קורס לנהיגה נכונה

ויקה1222

New member
קורס לנהיגה נכונה

בעלי קיבל הזמנה (שלא ניתן לסרב לה) בגלל שתי עבירות, האחת נהיגה בכביש בינעירוני במהירות העולה בעשרים קמ"ש מעל המותר והשניה, אי עצירה בעצור (פשוט לא שם לב).
מישהו הלך פעם לקורס כזה? הם באמת יכולים לחייב אותו בקורס בגלל שתי עבירות (נוהג כבר שנים) . אשמח לתובנות.

mykal

New member
זה לא קשור

לסוג העברות אלא למספר הנקודות שנצברו.
הם יכולים לחייב קורס נהיגה מונעת.
אגב, כל נהג חדש אחרי 3 שנים(נדמה לי שזה מספ השנים)
חייב בקורס כזה.

mykal

New member
אולי לא הגיע למכסת נקודות מחייבת

אבל יש על ההזמנה מספר לבירורים.

עשיתי כזה פעם... זה תלוי במספר הנקודות

יש עבירות שהנקודות עליהן גבוהות, אז אולי שתיים זה מספיק.

אם הם שולחים ״אתה חייב״, אז כנראה זה כי הם יכולים.

תבדקו מה כתוב על הטופס - האם כתוב שהוא חייב, או שמומלץ

הוא חייב לעשות את הקורס

שתי העבירות הן כאלו שהנקודות עליהן מביאות למצב של קורס.
קורס נהיגה נכונה הוא הקורס ה"קטן" (להבדיל מ"נהיגה בטוחה" שמיועד לעברייני תעבורה יותר "רציניים").
העונש על אי ביצוע הקורס היא התליית רשיון - כלומר הוא לא יוכל לחדש רשיון נהיגה עד השלמת הביצוע.

לפני כמה שנים שינו את שיטת הנקודות, ועכשיו אין מחיקת נקודות אם לא בוצעה עבירה בשנתיים האחרונות, אלא המחיקה מותנית בביצוע קורס נהיגה, ואז אי ביצוע עבירה במשך שנתיים.
אם לא יבצע את הקורס הנקודות עלולות להמשיך ולהצבר, והעבירה הבאה עלולה לגרום לעונש חמור יותר.

מדובר בקורס (משעמם!!!) של 3 מפגשים בני 3 שעות כל אחד, בעלות של קצת פחות מ-400 ש"ח (נכון לשנה שעברה)

adif11

New member
לא יודעת לגבי מספר העברות

או הנקודות שמחייבות קורס כזה אבל רק חייבת לנחם אותך (ואותו) שהשתתפתי בקורס כזה לפני די הרבה שנים והקורס זכור לי כאחת החוויות היותר משעשעות שהיו לי בחיים.
פוגשים שם טיפוסים שממש בזבוז שלא פתחו קריירה כסטנדאפיסטים.
בחיים לא צחקתי ככה. אני לגמרי רצינית.
אם מגיעים במצב רוח טוב ובכוונה לקבל את המפגשים האלה כשילוב של חוויה אנתרופולוגית עם מופעי סטנדאפ מאולתרים - הנאה רבה מובטחת.

מעבר לנהגים חדשים אחרי שנתיים

שמחוייבים בקורס הזה, כל נהג שצבר מעל מספר מסויים של נק' בפרק זמן שנקבע (5-7 שנים לא זוכרת בדיוק כמה), מחוייב בקורס נהיגה מונעת (אולי היום כבר קוראים לו נהיגה נכונה).
אלו שלושה מפגשים תקועים כמו קוץ ובסופם מבחן תאוריה בקטנה.
מי שלא עושה את הקורס הזה לא מקבל חידוש רשיון נהיגה. עד כדי כך פשוט החיוב.

למעלה