה פותר את הבעייה. אני אחפש לה קורס לילדים בקרב מגע או קרטה משהו להגנה עצמית.

mykal

New member
ההחלטה הזו טובה,

ההחלטה הקודמתלעשות צעד חד צדדי להוציא אותה,
מחליש את הילדה מצד אחד,
מחזק את האלימות מצד שני.
למה לאתקדישי לפתרון יום יומים, תצטרפי להסעה,
תודעי מי הילדים--תגידי להם באופן שאינו משתמע לשתי פנים,
שאת תפני למשטרה. ותראי איך הכל נרגע.

mykal

New member
מהההה?

אם אמא שלה איתה גם בהסעה,
וגם לפני סיום הלימודים,
וגם בחוג עצמו--זה לסכן את הילדה?,
מה הילדים יתגרו גם באמא, אז בהחלט יש סיבה להתלונן.
מאיפה הבנת שהעמדתי את הילדה בסכנה.
כן כתבתי שויתור "והתקפלות" עושה נזק גם לבטחון של הילדה,
וגם מעצים את יכולת האלימות של הבנים האלה.
אז אני מבינה שזה ע"ח זמן עבודה, אבל בשביל הילדים עושים יותר מזה.

אני מבינה את הגישה שאת מציגה mykal אבל קשה לי להאמין שלאיים

על הבנים האלה יעזור ב100%. אני אשב שם יום יומיים והכל יהיה בסדר ואז עוד שבועיים לא יהיה בסדר ושוב ידחפו אותה. אני לא רוצה לוותר להם אבל מפחיד אותי נורא על הבת שלי. היא גם איבדה את הכייף ללכת לשם כי כשהם לא דוחפים אותה הם צוחקים עליה.
יש את האמהות החזקות שנלחמות למען הצדק ואני מורידה את הכובע. אבל יש אותי שאני רוצה שהבת שלי תחזור הביתה בשלום גם אם זה דרש התקפלות.
בפעם הראשונה שזה קרה דווחתי בצהרון ובבית הספר. אמרו לי בצהרון שהנושא טופל, ושבוע שעבר זה קרה שוב למרות שהנערים, לכאורה, דיברו איתם וביקשו מהם להפסיק להציק לבת שלי. אז לחכות לפעם שלישית? לא נראה לי.
&nbsp

mykal

New member
זכותך לבחור מה מתאים לך,

אני רק חשבתי שלך יש אינטרס לתת "גב" וכח לבת.
ככה המציאות של האלימות מרימה ראש.
אני בטוחה שתעשי מה שטוב לך ולבת.

למעלה