מה הייתן עושות במקרה הבא

מה הייתן עושות במקרה הבא

אמא של ילד מהכיתה שאינני מכירה היטב
איימה על ילד מהכיתה שהרביץ לילד שלה
עכשיו איך אני יודעת?..
שמעתי אותה מספרת לאחת האימהות בזמן שחיכנו
בסוף יום
למרות שהילד המאוים ילד מתנהג זוועה
אני לא חושבת שמה שהיא עשתה ראוי

מה הייתן עושות?..

** אני יכולה להלשין עליה
אני ועוד הורים רבים היינו שם
חלקנו שמענו אותה..

mykal

New member
עיצה שלי

שמעת, אז לא תופתעי אם תוזמני לאיזה בירור.
הכי נכון--לא להתערב.
אמהות אחרות שמעו, לא נאמר אליך.לילד המאוים יש הורים,
אז תשאירי את זה ברמת ידע ולא פעיל.

כלום. חבל שהיא היחידה שעשתה משהו. כדאי שיפסיק להתנהג זוועה

כל עוד לא שמעת שהיא נעלה אותו במרתף או משהו כזה, אז באמת לא הייתי מלשינה עליה לאף אחד.
שיגיד תודה שהיא אישה סבלנית שרק איימה ולא הורידה לו סטירה.

ויקה1222

New member
אני בהחלט הייתי עושה משהו

הייתי ניגשת אליה, אומרת לה ששמעתי אותה ושבעיני היא עשתה מעשה מדהים, כל הכבוד לה ואני ממש מעריצה אותה על האומץ. אחר כך הייתי מוסיפה שהיא צריכה להזהר ולא לספר על כך לאנשים כדי שמישהו לא יחליט להלשין עליה. הייתי עושה את זה, חד וחלק.

לא הגזמתן קצת?...

מה היה אילו היתה פונה לילד שלי?..
שאולי נתן לילד שלה בטעות מכה
הוא היה נבהל מאד
לי באותו רגע שהיא סיפרה את זה
היתה הרגשה רעה מאד
שהיא חמומת מח ומסוכנת

ויקה1222

New member
אני לא מרגישה שהגזמתי

ועכשיו יש קצת "תפנית בעלילה" מכיוונך. ברור שאם הילד היה נותן בטעות מכה והיא הייתה מתנפלת עליו, זה מקרה אחר לגמרי. אבל יש ילדים שהם בריונים ואף אחד לא מצליח לעצור אותם, התרשמתי שזה נוטה יותר לכיוון הזה, את ציינת בעצמך שהילד המאויים התנהג זוועה ולתת מכה בטעות ממש לא עונה על ההגדרה.
אם מדובר באמא לא יציבה שמאיימת על ילד מסכן שנתן מכה בטעות, זה סיפור אחד. אם מדובר בילד שמציק ומאיים ואמא אחת סוף סוף מנסה לשים לזה סוף כי המערכת לא עושה כלום, זה סיפור אחר ואני עומדת לחלוטין מאחורי התגובה שלי, כל הכבוד לה.

ויקה1222

New member
ודרך אגב

אתמול, חברה שלי שהיא אישה מדהימה, מופת של אינלגנציה רגשית ופשוט אדם נפלא, סיפרה לי שהבן שלה כמעט הפסיק ללכת לחוג ספורט כלשהו כי היה שם ילד שהציק לו באופן קבוע. היא ניגשה יום אחד לילד הזה ובצורה נעימה וחיוך מקסים איימה עליו ואמרה שאם הבן שלה יסבול בחוג,גם הילד הזה יסבול. ההצקות פסקו. כתבתי לה בערב הודעה שאני מעריצה אותה.

הילד כן בריון וכן מתנהג זוועה

אבל אני לא בטוחה שאותה אמא יודעת להבחין מתי ילד מגזים או מתי נתן מכה בטעות
הילד בריון ואני מבינה שלפעמים אין ברירה וזה בכל זאת עשה לי רע מאד לשמוע אותה
בכלל עצם העובדה שזה קרה בכותלי בית הספר
איפה שגם בריון וגם מי שנתן מכה תוך כדי השתוללות
אמורים להיות מוגנים
היא נכנסה למקום הזה ואיימה עליו
היא גם סיפרה שהילד בכה

ויקה1222

New member
אז בעיני לא קרה שום אסון

ובכלל הרבה פעמים הגבולות מטשטשים ואנו נוטים לראות בתוקף ובקורבן שהשיב לו שני צדדים שווים שמביאים את האלימות אל כותלי בית הספר. אז שאותם הבריונים יפסיקו להתנהג זוועה ולהציק ואז יפסיקו לקבל תגובות שגורמות להם לבכות. הגישה שמיושמת (בכוונה או לא) בכל כך הרבה מקרים שילד בריון זה מין רוע הכרחי שאין מה לעשות נגדו, לא מקובלת עלי. הילד בכה? לא נורא. הילד שמציקים לו גם בוכה מן הסתם, אבל בחדרי חדרים.

מסכימה עם כל מילה...זה לא שמדובר בילד שנתן בטעות מכה אלא

ילד שמתנהג זוועה...
אולי זה יעצור אותו.

ליאת של עדי

New member
מנהל
אני אסביר לך למה לא הגזימו פה

הילד שלך הוא לא ביריון מציק שמתנהג בצורה אלימה ומגעילה לילדים אחרים שסובלים מהתנהגות שלו באופן קבוע.
בעיות התנהגות זה העקב אכילס של רוב בתי הספר. אין לצוות המורים כלים להתמודד עם זה וזה ממש בדיחה מה שנהיה בבית ספר, ואיך כיתות שלמות לא לומדות שיעורים שלמים בגלל אותם ילדים שככל הניראה לא מקבלים את הטיפול או החינוך הנכון לבעיה שלהם.
ולשאלתך, לא הייתי נוגעת. ילד בעייתי לא יתרגש מאיומים, ואם כן, מה טוב.

Ani15

New member
הייתי אומרת לה תודה

עשתה את העבודה המלוכלת בשביל כל ההורים. עכשיו הסיכוי שהבריון ירביץ לילד שלך ירד, ועל זה מגיע לה תודה.
לא כל כך ברור לי למה את לא נותנת לה את הקרדיט שאם את יודעת שהילד ההוא בריון, היא לא בהכרח יודעת את זה, ולמה את לא סומכת עליה שאם היא איימה עליו (מי ישמע, אוי אוי אוי, הפחידה אותו קצת במקרה הכי גרוע) יש לה סיבה טובה לזה? כאמא לילד שהיה מי שהציק לו סדרתית במשך שנים רבות, אני קצת מצטערת שאין לי האומץ שיש לאמא הזו.
הלשנה, בכל מקרה, זה לא במסגרת הערכים שאני רוצה להעביר לילדים שלי. לא מלשינה על כל מעשה לא ראוי שאני רואה, ומקווה שגם הילדים שלי לא. אם הייתי רואה או שומעת פגיעה משמעותית במישהו, הייתי מדווחת. במקרה הזה, להיפך.

לא הייתי מתערבת.

אולי פנתה מספר פעמים להורים של הילד או למחנכת והוא ממשיך להרביף לילד שלה.
מבינה אותה..

מצד אחד, מבינה אותה ואת התסכול שלה ויכול להיות שזה

גם משהו מתמשך שאותו ילד מציק ומציק ונשבר לה.
אבל מצד שני- אני אישית לא הייתי פונה לילד בעצמי אלא מדברת עם ההורים, מורה וכו'.
&nbsp
אבל לפעמים המוצא האחרון זה באמת לעשות שיחת הבהרה כזו עם הילד שמתנהג ככה אבל גם לדעת לעשות את זה בצורה חכמה. יש הבדל בין שיחת הבהרה לבין איומים וכו'.

תודה על התגובות
בהחלט נתתן לי זווית שונה למקרה

למעלה