התייעצות סדר ערב ואירוח חברים

יהלום29

New member
התייעצות סדר ערב ואירוח חברים

שני נושאים שקשורים בעקיפין:
יש לי ארבעה ילדים: 8, 8, 5 ,1.7
המטרה שלי שהם יהיו במיטות ב20:30 אכולים, מקולחים ואחרי סיפור. הקטנציק לרוב נכנס למיטה כבר ב19:30 אם מתאפשר..
את שני הקטנים אני רוחצת, והגדולים לבד. כל אחד זה מינימום 10-15 דקות ואם רוצים גם סיפור (והם מאד רוצים) אז אני צריכה להתחיל מקלחות ב19:00 ככה וגם ככה מאד גבולי לי כי תמיד זה נמרח.
אז קודם כל אני אשמח לשמוע הצעות ייעול, ואיך זה מתנהל אצל אחרים.
הבעיות מתחילות כשהם הולכים או מזמינים חברים. אם הם הלכו לחבר, אז הם חוזרים תמיד אחרי 19, ואז הכל נגרר לשעה יותר מאוחרת אבל זה פחות נורא כי זה רק לילד שהלך. אבל אם הם מזמינים חברים אז יש גם את עניין ארוחת הערב. לפעמים מכל מיני סיבות לא מתאים לי שהאורחים יאכלו איתנו. ואז אני צריכה לחכות שיבואו לקחת אותם. וחלק מההורים מאחרים באופן קבוע גם כשאני מבקשת לבוא ב7.. מה עושים במקרה כזה? הבעיה שזה לא נדיר, אחרת הייתי מעבירה..
וגם האם אצלכם מקובל לתת ארוחת ערב לאורחים? אני כמעט תמיד מאכילה את החברים, ולעומת זאת הילדים שלי תמיד חוזרים מחברים בלי ארוחת ערב. תוהה מה מקובל

כמה תשובות -

לגבי אירוח חברים - ממה שראיתי, ברוב הבתים אוכלים בערך בשבע. אורח שנשאר אחרי 7 - מקבל ארוחת ערב.
אני מבינה שכשיש לך 4 ילדים כאלה צעירים, זה לא פשוט לארח עוד כמה ילדים. אולי תנסי בימים כאלה לעשות משהו יותר קליל. אפילו ארוחה נפרדת לגדולים ואורחיהם (נניח פיתה עם חומוס, משהו קליל ולא מלכלך ומהיר ומשביע).

אפשר גם לתת אוכל לצעירים (וגם לקחל אותם והכל), ורק אחרי שבאים לאסוף את האורחים של הגדולים - לתת לגדולים.

לגבי מקלחות - יש לי וידוי. לא מתקלחים בכל יום. עדיף שיילך לישון, ואפילו עדיף שנספיק לקרוא, ולוותר על מקלחת.

אפשר גם שחלק מהילדים יתקלחו לפני ארוחת ערב.

למה מתארחים עד 7?

בעיני, זה מאוחר מדי. מתי האירוח מתחיל? אצלי, בגלל שהילדים לא בצהרון, וככה גם רוב החברים של בן ה- 8, האירוח הוא בין 4 עד 6. או 4:30 עד 6:30. לא יותר מאוחר.
אנחנו אוכלים ארוחת ערב רק בסביבות 7, אז לרוב אני לא מאכילו חוץ מחטיפים.
אם מגיעה שעת ארוחת הערב, אז כן מזמינים את החבר להצטרף.
אצלי הגדולים מתקלחים ביחד, חוסך זמן ומריבות של מי יילך ראשון.

אשרז4

New member
מתקלחים ביחד בן ה8 וה 11?

וואלה.. לא חשבתי על פתרון שכזה בויכוח מי נכנס ראשון
אצלנו לרב עוזר אם אני מחליטה להתרחץ מוקדם ואז מצטרפות אלי.

לא אמרתי שאין צעקות תוך כדי

אבל כן, מאד חסכוני מהרבה בחינות. לפעמים, אם לגדול מתחשק, הוא מזמין את בן 3.5 להצטרף ומקלח אותו גם.

יהלום29

New member
כי מתחילים רק ב5

והגדולים בן ובת לא רוצים ביחד.
אם כבר אצלי המריבות הפוכות, אף אחד לא רוצה להיות ראשון

ברור שלא

גם אצלי מנדבים את האח שיתקלח קודם.
אם השעה ממש מקשה עליך, אפשר לארח גם שעה וחצי, אף אחד לא אמר שחייבים שעתיים. או שמארחים בימים בהם כן אפשר להתחיל מוקדם יותר.

בלונד23

New member
נשמע הגיוני

אצלנו בשכונה תמיד האירוח הוא עד 7 או 6.40 מינימום (יש גם כאלו שמאחרים ומגיעים כמעט ב8 לצערי כבר קרה לי). ותמיד תמיד יש ארוחת ערב.

אשרז4

New member
אני אם מצבת ילדים שונה לגמרי אבל

גם אצלנו אירוחים בגילאי גן ויסודי הם עד 7+
אצלנו הרב בצהרון כך שהאירוח מתחיל ב5, 5+
לי אישית גם היה נח שזה כלל ארוחת ערב כי כך היה הורדת היפר והתלהבות מהמשחקים לפני עזיבת החבר.
&nbsp
לגבי מקלחות, עכשיו בחורף, לא חושבת שחייבים להתקלח כל יום.
ולגבי הקטנים.. את יכולה לקלח גם אחה"צ ואז אפילו לעשות להם מקלחת יחד עם יותר משחק ולא רק נקיון פרופר. יכולה להיות תעסוקה נחמדה לאחה"צ.
וזה יכול להיות בזמן שהגדולים עם החבר.
&nbsp
את גם יכולה לתת לקטנים לאכול לפני הגדולים או לפני שהחבר הולך וכך
כשהחבר הולך תני לגדולים לאכול
ותתפני להשכיב את הקטנים
&nbsp
ואחרון חבייב.. אצלי אחת הבנות כמעט אף פעם לא אכלה אצל חברים
לקח לי זמן לעלות על כך שלרב מציעים לה ואוכלים כשהיא שם
אבל לה לא מרגיש בנח לאכול אצל זרים

יהלום29

New member
תודה

גם אצלי בצהרון ולכן זה 5-7..
אני לרוב נותנת ארוחת ערב, כי מעדיפה שיאכלו וכך כשהחבר הולך הם כבר אחרי אוכל.
הבעיה שלפעמים תכננתי על ארוחה, והחברים זה ספונטני כזה.. לא מתוכנן מראש.. ואז לפעמים אין לי מספיק אוכל. אם זה משהו שאפשר לשנות אז אני משנה, אבל לפעמים כבר קניתי והכנתי, ואי אפשר לאכול למחרת. כבר קרה שהגיעה בהפתעה חברה והכנתי המבורגרים, ונתתי לה את שלי
מודה שהתבאסתי קצת.
לתת לקטנים לאכול לפני זה לא ריאלי, כי אז האחרים רוצים ומבקשים גם. ואם הסיבה שאין לי מספיק אז זה לא נעים..
גם קרה לי כבר (בעיקר בקיץ כשיש לנו בריכה בחצר) שבאים די הרבה חברים יחד, לפעמים גם 4 ילדים.. ומודה לא מתאים לי להאכיל את כולם.
הילדים שלי מאד אוהבים לאכול אצל חברים , אז זה בטוח לא זה.
מקלחת כל יום אצלי זה חובה. לא מדלגת.. מסיבות אמבטיה כמו שאת מתארת אנחנו עושים לפעמים בקיץ, עכשיו בחורף זה לא מתאים

פריZמה

New member
כמה רעיונות -

אפשר להגדיר יום אחד בשבוע בו מארחים. גם אלייך לא באים חברים כל יום, הם בצהרונים וזה לא שחסרה להם חברה. זה סוג של בחירה שלך להשתעבד לעניין.
״ היום לא מתאים, בואו נקבע לשבוע הבא״ זו תשובה לגיטימית לנספחים ספונטאנים.
באותו יום מוכרז ( שיכול להשתנות בין שבוע לשבוע) את מגישה ביצים קשות, ירקות וטוסטים. אפשר לגוון כמובן, אבל בעיקרון אוכל זמין ובכמויות כי יש מצב שיהיו לך כמה אורחים.....
לגבי הארוחות מחוץ לבית - אנחנו אוכלים מאוחר. ביום יום נשתדל לחכות גם למתבגרים ולהורה שעובד עד מאוחר לארוחה. אני לא מתרגשת כשהם לא אוכלים בחוץ, ותכלס מעדיפה שיאכלו בבית.
כמו שאת מגדירה יום לאירוח - כל אחד בוחר יום אחד בו הוא יכול להתארח.
תאמיני לי שאם הייתי אומרת למישהו לאסוף עד שבע, אין מצב שהוא היה מאחר אפילו בדקה. עשי בדק בית לסגנון שלך ולאיך את מבקשת. יש הבדל בין ״ אני מעדיפה״ ו״ אם אפשר״ ל ״ בבקשה לאסוף עד רבע לשבע. יש אחים קטנים בבית והם הולכים לישון מוקדם״ - בטון נחרץ וענייני.

למעלה