איזה קטע הזוי

איזה קטע הזוי

אתמול כל ההורים קיבלו מייל בו כתוב: כל הורי הכיתה מוזמנים לפגישה דחופה עם צוות בית הספר ביום שישי. זהו, בלי הסבר. אחת האמהות שאלה, התעלמו.
כולם חיכו עד היום הסבלנות, וכלום לא קרה. אז התחילו שיחות בווטסאפ, לנסות להבין. אף אחד לא יודע. כן יודעים שהמנהלת התעקשה על הניסוח הזה, המעורפל והמלחיץ.
ואין מה לעשות, חוץ מלהמתין

adif11

New member
עכשיו גם אנחנו במתח

מחכים לעדכון ממך בשישי בצהריים.
וכן- באמת קצת הזוי.

אשרז4

New member
מוזר. אין את האמא שתמיד יודעת הכל לשאוב ממנה?

טוב עכשיו אתם בטח גם יודעים כבר
חזרי לעדכן

המורה התפטרה

עוזבת אחרי פסח. אין מחליף מתוך בית הספר. המנהלת מנסה לגייס בחוץ, יש רק סטודנטים של הסבה, שמסרבים כי לא יכולים לשלב עבודה עם סיום הלימודים. איכשהו אף אחד לא שואל האם זה בסדר להביא סטודנט בהסבה, בלי נסיון בהוראה ללמד כיתה ועוד להיות מחנך. מעצבן ברמות.

mykal

New member
למה המורה התפטרה?

מה קרה?
להביא סטודנטים זו אלטרנטיבה עקרונית זמינה.
אין מה לשאול את ההורים--אבל, איפה הפיקוח?
אם מדובר בכיתה ו' אז אולי אפשר להעביר מכיתה אחרת נמוכה יותר?
למה לא ניתן להביא--סמינריסטית--שיעזרו לה?
קצת מוזר שעוזבים מצב כזה.

חזרה למקצוע הקודם שלה

מסתבר שבאה מהסבה, ועכשיו קיבלה הצעה שלא יכלה לסרב.

mykal

New member
טוב שלא נשארה,

דמות בלתי חינוכית בעליל.
מה זאת אומרת לא יכלה לסרב? ככה להפקיר כיתה כן יכלה?
בן אדם לא אחראי, ואני בטוחה שלא תחזיק מעמד גם
למקום שלא יכלה לסרב.
כל הסיפור הזה של הסבה--נכשל כשלון חרוץ.
אבל, אני חושבת שמפקח/ת טוב/ה, מנהלת טובה,
יכולים למצוא פתרון אפילו איכותי למצב. התארגנות אחרת.
כשמורה חלתה אצלינו בזמנו--הייתי מחנכת של שתי כיתות.
מורות אחרות בצוות יכולות/צריכות להתגייס.

המהנהלת באמת אמרה ששתי המורות האחרות רות יעזרו

אז מה? בכיתה א' אחרי חודשיים המורה ילדה. חזרה באפריל. הייתה איתם עד סוף השנה ובכיתה ב'. עכשיו בכיתה ג' שוב המורה מתחלפת ומביאים מישהו חסר נסיון, ולא סתם לשעה בשבוע אלא להיות מחנך. אני לא אופטימית, אבל אין מה לעשות חוץ מלקוות לטוב.

mykal

New member
מענין מה שכתבת,

ואני אשאל, מי זה חסר הנסיון שיגיע?
אגב, יתכן מאוד שהחסר נסיון הזה הוא מאותגר ומשקיען והכיתה רק תרויח?
למה לא הציגו אותו/ה לכם באסיפת ההורים--זה לטעמי צעד מתבקש.
ומכיון שזו כיתה שכבר עברה טלטלה, הא לא הגיוני יותר
להעביר מורה קבועה בביה"ס לכיתה הזו ולהכניס את החסר נסיון לכיתה
שעברה מסלול רגיל בלי משברים?

לא יודעים מי יגיע

היא עדיין מראיינת, מקווה לסגור השבוע. אחרת, אחרי פסח בכלל לא ברור מי ילמד.
יגיע מישהו לקראת סוף הסבה מקצועית למורה.
שאגב, אולי לא ימשיך לשנה הבאה בכלל.

mykal

New member
שני דברים--

1)כל נושא ההסבה להוראה --הוא לא הצליח,
השקעה כספית של המשרד --חלק מהאנשים זה היה מפלט עבורם--
ולא הצליחו כמורים.
2)איפה התארגנות הורית של ועד הכיתה שלכם, לדרוש עבור כיתה שכבר
סבלה ממורים מחליפים--לקבל מורה קבועה, ושבכיתה אחרת תבוא מורה
מחליפה, זו דרישה לגיטימית גם מהפיקוח שיוריד הנחיה למנהלת שלכם,
יש עוד שבוע עד חופשת פסח, לכו לעשות עם זה משהו.
לקטר ולא לעשות אז אל תאשימו אף אחד. הדרישה שלכם צודקת.

ליאת של עדי

New member
מנהל
למה דמות בלתי חינוכית?

להיות מורה היום זה אחד הדברים הקשים שיש. הרבה מורות נושרות בשנים הראשונות אם לא ממש בהתחלה, כי הם לא מצליחות להתמודד עם הקושי, וזה קושי רציני וכבד ואני לא שופטת אף אחת ואחד שלא מצליחים. והחוקים החדשים או לא חדשים של משרד החינוך שקושרים את הידיים של המורים ולא נותנים להם כלים להתמודד עם בעיות בכיתה, אני לא מבינה איך אפשר להתנהל ככה. ואחרי הסיכום שלהיות מורה זה מאוד קשה, השכר הלא מתגמל שבא עם זה, בחיים הכלכליים הקשים היום, הצעה אטרקטיבית כספית שאולי יכולה להוציא משפחה מהבוץ, בהחלט יכולה להיות כזאת שאי אפשר לסרב לה. אני רואה זוגות שנאבקים גם בתחום הכלכלי וזה מפחיד איך הקצב ליפול לתהום הוא מהיר ונמצא מעבר לפינה.
(ועד אופציה מאוד אפשרית היא שתנאי העבודה בבית הספר הספציפי הזה הם ממש גרועים אין לדעת ביחוד כשההורים שומעים רק את הצד של המנהלת ואולי זה לא הסיפור האמיתי)

בת האש

New member

לדעתי ההנחה שאדם אמור להקריב את חייו בשם העבודה זה רעיון בלתי חינוכי בעליל. עבודה, גם עבודה של מורה, זה בסך הכל עבודה. זה הכל.
&nbsp
אם כבר, שהמנהל יתפטר. מורות חולות, נכנסות להריון, עוברות דירה. קורים כל מיני דברים. והבושה היא שלו, שהוא לא מציע אפשרות טובה יותר מסטודנטים לתפקיד המחנך.
&nbsp
&nbsp

mykal

New member
להקריב את חייו?

מי שעומד בכיתה כמורה הוא חייל? בשדה קרב?
נותרו חודשים וחצי אחרי פסח, אדם מבוגר שמקבל על עצמו אחריות
לא מסוגל למלא את המטלה הזו?
למה המנהל אמור להתפטר? הוא אמור להוליד מורים? מצבת המורים נמצאת בידי הפיקוח. ובעובדה מורים קבועים כבר משובצים,
אז כן האלטרנטיבות של סטודנטים, או תלמידי מכללות למורים הם אופציות דוקא
לא של המסימים כי יש פרויקטים ובעיה בגלל חודשיים-- לא לסיים כדי לקבל תעודה.
מורות בהריון זו בעיה, ורופאות? ועובדות מחשבים? המנהלים שלהם מתפטרים בגלל זה? וההריון הוא הבעיה--מורים במילואים זה בסדר? המנהלים לא אמורים להתפטר?
דרישה תמוהה ביותר.

בת האש

New member
זה היה ניסוח גרוע

התכוונתי לכך שאדם לא אמור לחיות אומלל בגלל העבודה שלו. אני חושבת שכל מי שאומלל בעבודה שלו ויש לו אפשרות להתפטר - שיתפטר! העבודה תסתדר.
&nbsp
זו האחריות של המנהל לדאוג שיהיה מורה מחליפה. ואני אישית עוד לא נתקלתי מעולם בכך ששיבצי סטודנטית לרפואה במקום רופאת המשפחה שלי, כי זו נכנסה להריון... איכשהו, מצליחים למצוא רופאים שהם לא סטודנטים. כנ"ל לגבי מורים בהריון.
&nbsp
למיטב ידיעתי, אף מורה לא חותמת על התחייבות להשאר עד סוף השנה. כך שהיא לא הפרה שום התחייבות שלה.
&nbsp
מסיבה לא ברורה את חושבת שמורים התחייבו להשאר עד סוף השנה, ולכן הדבר האחראי הוא לעשות את זה גם אם זה בא על חשבונם. למה? גם בתפקידים אחרים לאנשים יש אחריות, ועדיין ברור לכולם שאנשים יתפטרו כשמתאים, ומסתדרים איכשהו...
&nbsp
&nbsp

mykal

New member
אף אדם לא חייב

להיות אומלל בגלל העבודה שלו--אני מסכימה.
אבל מי שלא מסתדר בעבודה שלו--(בכל עבודה) לא יכול לקום בבוקר ולומר--סיימתי--חייב לתת מרוח של לפחות שבועיים,
ורואת חשבון אפילו סטג'רית שתעזוב בסוף פברואר,
שמה ילך לניה כמי שאיננה אחראית--גם למשרדים אחרים--
לעובד יש אחריות כלפי מקום עבודתו.
ממש כפי שמעביד לא יכול לבוא לעובד ולומר לו--ממחר אתה לא עובד,
אלא יש לתת מכתב פיטורין ושימוע ועוד 30 יום.
זה הוגן וזו מערכת.
אגב, ברוב בתיה"ח מי שמטפל בחולים בלילה אלא סטג'רים, ובהרבה מקרים הרופאים אינם ממש מומחים אלא מתמחים.(בהתיחסות לדוגמא שנתת).

ולענין המורה--מורה שלא טוב לה--יכלה לעזוב בחנוכה, אז עוד ניתן לגייס פרחי הוראה. למה חיכתה עד עכשיו? למה לקלקל לילדים?
ובמקרה הזה--לפחות ממה שנאמר--היא מצאה מקום טוב יותר.
גם לא מענו מאנה כאמא שהיו תלונות כלפיה. אז כראה לשרוד עוד פרק זמן קצר
כאדם , כאדם מחנך, כאדם שאחראי, לא התנהגה כך.
ומכיון שאני באה מהמערכת הזו--כן יש הסכם של שנת לימודים.
כמו שלא מסלקים מורה באמצע השנה.

בחירות של אנשים אמורות להיות בהוגנות של האחד לשני--ולא לפגע.

בת האש

New member
תמיד תהיה פגיעה, הכל עניין של כמות

אף פעם לא קיבלה אותי סטודנטית במרפאה. כי לכולם ברור שרופאת משפחה זה רופאת משפחה. אבל מורה לא נחשב מקצוע אמיתי שצריך הכשרה במדינה הזו, לכן למנהל נראה סביר להביא סטודנטים.
&nbsp
ובנוגע ללא טוב לה - אולי היא לא רצתה לעזוב סתם? רצתה לתת לזה צ'אנס? באמת שיש הרבה סיבות. אולי היא התלבטה ואז הבינה שאם היא תסרב להצעה הזו היא תתחרט על זה כל חייה?
&nbsp
בעיני, במקרה כזה, להשאר לעבוד כמורה זה *לא אחראי* - כי אני לא חושבת שאדם כבול למקום עבודתו...
&nbsp
הסכם של שנת לימודים זה רק הסכם - אני לא חושבת שבהפרת הסכם כזה יש משהו לא הוגן.
&nbsp
אני אוחזת בסטנדרטים מסויימים, את באחרים. כמו שיש קרובי משפחה שחושבים שלהביא מתנה כל פעם שבאים לבקר זה מצויין, ואחרים חושבים שזה משחית את ההערכה שיש לרכוש.
&nbsp
בעיניי, ההתנהגות של המורה הוגנת. מה ההבדל הגדול אם היא תעזוב בפסח או חנוכה? לדעתי המורה לא אחראית על המצב הגרוע של המערכת, וצריך להאשים את המנהל, או משרד החינוך, או איזה גורם שלא יהיה (אני באמת לא יודעת מי אחראי) על זה שאין מור מחליפה. המורה לא צריכה להיות אחראית על כשלי המעביד. מי של אמספק מורה מחליפה - הוא זה שנוהג לא בהוגנות. לא המורה.

bananagoy

New member
כי

אצל מנהלים טובים, המורים לא עוזבים. אני מכירה ביה"ס שכל שני וחמישי המורים עוזבים. צירוף מקרים מעניין. באותו בית ספר שיטת ניהול בהחלט כושלת. אין מענה לבעיות רבות שמורים נאלצים להתמודד איתן.

mykal

New member
כל מה שכתבת נכון,

אבל ואבל גדול,
כל התנאים והדרישות ידועים מראש. אין שום הפתעה בסיפור.
לא חינוכי בעליל --ל"הפקיר" את השטח, יש עוד חודשים וחצי לסיום השנה.
מסימים בכבוד, ומתפטרים.
לפי מה שכתוב כאן--ומה שנאמר להורים--שנמצאה עבודה טובה יותר--
וואלה--את כאמא גם היית רוצה שמורה של הבן/ת שלך תיעלם בגלל כדאיות של עצמה?
זה לא ראוי, זה לא נכון, ובעיני כך לא עושים.

אותי לא צריך לשכנע בקושי ואחריות ההוראה הייתי שם מעל 40 שנה.
ובחיים לא הייתי מעזה כלפי עצמי--להתנהל בגלל כדאיות אחרת כך.
טוב שהלכה, ממש לא דמות חינוכית.
ולך אני אומר--אם כל הדברים שהבאת כך הם בעיני ההורים--
איך את המורה/לא מורה הזו את כ"כ מבינה, וארועים ממש מזעריים
מגיעים הנה בהשמצת המורים ובתביעות מוגזמות.
אני באמת תוהה איך זה מסתדר.

למעלה