המלצה לעורך דין

זממנית

New member
המלצה לעורך דין

מי יכול להמליץ על עורך דין שמתמחה בסיוע משפטי מול משרד החינוך?
לא יכולה לפרט כרגע בגלל מורכבות העניין.

mykal

New member
השאלה שלך

לא מוגדרת.
אין עו"ד שמתמחה נגד משרד החינוך,
יש עו"ד בהתמחויות--בעיות תעבורה, תחום נדל"ן,
דיני עבודה.אם זה בתחום מינהלי--יש.
נגד משרד? אין התמחות כזו.
אם היית אומרת ענין עקרוני--אולי היה ניתן להציע.

זממנית

New member
המילה המדויקת

היא לא מתמחה, אלא עורך דין שעובד בנישה הזאת ויש לו נסיון בייעוץ משפטי להורים מול מערכת החינוך.

mykal

New member
התמחות לא כמישהו

מתמחה שלא סיים.
אלא התמחות במובן של משהו שהוא מסלול.
כמו רופא שם כולל, רופא שינים, רופא א.א.ג.
זו ספציפיקציה.
גם בעריכת דין ההתמחות ספציפיקציה בנושא מסוים.לא מכירה
כזו של הורים נגד משרד.
אם הנושא הוא גביה שלא כדין, אזי מי שהתמחה בתחום כלכלי.
זה ביררתי אצל ביתי העו"ד.
אולי יש מישהו בפורום שיודע טוב מזה

3תיתי

New member
יש אחד כזה! (למען האמת, יותר מאחד)

אפילו יצרנו איתו קשר והוא עשה רושם טב. בסוף החלטנו, בעצתו, לא לתבוע, ולכן לא יכולה לתת המלצה מדוייקת יותר. לא זוכרת את השם. נסי לחפש בתביעה של הורי תכנית בר אילן נגד שי פירון ומשרד החינוך, נגד תכנית ה"למידה המשמעותית". הוא עזר להורים לנצח את פירון ומשרדו.

3תיתי

New member
לא גיל, כיתה. עוד אחת מההמצאות הגאוניות של פירון.

שאסר בגרויות בט' וי'. ולא לקח בהחשבון את המחוננים. כולל תכנית בר אילן. כדבריו "כשכורתים עצים עפים שבבים" (גאון, כבר אמרתי?). ההורים שכרו עו"ד שמתמחה בתביעות נגד משרד החינוך, ואף ניצחו בבית המשפט. אנחנו היינו באותה צרה, אבל לא בתכנית, אלא סולו. הבת עשתה בגרות בתאוריה של המוסיקה בכיתה ט'. והבגרות הזו לא מוכרת לה. מכוון שהיינו לבד, וגם לא יכולנו להתחלק בעלות עם אף אחד (עלות גבוהה מאד), ירדנו מזה, וככה קיבלה 96, ואיש לא מכיר לה בבחינה. למה? תודה פירון, תודה!! הנה עוד שבב שעף! לא זוכרת את שם עורך הדין, אך אפשר לבצע חיפוש. ככה אנחנו עלינו על שמו.

דיברגנט חדש

Well-known member
ואם מישהו נבחן אקסטרני, האם זה היה אפשרי?

כוונתי, כמובן, מישהו שלא לומד בכיתה סדירה, אלא במסגרת אחרת, לרבות חינוך בייתי.

לא.

הבת דוברת אנגלית, רצתה לחסוך לעצמה שעות לימוד בבית הספר (ממילא קיבלה פטור מהשעורים ומחוייבת רק במבחנים ועבודות) ניסינו לרשום אותה לבגרות חורף אקסטרנית. אי אפשר.

דורית1901

New member
בשביל לרשום לאקסטרני צריך אישור לחינוך ביתי

אם הילד בגיל חינוך חובה. הבן שלי עושה את זה וקיבלנו אישור מסודר ממשרד החינוך.

דיברגנט חדש

Well-known member
למה?

יש בתי ספר מיוחדים שנקראים אקסטרנים.
&nbsp
בזמן שאני הייתי ילד, תיכון חדש, היה כזה.

דורית1901

New member
יש חוק חינוך חובה עד גיל 18

לכן, אין כזה דבר "בית ספר אקסטרני" לגיל הזה. בתי ספר שמגישים לבגרות נקראים "תיכון" ומוגדרים אינטרניים.

ילד בגיל תיכון שמעוניין לגשת לבגרויות שלא במסגרת בית ספר צריך להרשם לבחינות, ולפי כללי משרד החינוך לא ירשמו אותו ללא אישור על חינוך ביתי. אתה יכול לקרוא יותר בפירוט על כך באתר משרד החינוך.

אדם בוגר שאינו כפוף לחוק חינוך חובה יכול להרשם למה שהוא רוצה, וגם לבתי ספר שמציעים קורסים לבגרויות. אני מניחה שניתן לקרוא לבתי הספר האלה "אקסטרניים" או בכל שם אחר שיעלה על דעתך.

דיברגנט חדש

Well-known member
ברגע שהתחלת מסלול, את כבר לא יכולה לעבור למסלול אחר, אלא אם

כן תתחילי שוב מהתחלה, לכן גם מבוגרים לא יכולים לעשות מה שהם רוצים ומי שהתחיל עם אינטרני, ימשיך להיבחן באינטרני (הבחינות שונות בין אקסטרני לאינטרני וגם דרישות המינימום של מס' יח"ל פר מקצוע).
&nbsp
חוק חינוך חובה הוא עד כיתה י' והבתי ספר האלו היו כאלו שלקחו לחיקם את אלו שלא הצליחו להיות בבתי ספר רגילים.

דורית1901

New member
אמרת מספר דברים, וכולם לא נכונים

אני מציעה לך, שוב, לבדוק באתר משרד החינוך. למי שקורא אותך אני מציעה לא להסתמך על הפוסט שלך כמקור למידע.

דיברגנט חדש

Well-known member
נכון מאוד לתקופה שבה הייתי ילד

לדוגמה, באקסטרני מס' נק' המינימום של ספרות היינו 3 נק' ואילו באינטרני הוא 2 נק'.
לא ניתן להחליף ביניהם.

למעלה