מעבר דירה ובי"ס - כיתה ד

ledy1

New member
מעבר דירה ובי"ס - כיתה ד

אודה לעצתכם
מתלבטת מאוד...נפלה בחיקנו הזדמנות לעבור לדירה גדולה יותר, יפה יותר אבל בעיר אחרת. הדירה ממש מוצאת חן בעיני ובעיניי בעלי
אבללל
זה אומר להעביר את הבן שלי בית ספר...ושהבן הקטן שלי יתחיל כיתה א ללא חברים...
אני מלאת חששות מכך.
עיצות יתקבלו בברכה

אני חושבת שמעבר דירה ועיר הוא דבר שכיח מאוד
ושמרבית הילדים מצליחים להסתדר.
אם אין לילדים קשיים חברתיים מיוחדים, לא הייתי לוקחת את זה כשיקול מרכזי בהחלטה.
בעיקר הייתי מקפידה לשדר לילדים שהמעבר הוא הזדמנות נפלאה ונהדרת, והייתי נזהרת מאוד מלשדר להם חששות וחרדות סביב זה.

ledy1

New member
אסביר את חששותיי

הגדול - ילד רגיש יש לו חבר טוב אחד בכיתה וחבר עם כולם בכיתה בסהכ טוב לו
הקטן - ילד רגיש מאד פופולארי אהוב מאד בקרב הבנים והבנות..שאם היה עולה שנה הבאה בביס הקיים לכיתה א זה היהי עובר לו חלק
ופתאום אני חוששת ככ...שהגדול לא ימצא את עצמו ויכנס לתוך כיתה עם חברויות סגורות..ושהקטן יכנס לכיתה א בודד ...

אכן הבנתי היטב את החששות שלך אבל אני עדיין טוענת שהרבה מאוד
ילדים עוברים דירות מדי שנה, כולל במעבר לכיתה א', ורובם המוחלט מסתגל. נכון, זה יכול לקחת זמן, אבל רובם המוחלט מוצאים את מקומם.
כשהבכור שלי היה בכיתה ד' נכנסו שלוש בנות חדשות לכיתה, ומאוד מהר הן רכשו חברות. הקטן שלי בכיתה ב' והשנה נכנס אליהם ילד חדש (מאחר ומדובר בחטיבה צעירה, זו קבוצה שלמעשה יחד מגן חובה ולא רק מכיתה א', כך שהם היו כבר שנתיים יחד). גם הוא תוך חודש בערך מצא את מקומו ומצא חברים חדשים.
אני חושבת שהחששות שלך ברורים מאוד ונפוצים מאוד אבל אם החלטתם שמעבר דירה הוא צעד שישפר את חיי המשפחה, אז שדרי לילדים שלך שאת סומכת עליהם שיצליחו להתמודד עם השינוי בהצלחה. גם אם זה לוקח זמן, בסופו של דבר כמעט כל הילדים מסתגלים.

ledy1

New member
אני מבינה...חלק מהחששות הן גם בגלל שאני חברה של המון אמהות

ונוח לי ונעים לי חברתית..
וגם לילדים..
אז אני משליחה את זה שעכשיו אצטרך להכיר אמהות חדשות..ואולי תהיה כבר קליקה סגורה
ומרגישה שאני בעצמי הולכת להיות החדשה בכיתה (מה שקרה בילדותי..)

או, הנה התשובה שלך
נראה שיש לך המון חששות משל עצמך
אבל את חייבת להיזהר לא להשליך אותן על הילדים שלך ולא להעביר אותן אל הילדים.
כשתעברו דירה, תנסי להכיר אמהות דרך אירוח של ילדים אצלכם בבית, בגן המשחקים הקרוב וכו, ולאט לאט גם את תסתגלי

&nbsp

אני חושבת שאת גם צריכה לברר לגבי בית הספר במקום החדש.

הילדים יסתגלו אם בית הספר הוא אכן מקום טוב.
אבל יש בתי ספר יותר טובים ופחות טובים, יש בתי ספר עם אלימות שהצוות חסר אונים. נכון שהרבה תלוי במורה ובכיתה, אבל צריך לברר גם מה אומרים על בית הספר.

ליאת של עדי

New member
מנהל
אני עברתי ביה"ס בכיתה ג

לא זוכרת טראומה או קושי. ההורים שלי שדרגנו אותנו בבית פרטי ומפנק.
למרות שהייתי יחסית סגורה בתור ילדה, הכרתי חברות חדשות שהם חברותי המהממות עד היום.
&nbsp

ledy1

New member
יש הבדל בין ג' לד'?

אני עברתי בג' גם אבל לשכונה שהרוב היו שם חדשים וגם אחרי כמה ימים רכשתי חברות..ולגבי ביס..כרגע אנחנו בביס לא היסטרי ועל החדש שמעתי טובות..מקווה שיהיה בסדר..

למעלה