חבר שלילי

חבר שלילי

לבן שלי יש חבר שאנחנו לא סובלים. בשנה שעברה הם היו ממש קרובים, הבן שלי היה שם פעמיים בשבוע, וגם זה אחרי שהגבלנו. ההורים מאד בעד הקשר שלהם. אנחנו מאד נגד.
לדעתינו, הוא משפיע לרעה על בני. לדוגמה, בהשפעתו, הבן שלי עוד יותר נדבק למסכים, לדברים לא מאד חינוכיים. כשהוא שם, הם רק במחשב. הבן שלי פשוט "שכח" איך משחקים עם חבר בסתם משחק.
הוא עודד את בני להציק לבני הבכור שאסף את אחיו מבית הספר. ועוד כל מיני התנהגויות שליליות.
לגבי המחשב, ניסיתי לדבר עם האמא, אבל הבנתי שהילד די שולט בבית. ולא היה שום שינוי בקטע הזה. עצרנו את הקשר ברגע שעודד הצקות לבני הגדול.
למעשה, המשיכו להיות חברים בבית ספר גם(וגם שם ביקשתי מהמורה להרחיק עד כמה שניתן), ואחר הצהריים לא נפגשו.
עכשיו פתאום האמא שום ביקשה שיקבעו (גיל גבולי, ההורים עוד עוזרים לקבוע). בנתיים באמת לא יכולנו. אבל אני תוהה האם למנוע מהם להיפגש או רק להקטין עד כמה שניתן את המפגשים.
בעיר, לא נעים לי מאמא, היא ממש נחמדה. ולא פעם אני במצב כמו שלה, הילד מבקש לקבוע והאמא השנייה ממציאה תרוצים.

בן כמה הבן שלך?....

לדעתי זה קצת מוגזם לכתוב על ילד (גם אם הוא ממש מרגיז) "לא סובלים".
&nbsp
את העניין אם המסכים את יכולה לפתור בקלות לדעתי: שיבואו אליכם ואז תוכלי להגביל את השימוש.
&nbsp
בקשר להשפעה- אני מאוד לא אוהבת שהורים בטוחים שהילד שלהם מושלם ואם הוא עושה משהו- זה תמיד השפעה שלילית של החברים.
גם החבר עודד את הילד להציק לאחיו, זאת היתה בחירה שלו.

ההשפעה השלילית היא צפיה במסכים?

לדעתי זו בעיה קטנה. נחמד שיש לו חבר, אפילו אם מה שהם עושים זה לשבת מול מסך ולא לשחק סטנגה.
וזה מקסימום יומיים בשבוע.

אבל אם מבחינתך זו בעיה - זכותך לאסור. בינתיים - את יכולה. עוד כמה שנים - כבר לא כלכך.
ותגידי לאמא את האמת. כבר ביקשת ממנה פעם להגביל מסכים, ככה שהיא לא תופתע. תגידי שאת לא מרשה לבן שלך להיות בבית שבו משחקים במחשב.

adif11

New member
אני דוקא יכולה להבין אותך

גם אצלנו לצעיר היה חבר שממש לא אהבנו. שקרן, תחמן, פרוע וחסר גבולות. הבן נפגע ממנו לא אחת. בתקופה שהסתובבו יחד בפעם הראשונה מאז שהפך לתלמיד קיבלתי שיחת טלפון נזעמת מהמחנכת. נכון שזו גם אשמתו ולא צריך להגרר אבל עובדה שזה לא קרה עם אף חבר אחר. למזלנו הרב לאחר חצי שנת חברות אותו ילד עבר דירה ובית ספר והיחסים התקררו והתרחקו באופן טבעי.
מציעה לך ללכת עם תחושת הבטן שלך שהילד הזה לא טוב לבנך, ויש לי הרגשה שנושא המסכים הוא רק נושא אחד מיני רבים. נסי להתחמק ככל הניתן ממפגשים עם החבר ההוא, עודדי את בנך ועיזרי לו ליצור חברויות חדשות והמשיכי להיות בקשר עם המורה לגבי שעות הלימודים.

mykal

New member
דעתי,

מותר לך כאמא להחליט--מה נראה לך ומה לא לגבי התרועעות עם ילדים אחרים,
אבל, נראה לי שכדאי קצת לשנות את ההתנסחות,
אז יהיה גם לך קל יותר מול הבן שלך,
במקום לומר שהחבר שלילי, תגידי לבן שלך--"שאת מרגישה
שהחברות איתו לא עושה לו טוב, וההתנהגות שלך כשאתה איתו
לא נראית טוב ומזיקה,, אתה הרבה במסכים, אתה מציק לאח שלך,
בד"כ אתה ילד טוב--וזה משפיע עליך לרעה".
ולגבי בקשת האם--תגידי לה שלא כ"כ מסתדר עם הזמנים והצרכים בבית.
בתקופה הזו.
לא צריך לפגע, וגם לא להתחכם ולחפש כל פעם בתירוץ חדש.

רק רוצה לומר לך, שחשוב ללמד את הילד להשפיע על החבר ולא להפך,
איך כתבת גיל גבולי, עוד קצת לא תוכלי להגביל אותו לגמרי בבחירות שלו,
אבל נכון להדריך אותו מצד אחד "לגדל חוט שדרה" ולא להיות מושפע כ"כ,
מצד שני לבחור חברים שמקדמים אותו ולא להפך.

קשה לשקר לאמא

כי היא מכירה את הלוז. היא מזמינה גם ישר אחרי הלימודים כשהיא יודעת שהולך הביתה. והם שכנים אז אין גם תרוץ לוגיסטי.
אלינו אני לא רוצה שיבוא. הוא מוכן רק מחשב, ולא מקשיב לנו ומעודד את בני להתעלם מאיתנו.
בזמנו הסברתי לבני שהוא מתנהג לא יפה כשהוא נפגש עם הילד הזה, ואני מבקשת שיקבע עם ילדים אחרים. בהתחלה התנגד מאד, עכשיו לגמרי השלים עם המצב.

mykal

New member
בכלל לא התכונתי

שתשקרי, מיד אחרי בי"ס את צריכה אותו לעזרה,
ואם לא נוח לך בזה.
מותר לומר בגלוי, שהבן שלה רגיל להרבה מסכים,
ואת מתנגדת--את חושבת שזה מזיק. ולכן מספיק שהם בבי"ס לומדים יחד.
בלי כל השאר, בלי לחלק ציונים, על ילד שלילי או חיובי--
אי התאמה לאג'נדת חיים זה תירוץ מספיק טוב.

ליאת של עדי

New member
מנהל
תשמעי

אם היה לבן שלי סוג של חבר שממש לא הייתי אוהבת והייתי חושבת שהוא השפעה רעה, הייתי מרחיקה לגמרי ובטח ובטח לא מפגישה אחהצ, כל שכן פעמיים בשבוע שזה המוןןן
&nbsp
לפי מה שאת מתארת הבן שלך נגרר. לא תמיד זה נורא, זה אומר שיש לו אופי נוח והוא יגדל להיות ככל הנראה בן אדם עם אופי נוח. מה שכן, זה דורש את השגחתך שהוא יהיה בסביבה של ילדים שלא דוחפים אותו לעשות דברים שליליים. לא אומר לך שהבן שלך חף מכל פשע כי בסופו של דבר זאת בחירה שלו לבחור איך לנהוג, אבל אני נוטה להאמין שאם אני דואגת לסביבה חיובית, הילדים שלי יהיו חיוביים יותר (האמת שיש לי משפט עם אסוציאציה שלילית יותר אבל לא נעים לי לכתוב אותו בהקשר של ילדים
)

למעלה