אני כל כך כועסת על המורה

אני כל כך כועסת על המורה

הבן הגדול משתתף בתחרות עבודות מטעם בית הספר, יחד עם עוד ילד. הם זכו בשלב הישובי ועלו לרמת המחוז. וכאן הבעיה: מועד התחרות מתנגש עם מסיבת הסיום של הכיתה. אם נמהר, נפספס את האוכל ונגיע באמצע של המופע / פעילות. אם יש עיכוב או פקק בדרך, נגיע לסוף. מדובר לא בסתם מסיבת סיום, סיום כיתת ו'. זאת מסיבת כיתה, וההפקה המטורפת תהיה של כל השכבה בסוף יוני.
מסיבת הכיתה נקבעה הרבה זמן מראש, ועל מועד התחרות הודיעו רק עכשיו. אנחנו מדברים על בערך שבועיים מעכשיו. מעט מאד זמן, ובכל זאת, הייתי מצפה שתהיה כאן התחשבות.
קודם כל, לפני כחודש הייתה תחרות אחרת. ילד מהכיתה השתתף והגיע לשלב ארצי. הילדים, כל הכיתה, הפסידו לימודים והלכו לשמוע אותו בתחרות הישובית, אחרי זה נסעו באוטובוס מטעם המועצה לאזורי ולארצי.
הפעם בכל מקרה לא מרשים שיגיעו יותר מדי מלווים. אבל לפחות שיתחשבו בילדים. זאת לא 'סתם' תחרות ספורט או צילום שילד משתתף ומייצג את עצמו. מדובר בעבודה שנעשתה במסגרת בית הספר, בליווי המורים וכד'.
כתבתי למורה, ביקשתי שידחו בחצי שעה (בטעות חשבתי שהתחרות במקום שקרוב לבית, עכשיו התברר לי שזה כשעה נסיעה). היא כתבה שבאמת חבל, שהיא רצתה לנסוע איתם. ושלא ידחו, הילדים יפסידו את האוכל וזה לא נורא.
חשוב לציין שלהבן שלי מאד חשוב להשתתף במסיבות, והוא מעולם לא מאחר. וכמובן, שהוא מאד נרגש מהתחרות שגם אותה לא יקצה לפספס.
מה עושים?

mykal

New member
מבינה את הכעס,

אבל אין שום דמות לכעוס עליה,
מה המורה אשמה אם בעצם היא רק חלק משכבה--
אז היא לא יכולה לשנות לכולם.
את גם טוענת שההודעה על המסיבה נעשתה מזמן,
היא נערכה נכון,
למסיבה כזו יש תיאום עם הרבה גורמים--והתיאום הוא במועד ובקביעת שעות.
אז מצד ביה"ס היתה התנהלות אחראית ונכונה.

לגבי המחוזי--הם חיים בפלנטה אחרת עם תיאומי זמן וגורמים אחרים,
וכנראה כל ארוע כזה שמגיע לסוף שנה מתנגש בארועי סוף שנה בבתי ספר.

אני מציעה לך להיערך מצידך הכי אופטימלי שאפשר,
כי כנראה שום ארוע "לא יזוז".
כן, חבל שלא עושים את המחוזי חודש קודם. זה מה שהיה נכון לעשות.

kramerkaren

New member
המסיבה הכיתתית או האירוע השכבתי הגדול?

אם זו מסיבת הכיתה אז בהחלט יש מקום לדרוש (לבקש באסרטיביות) שידחו אותה/יזיזו אותה. זה לא אמור להיות ביג דיל, וזה די המינימום שאפשר לצפות. הייתי פונה ליועצת ולמנהלת.
המסיבה השכתית יותר מורכבת בגלל לוגיסטיקה. הכיתתית? נו באמת. המורה יכולה קצת להזיז את הקוביות של עצמה ולהתגמש.

זאת מסיבת כיתה

הקטע שלפני זה נקבע שהבנות הולכות לבית כנסת לארוע בת מצווה, ואז כולם מגיעים למקום המסיבה.
לא רוצה ללכת מאחורי גבה של המורה, יש לי עוד שלושה ילדים קטנים שאחד כבר לומד אצלה.

mykal

New member
שני דברים

לא קשורים, פנית אליה, היא סרבה,
אז אתת פונה הלאה, מה הקשר שילדים אחרים שלך לומדים/ילמדו אצלה.

מצד שני אני מבינה שהמורה מחברת ארוע לארוע אחר,
כי רוצה מלהמנע מלהגיע אחה"צ כ"כ הרבה פעמים,
זו ללא ספק טרחה.להוסיף עוד ערב.
האמת היה צריך לחשוב על פתרון יצירתי, להנהלה יש את הלו"ז
של הכל והיא יכולה בתיאום עם המורה להגיע לפתרון, גם עם גופים נוספים
נוגעים בדבר. אני מניחה שיש מי שפותח את בית הכנסת,
ויש גם שם ארוח. אז לוח הזמנים מונח לפניהם.

בעלי כתב לה שוב והיא ענתה עכשיו

הוא כתב שהיות ומדובר בפעילות מטעם משרד החינוך, הגיוני להתחשב. היות וזאת הפנייה השנייה שלנו, היא כבר הייתה פחות נחמדה.
היא ענתה שהוא צודק, אבל שהיא צריכה להתחשב באחים קטנים. שאגב, זה שטויות כי רק לנו יש ילדים מתחת לגיל 5. ותאריך אחר בעייתי כי יש מסיבות בת מצווה.
הם יתכנסו ב-19:30 והמסיבה תתחיל ב 20:00, ושלא נפסיד הרבה. אגב, מה כולם יעשו חצי שעה? יחכו לנו ויתעצבנו? ממש רעיון נפלא.
בכל מקרה, קיבלנו תשובה עצבנית, לא נראה לי שיש טעם להמשיך.

mykal

New member
לא ממנה, אבל מההנהלה.

היא ענתה, למה את קוראת שכתבה כאילו בעצבים .
בלאו הכי לא מתחילים כ"כ מדויק. מסיבה זה לא כ"כ מדויק.

danakama10

New member
אז מסתבר שאולי זו לא מסיבת סוף שנה

אלא מסיבה לבנות הבת מצווה? כמו כן, להתחיל מסיבה ב 8:30 או 9 זה ממש מאוחר ולא הגיוני (בעיני גם 8 זה מאוד מאוחר, אבל ניחא).
נכון, זה לא הדבר הכי פיירי, אבל ביננו, זה לא סוף העולם.
אני אומרת שילך בגאווה לאירוע שלו, ואחרי זה תשתדלו להגיע למסיבה הכיתתית. ואם לא יעבוד, אז באמת שלא נורא. על זה לא הייתי נלחמת עם בי"ס. ניסיתם, הסבירו שאי אפשר, וזהו.

חושבת כמוך .

mykal

New member
סליחה, מסיבת כיתה במאי?

תמוה, מוזר, מפליא,
אלא אם יש סיבה מיוחדת, מורה יוצאת לחופשת לידה,נניח,
בד"כ מסיבות כיתתיות בכיתה ו' אם הן בכלל
נעשות זה לאחר המסיבה השכבתית, שאליה יש הערכות אפילו ברמה ישובית.
לא כך הבנתי את הדברים בפוסט הראשון.
מציעה לך לגשת לביה"ס--ולדבר עם ההנהלה.
הרי להם יש גם אינטרס בארוע המחוזי. היצוג של התלמידים מכבד
את ביה"ס.ותעבירי זאת לטיפולם.

מה אשמים האחראים על התחרות?

הילדים עבדו על זה כמה חודשים, הגישו במרץ. איך הם אמורים לדעת שיוחלט לחגוג סיום שנה בתחילת מאי?

הייתי מנסה לפנות למנהלת...לא חושבת שהילד צריך להפסיד

את המסיבה הכיתתית ולא יקרה כלום אם ידחו בשעה..

למעלה