צריכה עצות/הארות

צריכה עצות/הארות

היי
הילד בכיתה א' ולו עוד שלושה אחים
יש לי קושי מסויים אנסה להיות ברורה
בגודלו הפיזי - הוא קטנצי'ק לא נוראאא נמוך אבל בהחלט קטן, עם חיוך כובש וקסם שאי אפשר לעמוד בפניו - גו'קר, בייבי פייס מאוד! פנים מאוד בובתיות ילדותיות כאלו - לא גבריות לא "מוצקות", לפי הפרצוף תתנו לו 3-4, לפי כל הגוף 5 גג!
ילד נבון , חכם סקרן מלאאאאאאא חברים גם גדולים מעט ממנו - כיתות ב'.. מוזמן המון ומארח המון
לא היה ספק לעלייתו לכיתה א' ...
הכניסה הייתה חלקה מדהימה לא התרגש לא רצה שנלווה...כוכב הכיתה...מצטיין שכבתי בכל התחומים...קורא כותב עומד בכל המשימות - משהו שלא צפינו...לא ישבנו מעולם, לא עשינו כל מיני הכנות ומעולם לא הראה נכונות או התעניינות זרקנו למים וסמכנו עליו ועל המערכת
מה הקושי שלי??? הוא מרגיש לי מאודדדדדדדדדדדדדדד ילדותי לא מבין עניין מחשבות תמימות ביותר
קשה לי לחדד ולהסביר אני רואה ילדים באים לפה את השפה הבסיות בקול קופצים מ על הגדר מדברים באחי גבר תקשיב...רוצים לשחק כדורגל להיות בשכונה הוא מרגיש לי כמו טטח רוצה לצפות בהופ...לשחק משחקים "עדינים" והוא לא עדין או חנון הוא ערסון לא קטן חח יודע להתעקש להרים את הקול לדרוש מול הבית אבל הנה תוך כדי כתיבה אני מבינה משהו הוא פשוט צעצוע של החברים מרימים אותו מתייחסים אליו כמו אל פעוט בן שנתיים כי הוא גם שטותניק... מצחיק מדבר שטויות שלא תואמות את החברה - זה ממש מרגיש כמו ילד בן ארבע כזה שנפגש עם בני 7
הם כאלה יכולים לדבר "לעניין" והוא פתאום יגיד אני נמר תתפסו אותי ואומרים לו מה קשור??
הוא כאילו מאוד אחראי מתארגן לביס לבד ועושה את המשימות וכו..מצד שני לא מבין את המשמעות של כיתה ואיפה הוא יכול לקום אה יש היום ביס? לא יודע ימים מה היום מה אתמול...
שומר על הציוד מאוד אבל מעולם לא יוציא לי הזמנות או דפי חתימה

mykal

New member
ממה שכתבת, לא נראה

שיש איזו בעיה רצינית, כן כדאי לעקוב ולהיות עירניים,
מה בהתנהגות שאת מזהה כילדותית מועצמת גם בבית.
כשהוא "משטתה" בבדיחות או "יציאות" שלא מן הענין בעיניך,
ומיד כולכם צוחקים ומגלים כלפיו כיפיות ומחמיאים--ולא עוצרים--
למשל--ילדי, זה לא מתאים לגילך, זה מתאים ליותר קטנים.
(אל תעליבי רק תלחשי באוזן) (לא כתבת אם הוא הצעיר ביותר ומה הפרש הגילאים מאחיו--שאפשר יהיה גם לתף אותם להמנע מעידוד הענין)
דבר נוסף שהייתי ממליצה לעשות לשלוח אותו לחוג שהוא מתענין בו--
עם ילדים מבי"ס אחר, שיצטרך להשתלב, וקצת יצא מהתפקיד המסורתי שלקח על עצמו.
בס"ה מדובר בילד צעיר בכיתה א'--יגדל וישנה פאזה. שווה לעקוב.

נתת דוגמה מצויינת !

תודה על תהגובה
חוג - לא היה לו משהו שרצה אז הצעתי כדורגל והסכים
בעוד שכולם מדברים על משחקים שרואים מסי/ברצלונה עניינים הוא לא הבין בכלל בכלל בכלל על מה מדברים ומה רוצים לא מכיר כדורגל שמות קבוצה צבע כלום
שכולם ברעל במשחק כמו כדורגל אמיתי הוא רץ כמו ילד בן ארבע ומידי פעם פגע בכדור... לא מסרו לו היה שקוף מאד
יאמר שני דברים בהקשר אחד שמאוד אוהב את החוג ומחכה ומצפה
ושהמאמן מאוד תומך בו ומעצים אותו נתתי לו דגשים ואני תמיד שם לשים לב לדברים
זה לא כדורגל תחורתי שיוצאים למשחקים וכאלה...
אבל העניין הוא כמה הוא ילדותי ולא בעניין
נייסנו גם כדורסל יש לו משמעת מגיע עם תלבושת בזמן קשוב הוא ילד טוב אבל אאוט לגמרי
מבינה שאת מבינה את דעתי
נאמר אם היה בן ארבע וחצי הוא היה בול חח לגיל 6נראה לי קצת ילדותי אולי אני מצפה...
מתחתיו יש בן שנתיים ומעליו בני 10 ו 11
בגזרה הזו כלפיו אין בעיות בינהם

mykal

New member
תראי, אני חושבת

שכדאי קודם להסתכל על חצי הכוס (אולי יותר) המלאה.
הוא ממלא את חובותיו, הוא מצליח, הוא ילד מקובל ואהוב וסולחים לו.
וכל אלה דברים חיוביים.
הנקודה שמדאיגה אותך--הילדותיות והתמימות--מן הסתם
יתבגר ומההכונה שלך כמו למדריך בחוגואולי מורה שתאציל עליו סמכויות.
מה שכן מעין אם ההתנהגות הזו היתה תמיד, או היא מתעצמת עכשיו כי הוא מחפש תשומת לב מוגברת כי בן השנתיים "גנב לו (בעיניו) את ההצגה",
גם אם כן, אולי תתנו לו מקום, ותאציליעליו אחריות בהקשר של הקטן.
ועל כך תשבחי אותו, ותספרי לכולם, ירגיש הבוגר והאחראי ולא המתילד.
לא נשמע לי מדאיג.
יגדל. מאחלת לך הרבה נחת.

בת האש

New member
ציפיות הן לכריות

הוא ילד! מתי הוא אמור להיות ילדותי, אם לא עכשיו? תני לא להתבגר בקצב שלו. אם זה יצור לו בעיות, אז אפשר לטפל בהם.
&nbsp
וגם - אני חושבת שתייגת אותו. גם הבן שלי לא מכיר שמות של קבוצות כדורגל. זה לא כי הוא ילדותי - הוא דווקא בוגר לגילו. זה כי זה לא מעניין אותו. לא כולם חייבים לדעת לשחק כדורגל טוב. ויכולת משחק כדורגל זה לא תלוי גיל, אלא בעיקר מיומנות. אני די בטוחה שהילדים מהחוג הה משחקים כדוגרל יותר טוב ממני. וזה לא כי אני משחקת כדורגל כמו ילדים בני 7 וילדותית. זה כי יצא לי לשחק כדורגל מספר קטן מאוד של פעמים בחיי, ולכן אני לא יודעת לשחק כדורגל.
&nbsp
&nbsp
בקיצור - שחררי. כל אחד מתבגר בקצב שלו, לא כולם חייבים להתבגר באותו קצב. הניחי לו להיות מי שהוא, בלי לחשוב שהוא לא בסדר.

פריZמה

New member
הוא בכור?

כי יש מצב שהשאר באים עם זה דרך האחים הגדולים.
ונראה שאת רואה יפה יפה את הפגמים של הילדים שלך. אני מזהה אותך מקילומטרים כי את דומה לי....
אני לא אומרת שלא צריך להיות עם האצבע על הדופק. בטח שצריך. אבל נראה שההתנהלות שלו מפריעה רק לך. הוא ילד מקסים ואהוב וחכם. אז מה אם הוא קטן ומתיילד? אף אחד לא היה בא או מזמין אותן אליו אם ההתנהגות היתה ממש חריגה או פוגענית. תני לו לגדול בקצב שלו...
כנערה אני זוכרת כמה וכמה בייביפייס שבאמת לא הבריקו בכדורגל אבל הבריקו טוב מאוד בבנות זוג ובחיי החברה שלהם. ועדיין עלול לצמוח ממנו איזה גבר - גבר.....
בקיצור - תני לו להיות הוא ורק תהיי על המשמר שלא מתפתח ניצול או דחייה. ( אחד מהילדים ההם הבריק בחוג דרמה. אחר היה אלוף מבוכים ודרקונים. שלישי היה רקדן מהאגדות טבל זה כנראה באמת גדול עלייך...)

gpa3

New member
יכול להיות שאת משווה אותו לאחיו הגדולים?

ממתי "אח שלי" (אם לזה התכוונת) או דומיו הם שפה שהיינו מצפים מילד בכיתה א'? אני לא בטוחה שהוא ילדותי מידי, הוא פשוט עדיין בכיתה א' ולפחות ממה שכתבת, הוא דווקא די מתנהג כמו ילד בגילו. לא מעט ילדים עדיין לא "שם" מבחינת בית הספר. שוכחים ציוד, לא זוכרים מה השיעורים. לגבי החברים, אם לו זה לא מפריע וכל עוד זה נעשה בקטע חברי, אז הוא השטותניק של החבר'ה. תמיד יש אחד כזה, לא? לא פעם זה הילד הקטן/מלא. כנראה סוג של מנגנון הגנה. עוד נקודה, בן כמה הוא? 7? 6? אחד הדברים שקלטתי פתאום, דווקא עם הבת הקטנה, שיש היום פערים לא קטנים בין תלמידים בגלל הנוהל להשאיר שנה. אמנם גם אצל הגדולים שלי זה היה (אפילו היה ילד שגדול בשנה מהבן, והבן שלי יליד מחצית השנה), אבל אצלה איכשהו קלטתי, שלמרות שהיא ילידת מרץ, וכביכול אמורה להיות מהגדולים של הכיתה היא ממש לא. נוצר מצב שישנם ילדים שברמת העיקרון היו יכולים ללמוד שנה מעל וזה מתבטא לא פעם גם בהתנהגות

תוד על תהגובות

מנסה לענות מזכרוני למה שכתבתם
לא תייגתי אותו חידדתי פה דברים קשורים ולא קשורים כמו הבייבי פייס כדי שתהיה לכם את כל התמונה מי הוא מה הוא איך נראה בגדול לא התכוונתי לפרסם מידת נעליים חח רק לתת תמונה כוללת
שנית לא חושבת ש"אח שלי" הוא שפה שהייתי רוצה בבית - אבל שוב אלו דוגמאות להדגיש את הקיצוניות שראיתי בין איך החברים שאיתם מסתובב לעומת איך שהוא..
לגבי הכדורגל - שוב מכיוון שלא הייתה לו העדפה לחוג מסויים וניסינו כל מיני עפי מה שהצעתי ומה שרצה... הלכתי על כדורגל כי הרוב בכיתה ובשכבה משחקים חשבתי שיזרום ויהיה לו נוח זה אחרי הכיתה זה בתוך ביהס...וזה אכן כך!! נוח לו טוב לו הוא מבסוט לא חלילה צוחקים עליו אבל שם אני רואה שוב את הפער בין אלה שבאים עם הרעל בעיניים ובין הבן שלי שבא לחוג ספורטיבי וזה בסדר אני לא מחפשת לגדל את מסי הבא...שוב נתתי דוגמה כדי להדגיש מה אנירואה! - אתם אוהבים דוגמאות חח אז נתתי
ועכשיו עכשיו שקראתי פשוט שחררתי הבנתי שזה בסדר ומן הסתם אני אמשיך להנות ממנו וממי שהוא ומה שהוא
בשביל זה לי נועד הפורום לשאול אחרים נייטרלים שלא מכירים ויכולים להצביע לי על מה שלי קשה לראות לפעמים כי אני בתוך זה
יש לנעו נטייה האמהות לרוץ על כל פיפס לפורום ואני שמחה על כך
שחרררתתתתתתי
תודה רבה ושנמשיך להשכיל ולגדת בנחת

עדיף לרוץ על כל פיפס לפורום ולהירגע מאשר להתחיל לרוץ על כל
פיפס לרופאים, מטפלים, אנשי מקצוע כאלו ואחרים (ואת זה אני כותבת כמאבחנת, כן?..
).
חשוב לקבל פרופורציות ולשמוע עוד דעות ומחשבות ורעיונות לפני שמתחילים להילחץ או לתזז, ולרוץ לפורום לא עולה כסף

בקיצור - מזמינה את כולם להמשיך לרוץ לפורום (שלנו כמובן!
) על כל פיפס

למעלה