להעביר בית ספר או לא ... לא לראשי השרשור כולו

להעביר בית ספר או לא ... לא לראשי השרשור כולו

שלום לכולם
אני בהתלבטות מאוד קשה , הבן בכיתה ב .
מאז שנה שעברה אנחנו במסגרת אלימה , מספר ילדים מאוד מאוד בעייתים . לבית ספר אין ממש מה לעשות ,הצמידו לאחד המסוכן סייעת אבל לא כל כך עוזר , יש אווירה מאוד לא טובה בכיתה , למורות קשה , לי כבר אין כוח ,לצערי הילד שלי מהחוטפים , עברנו המון ארועים של אלימות , הבן שלי לא יודע להרביץ ומתרחק מאלימות , משחק עם הבנות . שנה הבאה תהיה כיתת בנים ( דתי ) , ואני ממש דואגת לו , איך ילמדו בכיתה שכל המופרעים ביחד ? זו ממש כיתה קשה לצערנו ,נפלנו ממש לא טוב ...והבן שלי תלמיד מצטיין אבל חברתית לא הכי טוב שם ,ואלימות .
הובטח שהילדים לא ממשיכים בבית ספרנו ,אבל אני לא כל כך מאמינה לזה ...
לרשום לשנה הבאה לבית ספר אחר ולקחת סיכון שגם שם אולי לא יהיה טוב , כאן כבר מכירים אותו , או שלהישאר ולקוות ששנה הבאה יהיה טוב יותר . לא היה לנו טוב כאן . הבן שלי לא מסתגל חברתית מהר , אני דואגת שהוא אולי לא יצליח להשתלב בכיתה שיגיע אליה כשכבר כולם שם מכירים מכיתה א . לא יודעת מה לעשות ....

mykal

New member
יש בי"ס קרוב ונוח אחר?

הלכת לבדוק שבביה"ס האחר האוירה טובה יותר?
שאין ילדים קשים בכיתה ב' של השנה? יש לך אצל מי לברר?
אם כן הייתי מעבירה ומכינה אותו למעבר, וא הקשיים האלה של המעבר אפשר לרכך אותם, להכיר לו ילדים משם במהלך החופשה,

mykal

New member
לא פשוט.

פתרון לא אמור לפתור קושי אחד בקושי אחר.
האם בביה"ס שהוא לומד תהינה שתי כיתות בנים?
אז שיהפכו כיתה אחת לכיתה קטנה עם מורה מיוחדת והשניה תהיה כיתה רגילה.
השאלה אם רק הבן שלך סובל, או שכל ההורים מוכנים להתארגן ולהציע פתרונות.

הם יהיו כיתה קטנה ויחידה .לא רק הוא .

ההורים לא משתפים פעולה , כל אחד יודע להתלונן כשקורה לו משהו אבל כשנדרשים להתאחד אף אחד לא מגיע

אחיין שלי גם עבר לבית ספר אחר בכיתה ג'

בגלל מעבר דירה
וגם אנחנו דאגנו מאותן סיבות שאת כותבת .אחי אפילו אמר שאם יהיה צורך הוא יחזיר אותו לבית ספר ראשון למרות שהואבמרחק של שעה נסיעה

בסוף הוא הסתדר טוב בבית ספר החדש
אני חושבת שילדים הם יותר סתגלנים ממה שאנחנו חושבים עליהם

זה לא אותו הדבר ... אני לא אחזיר אותו למקום שיודעים

שעזבנו כי לא היה לנו טוב ... אין מצב .אם חוזרים אז סימן שאנחנו משלימים עם המצב שם ...
חברה של אחותי , הבת שלה בת גילו בבית הספר ומאוד מרוצה . אולי לבנים זה אחרת ? אני גם אצטרך להעביר מדתי לממלכתי וזה קצת חבל לי ...
לא יודעת אם לסמוך על המילה של המנהל , עד כמה קל להעיף לצמיתות ילדים , הוא יכול בכלל ?
גם ברור לי שהבן שלי צריך ללמוד להתמודד , לא עם אלימות פיזית אבל לא לבכות מכל מילה , הוא רגיש מידי ולא רגיל למריבות מהבית .

מאד קשה להעיף ילדים לצמיתות. בפרט כשמדובר בכמה ילדים

אולי לבית ספר דתי יותר קל.... יגידו שהילדים לא דתיים מספיק, ולא מתאימים לבית הספר.

אני ממליצה להעביר

לא הייתי משאירה אותו בבית ספר כזה
ככל שהילדים גדלים ולא מטופלים ככה הם הופכים אלימים יותר

ויקה1222

New member
כמה דברים

קודם כל, אני הייתי מעבירה אותו בית ספר. לא בגלל שאני חושבת שילדים מסתגלים לכל דבר כי בעיני זה ממש לא נכון, לילדים כמו למבוגרים יש אישיות שונה, חלקם מגיבים טוב לשינויים ואחרים מתקשים לעבור מסגרת.
הסיבה שאני בעד המעבר היא שאני לא רואה שום סיבה להשאר. כשקראתי את מה שכתבת, ניסיתי באמת למצא סיבה לא להעביר כגון חבר אחד טוב שהוא קשור אליו בכיתה או משהו, אבל לא מצאתי. הכי משמעותית בעיני היא העובדה שהוא מהחוטפים ועברתם ארועים של אלימות. אסור להשאיר אותו במקום כזה כי בעיני זה מקבע בו משהו מאוד שלילי ומרגיל אותו להיות קורבן ולחשוש כל הזמן.

בנוסף הייתי מחפש דרך לחזק אותו בעזרת יעוץ מבחוץ, מישהו שיחזק אותו, קשה מאוד למצא את איש המקצוע המתאים אבל אם מצליחים, זה יכול לעזור מאוד.

עוד דבר שרציתי להוסיף הוא שכל עוד אתם שם, את צריכה להלחם מול הבית ספר כי אין סיבה שתהיה אלימות. לפני כמה שנים הבן שלי היה גם בכיתה מאוד אלימה. הוא לא חטף והצליח להשאר אאוטסיידר למשך כמה שנים אבל היה ארוע אחד של אלימות שבגינו די הפכתי שולחנות בבית ספר (אני לא הטיפוס שזה בא לו בקלות וממש הכרחתי את עצמי אבל חשתי שאין ברירה). אפילו הגשתי תלונה במשטרה נגד ילד שאמא שלו הייתה אדישה לכך שהוא הבריון הכיתתי תוך ידיעה ברורה שבגיל הזה המשטרה לא יכולה לעשות כלום, אבל בעיני היה מספיק שהם יתקשרו ויערבו עובדת סוציאלית. ברגע שזה קרה, האמא קצת התעוררה. מה שאני אומרת הוא שגם הורים של ילד בריון וגם הבית ספר צריכים ללמוד בשלב מסויים שעם ילד מסוים לא מתעסקים כי יש לו הורים שישמרו עליו. לצערי, כאשר ההורים אדישים או חלשים גם הבית ספר מנסה להתחמק מנקיטת עמדה חריפה. סתם חומר למחשבה.

mykal

New member
הפסקה האחרונה שלך,

מעוררת הערכה והערצה.
אגב, פניה למשטרה מצד משפחה נפגעת היא כנראה, הפתרון
היחיד. שבי"ס לא יכול לנקוט בו.
התערבות של רוחה במסלול רגיל--לא באמת יעיל.
כל הכבוד לך!!!!!!

ויקה1222

New member
תודה רבה

תודה

רק בשבוע שעבר בית הספר הזמין משטרה לאמא שהשתוללה ועשתה בלגן שם. והיא נלקחה לתחנת משטרה. עוד הורים לא מרוצים. המצב כל כך רע שלא מחכים לשנה הבאה לפצל לבנים בנות אלא כבר בשבוע הבא. התלמידים חסרי חינוך, אפשר לחשוב שהם באים למשחק כדורגל ולא לכיתה עם כל הצעקות על הקבוצה של העיר ועומדים על הכסא ומנופפים בידיים בזמן שהמורה מבקשת שקט כבר אבל הם לא סופרים אותה... כיתה ב בסך הכל כן.
ילדים מרשים לעצמם לעשות מה שבא להם בלי שידברו איתם ויסבירו שאסור. אני כבר בדכאון ועצבים רופפים מהמקום הזה.. בלילה במקום לישון אני רק במחשבות...

mykal

New member
מרגיש לי מהסיפור שלך,

שאין קברניט לספינה הזו.
לא ברור לי מה עושה המנהל? מה עושה המחנכת?
איפה היועצת?
משהו לא מתפקד בכלל, סתם מענין אותי אם בכיתות אחרות טוב יותר.
לי נראה שלא.
הייתי מורה יותר מארבעים שנה--מעולם אבל מעולם לא ניתקלתי במצב
כמו שאת מתארת.
למה אין מי שמצטרף ופונה לפיקוח.
למה אתם לא מתארגנים נכון.
כ"כ חבל!!! תאמיני לי לא רק את לא ישנה, כולם לא ישנים--רק במקום לטפל,
כנראה מחפשים אשמים.

..... כשעשינו פגישה עם מפקחת ואחראית חינוך מהעירייה

הם דאגו לילד האלים , לא לנפגעים ...הביאו לו סייעת שהוא בורח לה כל הזמן והיא נראית סובלת מאוד כל בוקר כשמגיעה
המערכת דואגת לאלימים וזו עובדה ידועה כבר . היועצת לא שווה שקל , גם עליה אפשר לכתוב כאן , בדיחה מהלכת ...
ההורים לא מגיעים ולא מתערבים .אין שיעור חברה , מינימום שבמינימום , ללמד אותם להתנהג ולכבד , כלום .
מפחדת משינויים ודואגת לו איך יסתדר אבל כבר מותשת נפשית ...כל יום יש משהו .

mykal

New member
אל תפחדי משינויים,

תכיני אותו היטב.
חפשי ילדים שלומדים בכיתה שהוא עתיד להיות משובץ אליה.
תיערכי טכנית באופן מסודר להביאו ולהחזירו.
תאמיני לי אם ירגיש בטוח יסתגל מהר.
בהצלחה.

ויקה1222

New member
זו הופכת להיות החלטה קלה יותר ויותר

לא הייתי חושבת פעמיים והייתי מעבירה בית ספר.לגמרי.

למעלה