נופש בחול כשאין בייביסיטר

יהלום29

New member
נופש בחול כשאין בייביסיטר

זה כבר זמן מה שאני מתה לחופשה בחו״ל , לבד בלי הילדים..
לא נסענו לבד מאז שהילדים נולדו 9+ שנים.
הבעיה שאין לי ממש שישמור עליהם. מדובר על 4 ילדים, בגילאי 8.5 עד 1.5
ההורים שלי לא מוכנים, חמותי יכולה אבל ללילה אחד אולי אולי שניים, לא מספיק לטיסה לחול, וגם היא לא ממש משתלטת עליהם.
וזאת הבעיה העיקרית, אין לי בייביסיטר שמסוגלת להשאר עם ארבעתם לכל כך הרבה זמן. זאת אחריות מטורפת שאני לא רואה למי אפשר לתת. הילדים שלי גם די קשים, וגם לי קשה להשתלט עליהם הרבה פעמים, לא כל כך רואה פתרונות.
חשבתי לרגע אולי לנסוע עם חברה , למרות שפחות מתלהבת, אבל שתי חברות ששאלתי לא רצו. ואין לי יותר חברות לשאול

אוף. רעיונות יצירתיים?

מה עם לפזר את הגדולים לחברה טובה אולי

ולבקש מחמתך 3 לילות
+גיוס עזרה של אימהות מהגן והכיתה
בהקפצות אם צריך
או באירוח אחר הצהרים

וואו, באמת נשמע קשה
לגמרי מבינה לליבך...
הפעם הראשונה שאני ובן זוגי נסענו לחו"ל יחד הייתה.... לפני 3 חודשים! ויש לנו רק 2 ילדים, וגם הם גדולים (12 ו-8 וחצי) וכבר לא בעייתיים. הם נשארו אצל ההורים שלי, עם לו"ז מסודר וברור (ריבוי חוגים דווקא כן בעייתי), ועם לא מעט עזרה בהסעות גם מחברים ועוד בני משפחה שארגנתי להם מראש. בסה"כ הסתדרו בסדר גמור.
האמת שאני די מבינה את ההורים שלך ושל בעלך. להישאר לבד עם 4 ילדים, כשהקטן בהם הוא עדיין קטן מאוד, ואת עצמך מתארת אותם כ"קשים" זה באמת מאוד קשה בגילם. הם כבר לא רגילים להתנהלות הזו, ובגילם המבוגר אני משערת שזה גם אינטנסיבי מאוד עבורם.
אין לי ממש הצעות אופרטיביות בשבילך איך לפתור את העניין ובכל זאת לנסוע לחו"ל. אני יכולה אבל להגיד לך שעד שטסנו לחו"ל השנה, פשוט "הסתפקנו" בחופשות זוגיות של 2 לילות במצפה הימים, פעם-פעמיים בשנה. נכון שזה לא חו"ל, ואי אפשר להשוות, אבל לפעמים זה מה יש, ואם יש מישהו שמוכן להישאר עם הילדים לחמשוש, אז בינתיים קחי את זה ולכי על המקום הכי מפנק שתוכלי לחשוב עליו. כשהילדים יגדלו אפשר יהיה לחשוב שוב על העניין ואולי לשכור 2 סטודנטיות שיחלקו ביניהן את האחריות.
צר לי שלא הועלתי יותר

אני שמרתי על 2 ילדים לאמא יחידנית כשהיא נסעה לחו"ל

הם היו גדולים, בן 14 ובן 9, הייתי אחראית על הארוחות (הגשה, לא בישול ), על (מידה מסויימת ) של בידור וישנתי שם בלילות. לי זו היתה עבודת חלומות, הרווחתי בשבוע מה שחברים שלי הרוויחו כל הקיץ. והילדים היו מקסימים. לאמא זה היה פתרון זול יותר ממטפלת מקצועית. הגילאים אצלך הרבה יותר צעירים, והקטנים לפחות צריכים דמות מוכרת - אם את נוסעת באוגוסט אולי הגננת או הסייעת מהגן של הקטן יהיו מעוניינות בהשלמת הכנסה? והגדולים אצל סבא וסבתא?

מה עם להביא מטפלת שתהיה עם הסבתא?

אצלי זה היה התכנון בקיץ כי היא לא מסכימה לשמור לבד עם שני הקטנים.
אפשרות נוספת: לקחת איתכם את הקטן / את שני הגדולים (תלוי על מי קשה יותר לשמור).
מה עם לפזר בין שתי הסבתות?

טיול מאורגן. לבד. להמשיך לחפש שותפה

מה שאני הייתי עושה, נוסעת לבד. אבל כיף לי להסתובב עם עצמי, ואני יודעת שלא כל האנשים אוהבים את זה.

אם את מאלה שלא נהנים מלהיות לבד - אפשר לנסוע בטיול מאורגן.

עוד אופציה - לחפש מישהי שאת חצי מכירה. אפילו לכתוב בפייסבוק ״בא לי לנסוע לחו״ל, למישהי בא להצטרף?״. אולי יש עוד נשים במצבך שמאיזו סיבה אין להן עם מי לנסוע, וישמחו להכיר ולהצטרף.

יהלום כתבת לי את ההודעה שלי בשמך חח

שיפשתי עיניים לכינוי...
חשה בדיוק כמוך - מתה לזמן זוגי חולמת על חול... וארבעה ילדים אחד עוד יונק אבל אולי זה גם תירוץ שלי לברוח הקטן הזה כבר בן שנתיים וחצי היונק..
יש לי אמא ואבא מדהימים אבל ארבעה ילדים מסגרות חוגים לילות השכבות...טו מא'צ בשבילהם..והימים נראים לי פתאום כאלה ארוכים...מלא משימות..ואצלי לא שובבים כמו שאת מתארת אצלך..ולא בא לי למצוא סידור שיום אחד זאתי ויום אחד ההיא ויום סבתא...מה גם שלא נסענו בלעדיהם מעולם...
וגם אני חיפשתי חברה והשתפנתי תאמת אבל גם לא מאמינה שמישהי תרצה..
ואמרתי אולי אקח את אחד הילדים לבד...
בקיצור אין לי פתרון אני לא מצאתי...רק הזדהות חיבוק שאת לא לבד...עוד מעט יגדדלו וניסע ביחד - רוצה להכיר?

adif11

New member
וואו באמת נשמע לא פשוט

גם ארבעה וגם ממש צעירים. לא נראה לי שתמצאי אדם אחד שיצליח להשתלט.
האפשרויות שנראות סבירות הן פיזורם בין כמה גורמים אם יש בכלל כמה כאלה שיהיו מוכנים לארח ילד אחד או שניים לארבעה ימים לפחות, או שני אנשים שיבואו לגור אצלך בבית. לפני שנים גייסנו את המטפלת ובן זוגה , הם גרו אצלנו ארבעה ימים (ואצלי יש רק שני ילדים....) השארנו להם את האוטו.

ayely33

New member
אנחנו נשואים 10 שנים ועדיין לא היינו בחו"ל לבד

מסיבה דומה ולנו יש שניים. בשלב זה מוותרים, נסענו פעם ראשונה לחו"ל שנה שעברה עם הילדים והיה נחמד מאוד.
יש לי חברה עם 4 ילדים שהיא עושה חלוקה במשפחה- זוג ילדים אצל הסבתא ועוד שניים פיזרה בין האחים שלה ושל בעלה (לדודים של הילדים).
הילדים נהנו וגם ההורים, לי אין מישהו שאני מרגישה נוח להשאיר כמה ימים אצלם אבל אם למישהו יש אז זה נהדר.

יהלום29

New member
וואו. טוב לדעת שאני לא לבד לפחות

לחלק את הילדים היה רעיון טוב, אבל כאמור אמא שלי לא מעוניינת, ורק חמותי מוכנה אז אין למי לחלק..
טוב נתאפק עוד כמה שנים, אולי יהיה יותר קל. בנתיים נסע איתם

גם אני ניחמתי את עצמי שזה עדיף על כלום

מניסיון של כמה שנים כבר אני יכולה לבשר לך שככל שהם גדלים זה הופך הרבה הרבה הרבה (!) יותר קל, ובהתאם גם הרבה יותר כיף. הנסיעות הראשונות \שלנו איתם היו מאוד לא פשוטות, בעיקר בכל הקשור לבכור. הוא היה ילד מאוד קשה. מאוד.
עכשיו, כשהוא בן 12, זה הופך לתענוג ולזמן איכות אמיתי. אני ממש מחכה לחופשות שלנו איתם, בארץ ובחול, וסופרת בצער לאחור את השנים שנשארו לנו לטוס בהרכב מלא (מאמינה שלא יותר משש שנים לכל היותר
וכל מה שיבוא אחר כך יתקבל בברכה..).
מאוד קשה לטוס לחו"ל עם ארבעה, שלא לדבר על הצעירים מאוד, אבל מבטיחה לך שעם השנים זה באמת יהיה יותר קל ויותר מהנה.

danakama10

New member
לוותר על נסיעה זוגית

יש לכם הרבה ילדים, צעירים, קשה להשתלט עליהם. זו ממש לא תקופה בחיים לנסוע לבד.
את יכולה להשאיר אותם לערב אחד עם הסבים שכן מוכנים ולנסוע עם בעלך ללילה אחד בארץ.

להיות רק שניכם לבד כמה לילות? זה מסוכן...

עוד עלול לצאת מזה עוד ילד ואז בכלל תוכלי רק לחלום על חופשה זוגית בעשור הקרוב...

למעלה